Polecane posty

Mario35    2

Witam wszystkich forumowiczów. Pisze tutaj bo chciałbym sie dowiedziec od posiadaczy ciagnikow case seri 5100 czy przy większych wzniesieniach gdy jedziecie na pusto traktor pojedzie na najwyzszym biegu czyli 4-4 (skrzynia 40). Pytam sie poniewaz byłem ogladac ładnego case 5150 i gdy jechałem na wzniesienie ok. 20moze30 stopni po asfalcie nie pojechał na najszybszym biegu. Moze i moje pytanie troche bez sensu ale nie miałem wczesniej doczynienia z tymi ciagnikami a zwłaszcza 6cyl. Moje myslenie jest takie ze traktor o mocy 125km powinien sobie radzic z gorami na najwyższym biegu. Prosze o pomoc i z góry dziekuje za odpowiedz. (a ja jestem z okolic Nowego Sacza i tu sa gory wiec dlatego pytam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

jesli mowisz ze 20, 30 stopni wzniesienie to według mnie nie dziwne ze nie dal rady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi00290    18

według mnie też :( jesteśmy posiadaczami 5130 105 km i bez problemu sobie radzi z takimi wzniesieniami. Jesteś z Nowego Sącza a z
.... a z jakiego województwa ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

20 stopni nachylenia to podjazd 36 %.W Polsce najbardziej stromy podjazd ma kolo 20 %,Chyba tym casem ba Giewont jechałes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario35    2

No ja tak na oko pisalem 20-30stopni. To tak mysle ze ten podjazd mial ok 10% moze troszke wiecej


nowy sacz  to województwo malopolskie


niby skrzynia w nim 40 a jedzie max 44-45km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Przy 10 % powinien stać znak,chyba że droga polna.Lecz ciągnik powinien wejść spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario35    2

to jest mała wioska gdzie sa drogi betonowe czy asfaltowe bez takich znakow(drogi gminne)


napiszcie jak u was z wiekszymi podjazdami czy ciagnik daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Mam tereny gorzyste, w okollicy kilka drog asfaltowych z konkretnymi gorkami, powiem krotko, nie ma gorki zeby nie wyciagnal na ostatnim przelozeniu, moze nie osiagniesz 40 km/h jak wystartujesz w polowie gorki od 0 chyba ze jak kolega wyzej wjezdzasz na giewont.  ale nie raz targam dwie puste przyczepy hl6011 i d47 pod dosc duza gore, startuje bezposrednio przed gora od ok 10km/h jak wyjezdzam z drogi z 3-3 to stopniowo dojde na 4-3 i idzie jak zyleta,bez wiekszego problemu,a samym ciagnikiem to juz wogole nie ma o czym rozmawiac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario35    2

a wiecie co mogło byc przyczyna tego ze sobie nie radzi pod gory?? moze pompa wtryskowa?? dodam ze silnik ładnie chodzi i dyma nie pusci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Żeby ciągnik sprawdzić to musi pójść w pole, wtedy pokaże co potrafi.

Teściu kupił  z serwisu JD 200 km 8100  i okazało się w polu że jest trochę silniejszy od jego 1634, w serwisie go wyśmiali. Po miesiącu kazali przyjechać na hamownię i okazało się że  w porywach ma 160 km, pompa wtryskowa siedziała, serwis naprawił  pompę w Polsce i to samo, teraz pompa regenerowana z Ameryki 13 tyś, nowa 18.

 

Pytanie jak te wzniesienie naprawdę wyglądało, bo  niby małe a ciągnik zwalnia,. ja mam Case 150 km i wiem że lubi na wzniesienia  16 biegiem nie wyjechać,  na pusto, a ma na pewno 150 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Łatwiej jest pociągnąć 30ton na płaskim terenie niż samym ciągnikiem podjechać pod 20 stopniowe wzniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario35    2

pod podobna gorke jade moim nht5050 i na najwyzszym nie pojdzie. Dlatego myslełem ze 125 koni powinno isc. Ale może to kwestia przełożeń w skrzyni.


a i jest tez taka kwestia dopóki sie mój nh nie rozgrzeje(chociaz lato jest) to nie ma pełnej mocy. Czy moze byc cos takiego przy tym case??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

to i ja napisze, mam case 5140 110km skrzynia 30km/h i też podejrzewałem go o brak mocy ale ja w swoim przypadku ciągne 17 ton i musze zejść na 4/3 żeby się podebrać na ostrą górke nawet na 4/2 przy tym nawet dymka nie puści, pali wzorowo, silnik też ładnie pracuje na pusto nie mam problemu z podjazdami też zastanawiam się oddac pompe do sprawdzeni z wtryskiwaczami i turbo do regeneracji profilaktycznej bo co jakiś czas musze dolac oleju do silnika. mam tez mtz 82 który z takim zestawem ma mniej problemów z podjazdem wiec chyba coś na rzeczy jest.

 

edit

 

ogólnie u mnie problem zniknął -przyczyna błaha  zle odpowietrzony był a jak do tego doszedłem otóż jak go kupowałem to koleśpokazał jak się "odpowietrza" tylko powiedział że wystarczy odpowietrzyć pierwszy wtrysk od kabiny a reszta panie sama się odpowietrzy no i okazało się że gówno prawda. niedawno nie mogłem go odopalić agonia trwała 3 dni odpalał i gasł to były zakitowane filtry i się zapowietrzał wymieniłem filtry i odpowietrzyłem jak należy i ruszyłem w trase że zbożem 17t zestaw czyli jak zawsze i tym razem obeszło się bez redukcji bo zszedł jedynie 200 obrotów i tyle i jechał dalej nie zchodziłem na połówkach w dół a wcześniej musiałem na tej trasie o 2 półbiegi redukować. róznica kolosalna

 

druga sprawa to pod górke słabnie może być wina pompki zasilającej tej zaraz za bakiem słabo podaje a główna nie da rady pod góre zwłaszcza podciągnąć  tak czy siak sprawdz cały układ zasilania pod kątem szczelności pompke filtry odkręc fotel wymień elastyczne przewody paliwowe przy baku tam właśnie pod fotelem bo mogą być sparciałe a jak nie pomoże to pompa główna do roboty.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario35    2

a wie ktoś może ile powinna bar dawać turbina max w tym ciągniku?? chodzi mi przy obciążeniu. Bo ja założyłem wskaźnik i max pokazuje mi jakieś 0,8 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Wedlug mnie najlepiej dac turbine do regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj