Skocz do zawartości

Zdjęcie

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!!

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 01 lipiec 2016 - 10:36

Susza już w tamtym roku ostudziła zapędy wielu co wstawiali bydło, w tym roku widać powtórkę z rozrywki więc jeśli znowu siano będzie po 100 chodzić a kiszonka po 200 to dziękuje za taką hodowle bydła :) a na szuwarach koszonych raz do roku nic nie urośnie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Dzisiaj, 21:00
  •  

#22 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 10:43

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Zależy w którym miejscu przez większość kraju przeszło sporo opadów, kukurydze są wielkie jak na ten termin

#23 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 10:50

A u kogo po ile jest bydło a świnie porównajmy  ;) cena i województwo U mnie świnie po 4,10 a bydło po 8,9 a takie rasowe ładne sztuki po 10zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 11:24

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Teraz świnie odzyskały cenę, ale popatrzcie wcześniejsze 12 miesięcy, a byki cena utrzymywała się na podobnym poziomie

#25 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 11:49

W mojej okolicy rolnicy którzy rezygnują z krów wchodzą w opasy albo na POTĘGĘ w trzodę mówię tu o produkcji rzędu 1000szt-6000szt na 3 mc chlewnie rosną w oczach a bydła wrecz ubywa dlatego zaskakuje mnie to co tu piszesz .....Trzoda jest bardzo wygodna brak pasz obiętościowych brak doju sprawiają że  i ja zaczynam myśleć o niej jako alternatywie mojego gospodarstwa . Z powodu braku możliwości zakupu ziemi trzoda jest wrecz idealna np chlewnia na 2000szt  ilke mi zjamie z całością z 0.40 ha a jedyne co musze mieć to gdzie zagospodarować gnojowice . AgrPlus w moich stronach płaci już 50 zł/szt  są wariaci co zrezygnowali całkowicie z krów mlecznych amieli ich i po 80 szt i teraz np stawia drugą chlewnie na kolejne 2000szt . Jak widać jest dobrze widzę że ma czas itp nie to co przy naszej produkcji ...

Cena wytworzenia pasz obiętościowych jest bardzo wysoka licząc jedne ha qq to wartość około 2500 zł minimum zrobienie jednej beli koszt około 20zł minimum sama folia na jedną bele to 10zł+sznurek 2zł . Mi na same sianokiszonki pierwszy pokos poszło 1000l ropy foli i sznurka za 5600zł i robie wszystko sam a przy trzodzie tego po prostu nie ma .

Edytowany przez zkordalski, 01 lipiec 2016 - 11:58.

#26 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 13:43

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Mówimy tu o wielkich ilościach, jeżeli ktoś sprzedaje tak duże ilości to też negocjuje cenę i produkcja jest na nowoczesnym poziomie,

#27 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 15:06

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! @kordalski ale nikt ci nie każe bydła hodować. Śmiało możesz być niemieckim czy duńskim świniopasem. Jednak nie każdemu pasuje taki układ.

#28 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 15:20

Zakłady mięsne robią kasę na naszym dobrym mięsie eksportując je na zachód a zwożą od nich stare, mrożone z jakiś rezerw i robią z niego wyroby

#29 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 01 lipiec 2016 - 17:35

a u nas napier..ją wszystko ,obory,chlewnie i kurniki,zakład pogrzebowy to będzie interes

#30 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 02 lipiec 2016 - 20:14

Ja zostaje przy świniach z własnego chowu i nikt na bydło mnie nie na mówi. Niemanie bydła to same + dlamnie. Nie trzeba sianokosów obchodzić, robić kiszonek itp. Ile to ropy się mniej zużyje i traktor połowę ma mniej roboty nie mówiąc o mnie samym. Upały a ja sę w chłódku leżę a nie na łące .

Masz świętą racje sam bym zrezygnował z bydła jednak mam w tej chwili 17 ha łąk których w żaden inny sposób nie da się zagospodarować, całe szczęście,że rodzice z 15 lat temu zrezygnowali z mleka........

