Zaloguj się, aby obserwować  
kiju221

[150 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

narazie nie narzekam, Kosiłem średnio 20 hektarów pszenicy 6,5 tony za dzień. W rzepaku też dobrze idzie, fajna maszynka. Ma jeden mankament mały zbiornik paliwa bo 300 litrów i po wykoszeniu 16 hektarów swieci się kontrolka a ja nie potrafie na rezerwie jezdzić bo mnie to irytuje. I musimy robić dotankowanie przykre ale tak jest.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

czyli ile litrow masz rezerwe?? dalbys rade dokonczyc na jednym baku?

w medionie jest 400 litrow ;) i jak slabo kosze to na 2 dni starcza :) a przy normalnej pracy w 10 godzin roboczych pali srednio 230 litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a kto tam wie dokładnie. Mam pompe takiego kręciołka w żuku beczke 200 podjade blisko drogie stówke wleje i mozna poszaleć


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Znacie moze parametry techniczne Claasa Mega 204?? A moze jakas stronke polecicie bo chce se go porownac glownie chodzi mi o pow. sit. Moze i smieszne kupilem kombajn aaa nie znam jego danych technicznych heh.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Dzieki bardzo Grzesio szkoda ze nie po polsku ale dam se rade spoko. Jezeli dobrze rozumiem to w 204 pow. sit wynosi 5.80 m ??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

A dzieki chodzilo mi o to bo chcialem porownac czy Mega bedzie wydajniejsza niz nowy NH Tc 5070 on ma pow. sit 4.12 i tez ma 2 bebny czyli moj powinien byz wydajniejszy a w "starych" Tc 56 chyba byla taka sama pow. sit prawda orientuje sie ktos??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

napewno mega jest super kombajnem i to nie ulega wątpliwości


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Wiesz Garek nie chcialem zebys sie poczul urazony chodzilo mi tylko o wydajnosc bo che miec 100 % pewnosc ze robota zostanie w miare szybko zrobiona i dobrze. Moj wujek mial do tej pory Tc 56 i wiem jak on pomykal to czyli moj mi na pewno wystarczy


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Jak przyprowadziłem mój kombajn to ludzie ze wsi się śmiali, że to bizon że to małe więc jeszcze powiedziałme że ma 120 km i przeób taki jak bizon a potem w pierwszym dniu pszenicy wyrąbałem 140 ton pszenicy to widzieli pełne przyczepy i jezdzili w pole patrzeć ile kombajnów kosi. Bo tz ma mały zbiornik mam wąski heder i wogóle kombajn sprawia wrażenie małego


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@garek

jakiej szerokosci masz ten heder?

ja do tc 5050 chce wybrac 4,5 m ale ojciec upiera sie na 3,9 zeby latwiej sie tym jezdzilo po wsi...

nie moge wytlumaczyc mu ze mamy slabe ziemie i co za tym idzie slabe plony wiec tym mniejszym hederem bede mial osiagi porownywalne do rekorda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja mam 4,5 za rok i tak nie bedziesz jezdził nawet z 3.9 bez zdejmowania bo te czasy się kończą. Poprostu bedziesz musiał szybko po polu jezdzić. polecam heder 4,5 metra. zakłądanie to jest kwestia dwóch minut ja przeważnie ciągne w pole heder traktorem przed kombajnem wjezdzam w polną droge cofam żeby stał prostopadle na środku drogi i moment i mamy zapięte auta zawsze minute poczekają. a z pola na pole to i tak się czasem prześlizniemy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

najlepsze jest to ze my na swoje pole mamy 500 m wylacznie polna droga a ten wazki heder ojciec chce wybrac ze wzgledu na uslugi na ktore sie nastawia...

narazie jednak musimy czekac az zaczna przyjmowac wnioski na nowe prow wiec moze przez ten czas wytlumacze ojcu ze lepiej wybrac szerszy heder B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

A ile Tc5050 ma koni i na ile ci go wycenili?? Bo ja tez sie wachalem czy kupic uzywanego Claasa czy tez nowego NH TC56 Hydro plus byl nawet juz u mnie przedstawiciel i wycenil mi go na 407 tys brutto ze stolem z wozkiem i chyba nawet systemem 3D no i oczywiscie z 2 bebnem mlocacym ale ostatczenie sie nie zdecydowalem na niego


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Masz racje Grzesio, pewnie ze lepiej wziąśc szerszy heder, a tym bardziej przy niskich plonach nie musiałbys tak szybko jezdzic i chyba na wydajności byś troszke zyskał B) poza tym zakładanie hedera zajmuje ok5-10 min. a zdjecie chwilke dłuzej, bynjamniej u nas :) jaka duza róznica w cenie jest miedzy TC5050 a TC5060? bo ja my mislismy wachania miedzy TC54H TC56M no i ze wzgledu na małą rożnice w cenie zdecydowalismy się na wiekszy. Wydajnośc zrobiła swoje :) a Tym bardziej jezeli chcecie jezdzic na usługi to ta rożnica w cenie sie wam zwroci. pozdro.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

tak mam układ mechaniczny B) i nie załuje ze nie mam hydro :) na moje hektary i okoliczne usługi w zupełności wystarcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

A ile masz biegow 4?? Ale sterowanie hederem odbywa sie z joysticka prawda??


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tak sterowanie hederu jest w joysticku


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Dzieki Garek ale nie musiales mnie wyręczac B) choc dziek;) mam cztery biegi do przodu no i wsteczny :) sterowanie hederem w joysticku...ogolnie nie załuje ze nie wziąłem hydro...moj znajomy kupił taki sam jak ja tylko ze z hydro i załuje wydania tych 30tys wiecej :) hydro szczegolnie przydaje sie na małych polach ze wzgledu na szybkość manewrowania, no i na gorkach-nie ma poslizgu pasow. A ja nie tylko mam spore pola (o regularnych kształtach) to nie mam gorek :) chociaz oczywiste ze hydrostat jest poreczniejszy no i szybszy na uwrociach ale przy duzych olach i po nabraniu wprawy w mechaniku roznice sie zacierają...takie jest moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

w sumie trzydziesci na hydro + trzydziesci na poziomowanie sit + 8 na szerokie opony B) i nie żałuje ani złotówki no zaoszczędziłem na przystawce do rzepaku bo nie BIso tylko wągrowiec ale trudno tak musi byc


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

O to czyli u mnie sie hydro sprawdzi bo mam duzo takich malych kawalkow tylko jedne pole mam wieksze i jest w jednym kawalku 35 ha a reszta to tak od 2 do 6 ha


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

no to u Ciebie napewno sie sprawdzi hydro...bedzie Ci poprostu wygodniej B) a claas napewno bedzie chodził bez zarzutu...dobry wybor moim zdaniem, no i cena tez godna uwagi :) sam się zastanawiałem nad Medionem 310 ale była duza roznica w cenie, nawet wzgledem JD1450CWS :) a Garek, dobrze że nie załujesz, wkoncu każdy ma swoje zdanie i zadne gospodarstwo nie jest takie samo więc każdy ma inne poglądy i zapotrzebowanie na sprzet. Ja na przykład wolałem zaoszczedzic kase na hydro (ktore nie jest mi potrzebne do niczego) i kupic pług z regulacja szerokosci roboczej ktora jest mi potrzebna i moge lepiej wykorzystac moc ciagnika :) A te Twoje "szerokie opony" ile mają? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie jestem pewien ale chyba 650 nie pamiętam na ile. A co do pługa dołożyłem mu pacomat i nie mam dużych problemów z nadmiarem mocy B).


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj