Skocz do zawartości

Zdjęcie

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!!

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 14:36

Wszyscy się ze świń na bydło się przestawiają

Czy to prawda ? 

w najbliższych latach gdy dużo rolników przestawi się na bydło to świnie zdrożeją ?

Ludzie patrzą bo bydło ma dobrą cenę a nie pomyśleli że nie tylko oni gdy duża ilość rolników przestawi się na bydło to świnie zdrożeją 

Co o tym myślicie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Dzisiaj, 07:39
  •  

#2 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 14:45

Świnki nie zdrożeją, może Cię to zaskoczy ale więcej importujemy niż eksportujemy więc jak brak towaru to jeden telefon i tysiące ton mrożonek z zachodu przyjedzie

#3 Share rolnikserwis

rolnikserwis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 15:01

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! nie zdrożeją ? już płaca 5 zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share same110

same110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 30 czerwiec 2016 - 15:47

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Zobaczymy co to będzie.Ja świnki jeszcze mam i do tego.parę opasow także zobaczymy co to będzie a późnej się zobaczy

#5 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 16:46

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! jak przez rok cena świń nie spadnie poniżej 4,00 netto to wstawie jakies lochy. Ostatnie 12 tuczników czeka w chlewni na wyjazd i koniec. Nikt mnie nie namówi na hodowla trzody. Teraz polowa chlewni jest zasiedlona cielętami a ja wreszcie mam kasę. Im mniej mam świń tym jestem bogatrzy. A jak bydło stanieje to stanieje. Już dwa lata temu panikowano że stanieje. Przy bydle nie ma takich skoków cenowych. Trzeba tylko umieć opasać i mieć trochę sprzętu.

#6 Share rolnikserwis

rolnikserwis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 17:15

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! poleci bydło w dół to będziesz to samo mówił co teraz o świniach jak mocno poleca to i z tego nie wyzyjesz a co będzie to się okaże

#7 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 19:40

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Tak samo było rok temu, brak ceny i tez wszyscy likwidowali świnie i nadal likwidują ponieważ co to daje lepsza cena na miesiąc a później znowu będą tanie

#8 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 19:51

Do rolnictwa czyste prawa ekonomi o jakich uczą w szkołach trudno przełożyć. Może trochę zdrożeją, ale jakiegoś wielkiego szału nie będzie. Bydło zresztą dłużej rośnie, to na efekty też wolniej trzeba czekać.  

#9 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 20:55

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Teraz żeby w miarę wyjść swiniach to trzeba mieć ponad 600 sztuk dobrego towaru

#10 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 30 czerwiec 2016 - 22:24

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Jedni wstawiają bydło inni zwiększają trzodę jeszcze inni rezygnują ze zwierząt. Tak było zawsze. Krów jakoś drastycznie nie przybywa. A krowa to nie locha, która da ci kilkanaście sztuk potomstwa w miocie. Do tego pogłowia bydła i trzody, które było kilkanaście lat temu i tak nie mamy szansy w najbliższych czasach powrócić. Także ja bym nie panikiwal. Wahania cen i załamania rynku zawsze występowały. A nasze wywody i tak niczego nie zmienią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 06:40

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Bydło dłużej rośnie to prawda, ale jeżeli ktoś wstawi więcej sztuk i powiedzmy sprzeda jedną sztukę miesięcznie moim zdaniem zysk jest widoczny, a jeszcze dwie dopłaty zgarnie, świnie się chowają, ostatnie lata to pokazały, ale zobaczymy co będzie teraz

#12 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 lipiec 2016 - 07:19

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Ja zostaje przy świniach z własnego chowu i nikt na bydło mnie nie na mówi. Niemanie bydła to same + dlamnie. Nie trzeba sianokosów obchodzić, robić kiszonek itp. Ile to ropy się mniej zużyje i traktor połowę ma mniej roboty nie mówiąc o mnie samym. Upały a ja sę w chłódku leżę a nie na łące .

#13 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 07:46

Ty Rolnik zwykły próżniaczysko jesteś i jeszcze się tym szczycisz . :lol: Siej łubin , przyoruj i świnki nie potrzebne . Ośmielam się stwierdzić że i tych świnek to też za wiele nie hodujesz . B)

ZETOR TEAM

#14 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 07:51

Ja zostaje przy świniach z własnego chowu i nikt na bydło mnie nie na mówi. Niemanie bydła to same + dlamnie. Nie trzeba sianokosów obchodzić, robić kiszonek itp. Ile to ropy się mniej zużyje i traktor połowę ma mniej roboty nie mówiąc o mnie samym. Upały a ja sę w chłódku leżę a nie na łące .

Ale nigdy nie będziesz miał tych pieniędzy co bydła.Może więcej się orobisz ale przy chowie bydła opasowego byków to można pozwolić na zakup maszyn i te prace ułatwić :D

#15 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 08:39

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Ludzie przecież zobaczcie jakie maszyny wszyscy mają, zrobienie sianokiszonki to jest mały wysiłek, koszenie kosiarka dyskowa 1 ha to ile 20-30 min, później raz przewracasz, walujesz kolejne 30 min, prasowanie i zwozenie 1-2h, i owijanie średnio jedna kulkę 5 min, wliczając załadunek i ułożenie, przerobienie 4-5 ha można bez problemu załatwić w 3-4 dni, a ile pokarmu zyskujemy, wiadomo są koszty folia paliwo itp ale dostępność łąk jest bezproblemowa, wiele jeszcze jest takich Nie koszonych ale dajemy bykom sianokiszonka, kukurydza i trochę paszy, a resztę zboza się sprzedaje i tu jest już czysty zysk, a tak świnie wszystko zboże wpierdola i na końcu sprzedaż po 3 zł
Ja moim przykładzie, mam 30-45 byków średnio, 3-5 ha kukurydzy, 4,5 ha łąk, ok 3 ha ziemniaków przemysłowych przeznaczonych na sprzedaż , ok 4 ha zbóż jęczmień i pszenzyto przeznaczonych dla byków i 10-15 ha pszenicy przeznaczonej na sprzedaż, dodatkowo sprzedaje nadwyżki sianokiszonka a nie wspomnę po ile była w zeszłym roku, i też sporo słomy sprzedaje. Plus robienie różnych usług. Jeszcze miałem niedawno 12 macior i sprzedawalem prosiaki ale wszystkie zlikwidowane,
Co do łąk to mam świeża trawę zasiana na łąkach i kosze 3 razy do roku, ale też dobrym pomysłem jest lucerna, bardzo wydajna i tresciwa

#16 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 08:47

Bydło dłużej rośnie to prawda, ale jeżeli ktoś wstawi więcej sztuk i powiedzmy sprzeda jedną sztukę miesięcznie moim zdaniem zysk jest widoczny, a jeszcze dwie dopłaty zgarnie, świnie się chowają, ostatnie lata to pokazały, ale zobaczymy co będzie teraz

Z jednej sztuki to Ci 1000 zł zostanie czy to są duże pieniądze aby sprzedać 1 sztukę miesięcznie to musisz trzymać 24 sztuki a to trochę paszy wsunie niech przyjdzie susza jak kuku po kolana i płacić 100 pln za balot sianokiszonki to tak kolorowo nie jest świnia rocznie uchowa 30 prosi jak zadbasz

Ale nigdy nie będziesz miał tych pieniędzy co bydła.Może więcej się orobisz ale przy chowie bydła opasowego byków to można pozwolić na zakup maszyn i te prace ułatwić :D

Czy ja wiem czy więcej u mnie inwestują tylko Ci co świnie trzymią bydlaże to tylko ze słomą i z obornikiem śmigają ;)

#17 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 08:55

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Ja nie wiem jak wy to wyliczacie że na bydle wychodzicie (rzekomo) tak dobrze... My po sprzedaży 4 sztuk postanowiliśmy zrobić obliczenia co do kosztów i tak też zrobiliśmy. Do świń to oprzątanie kilka minut, sypnie sie śrutem do koryta, rzuci sie troche czegoś, posypie groszkiem, a wode mają z poideł i so ie same rosną, a że od własnych macior to nie trzeba ich kupować... Więc koszty nie są wielkie. A co do bydła to na sam początek trzeba je kupić, bo krów nie posiadamy bo mleka za 67 groszy nie warto było odstawiać... Potem muszą rosnąć 2 - 2,5 roku gdzie świnie u mnie rosną 7 miesięcy... Czyli bydło niemalże 4 razy tyle... Teraz trzeba wliczyć koszty wynajęcia sieczkarni do kiszonki z qq oraz zestawu odwożącego, oraz od tego co sie ukisi kilka procent to odpady... Trzeba też wynająć maszyny do zrobienia sianokiszonki, i jeśli się chce to można też kupić wysłodki. Potem ile paliwa i czasu będą kosztowały sianokosy... A jak w międzyczasie cielaki zachorują i irzeba będzie weterynarza...
Tego typu wyliczeń jest jeszcze masa, a ja do świń jak i do bydła podałem przykładowe i szczerze jak tak to wszystko podliczyć to wychodzi mi że świnie aię bardziej opłacają niż te cielusy... Za cielusy jest więcej pieniędzy po sprzedaży, ale po odliczeniu tego czterokrotnie większego czasu oraz kosztów to niewiele tego zostaje...

#18 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 08:58

Z jednej sztuki to Ci 1000 zł zostanie czy to są duże pieniądze aby sprzedać 1 sztukę miesięcznie to musisz trzymać 24 sztuki a to trochę paszy wsunie niech przyjdzie susza jak kuku po kolana i płacić 100 pln za balot sianokiszonki to tak kolorowo nie jest świnia rocznie uchowa 30 prosi jak zadbasz

Czy ja wiem czy więcej u mnie inwestują tylko Ci co świnie trzymią bydlaże to tylko ze słomą i z obornikiem śmigają ;)

Co do 1 wypowiedzi: Co mówisz że z 1 sztuki 1000zł ci zostaje chowasz tyle ile utrzymasz.A po za tym lepiej wyjdziesz na tym jeżeli będziesz chował mamki cielęta sprzedawał a te lepsze zostawiał chował.Gdy ci się krowa ocieli to możesz zostawić jełówke zacielić ją już zgarniesz 4tyś (mówimy o rasowym bydle simental,limousine,charlolise).A dodatkowo możesz kupić 12 byków w różnym przedziale wiekowym i co kwartał sprzedać na spłatę kredytu 

#19 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 09:09

4 tyś to dostaniesz za jałówkę na skupie więc co to za interes sprzedawać zacielone? Co do mamek to jeśli masz jakieś nie użytki to można by się pokusić ale jeśli n ie masz łąk to nie ma sensu się w to bawić trudno komuś radzić bo każde gospodarstwo ma inne warunki produkcji dostęp do pasz odpadowych np wytłoki wywar i tedy rachunek jest zupełnie inny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 10:22

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!! Zarówno na swiniach czy bykach szału nie ma, moim zdaniem byki maja wyższy zysk, za dopłatę kupujesz tak naprawdę cielaka, Mazur Podlasia są jeszcze tańsze, teraz to już większość gospodarstw ma sprzęt do sianokiszonka, ja z wszstkich maszyn wynajmuje tylko sieczkarnie Jaguar, policzcie ile tak naprawdę kosztuje wychowywanie świni a po ile zboże
Plus dla byków to że jest elastyczność sprzedaży, miesiąc w prawo czy lewo nie robi różnicy a świnie cena czy jest czy nie ma musisz sprzedać