A u kogo po ile jest bydło a świnie porównajmy  ;) cena i województwo U mnie świnie po 4,10 a bydło po 8,9 a takie rasowe ładne sztuki po 10zł

O ja pierdaczę to nic PANY na opasy się nastawiać toż to dopłata kupi Wam cielaka a jak z Mazur czy Podlasia to jeszcze na odchów z niej zostanie........

Najlepiej niech się przestawiają ci co nie mają żadnego zaplecza, w mojej okolicy są już wariaci co mają 160 szt opasówki-takiej zbieraniny, wczoraj zbierali siano z łąk torfowych i przy plonie 3szt/ha to nic tylko dostawiać i wszystko kupować!!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 08:25

3szt bel? z Ha ja pier.... to chyba ze 5 pokos to może bym się zgodził że tak słabo

#32 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 08:35

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! 3 sztuki :-D
Ale dopłata jest dużym plusem, wcześniej nie było a cena się nie zmieniła

#33 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 08:51

W mojej okolicy rolnicy którzy rezygnują z krów wchodzą w opasy albo na POTĘGĘ w trzodę mówię tu o produkcji rzędu 1000szt-6000szt na 3 mc chlewnie rosną w oczach a bydła wrecz ubywa dlatego zaskakuje mnie to co tu piszesz .....Trzoda jest bardzo wygodna brak pasz obiętościowych brak doju sprawiają że  i ja zaczynam myśleć o niej jako alternatywie mojego gospodarstwa . Z powodu braku możliwości zakupu ziemi trzoda jest wrecz idealna np chlewnia na 2000szt  ilke mi zjamie z całością z 0.40 ha a jedyne co musze mieć to gdzie zagospodarować gnojowice . AgrPlus w moich stronach płaci już 50 zł/szt  są wariaci co zrezygnowali całkowicie z krów mlecznych amieli ich i po 80 szt i teraz np stawia drugą chlewnie na kolejne 2000szt . Jak widać jest dobrze widzę że ma czas itp nie to co przy naszej produkcji ...

Cena wytworzenia pasz obiętościowych jest bardzo wysoka licząc jedne ha qq to wartość około 2500 zł minimum zrobienie jednej beli koszt około 20zł minimum sama folia na jedną bele to 10zł+sznurek 2zł . Mi na same sianokiszonki pierwszy pokos poszło 1000l ropy foli i sznurka za 5600zł i robie wszystko sam a przy trzodzie tego po prostu nie ma .

Masz rację u mnie podobnie Wszyscy przechodzą na kontrakty Ciekawe kiedy ta bańka pęknie ale raczej długo to nie potrwa konsumanci odchodzą od wieprzowiny bo jest coraz gorszej jakości

#34 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 03 lipiec 2016 - 13:59

3szt bel? z Ha ja pier.... to chyba ze 5 pokos to może bym się zgodził że tak słabo

Tak trzy sztuki!!!I Skoszone było +- 10ha i było 30 kulek to pierwszy pokos!!!!Pododa daje o sobie znać

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#35 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 14:46

U nas na wsi jest ze 40 gospodarstw i 0 (słownie zero) krów.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#36 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 15:55

A ile gospodarstw opasowych @asharot? 

@lukasz0920 - dopłaty możesz mieć maksymalnie  trochę ponad 8000 do bydła. Ale musisz mieć przy tym 30 sztuk. Czy to wiele? 

Krów więcej nie ma, natomiast w cholerę do nas ściąga się cieląt z zagranicy i opasów jest dużo więcej niż w ubiegłych latach. 

Edytowany przez mlodyhef, 05 lipiec 2016 - 16:08.

#37 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 16:21

A jałówek to się nie sprowadza? Czeszki, Dunki, Holenderki.... Też tego jest od groma a mięsne ładne sztuki idą na eksport w dużej mierze, to że nie mogliśmy eksportować tyle czasu do turków nie znaczy że inne kraje nie mogły

#38 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 16:25

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! 30 sztuk, no dużo nie jest ale jak spojrzysz sporo teraz jest gospodarstw z młodymi rolnikami, że syn ma kilka ha i ojciec kilka ha i każdy może mieć limit 30 sztuk, razem 60 to już chyba optymalne, do świń nie ma

#39 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2722 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 20:01

Jaki limit? Będą chcieli to będą mieli i po 200 sztuk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama