wladko119

WSZYSCY SIĘ PRZESTAWIAJĄ NA BYDŁO !!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz0920    443

Mówimy tu o wielkich ilościach, jeżeli ktoś sprzedaje tak duże ilości to też negocjuje cenę i produkcja jest na nowoczesnym poziomie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

@kordalski ale nikt ci nie każe bydła hodować. Śmiało możesz być niemieckim czy duńskim świniopasem. Jednak nie każdemu pasuje taki układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zakłady mięsne robią kasę na naszym dobrym mięsie eksportując je na zachód a zwożą od nich stare, mrożone z jakiś rezerw i robią z niego wyroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a u nas napier..ją wszystko ,obory,chlewnie i kurniki,zakład pogrzebowy to będzie interes

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Ja zostaje przy świniach z własnego chowu i nikt na bydło mnie nie na mówi. Niemanie bydła to same + dlamnie. Nie trzeba sianokosów obchodzić, robić kiszonek itp. Ile to ropy się mniej zużyje i traktor połowę ma mniej roboty nie mówiąc o mnie samym. Upały a ja sę w chłódku leżę a nie na łące .

 

Masz świętą racje sam bym zrezygnował z bydła jednak mam w tej chwili 17 ha łąk których w żaden inny sposób nie da się zagospodarować, całe szczęście,że rodzice z 15 lat temu zrezygnowali z mleka........

A u kogo po ile jest bydło a świnie porównajmy  ;) cena i województwo U mnie świnie po 4,10 a bydło po 8,9 a takie rasowe ładne sztuki po 10zł

O ja pierdaczę to nic PANY na opasy się nastawiać toż to dopłata kupi Wam cielaka a jak z Mazur czy Podlasia to jeszcze na odchów z niej zostanie........

Najlepiej niech się przestawiają ci co nie mają żadnego zaplecza, w mojej okolicy są już wariaci co mają 160 szt opasówki-takiej zbieraniny, wczoraj zbierali siano z łąk torfowych i przy plonie 3szt/ha to nic tylko dostawiać i wszystko kupować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3szt bel? z Ha ja pier.... to chyba ze 5 pokos to może bym się zgodził że tak słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

3 sztuki :-D
Ale dopłata jest dużym plusem, wcześniej nie było a cena się nie zmieniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej okolicy rolnicy którzy rezygnują z krów wchodzą w opasy albo na POTĘGĘ w trzodę mówię tu o produkcji rzędu 1000szt-6000szt na 3 mc chlewnie rosną w oczach a bydła wrecz ubywa dlatego zaskakuje mnie to co tu piszesz .....Trzoda jest bardzo wygodna brak pasz obiętościowych brak doju sprawiają że  i ja zaczynam myśleć o niej jako alternatywie mojego gospodarstwa . Z powodu braku możliwości zakupu ziemi trzoda jest wrecz idealna np chlewnia na 2000szt  ilke mi zjamie z całością z 0.40 ha a jedyne co musze mieć to gdzie zagospodarować gnojowice . AgrPlus w moich stronach płaci już 50 zł/szt  są wariaci co zrezygnowali całkowicie z krów mlecznych amieli ich i po 80 szt i teraz np stawia drugą chlewnie na kolejne 2000szt . Jak widać jest dobrze widzę że ma czas itp nie to co przy naszej produkcji ...

Cena wytworzenia pasz obiętościowych jest bardzo wysoka licząc jedne ha qq to wartość około 2500 zł minimum zrobienie jednej beli koszt około 20zł minimum sama folia na jedną bele to 10zł+sznurek 2zł . Mi na same sianokiszonki pierwszy pokos poszło 1000l ropy foli i sznurka za 5600zł i robie wszystko sam a przy trzodzie tego po prostu nie ma .

 

Masz rację u mnie podobnie Wszyscy przechodzą na kontrakty Ciekawe kiedy ta bańka pęknie ale raczej długo to nie potrwa konsumanci odchodzą od wieprzowiny bo jest coraz gorszej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

3szt bel? z Ha ja pier.... to chyba ze 5 pokos to może bym się zgodził że tak słabo

Tak trzy sztuki!!!I Skoszone było +- 10ha i było 30 kulek to pierwszy pokos!!!!Pododa daje o sobie znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

A ile gospodarstw opasowych @asharot? 

 

@lukasz0920 - dopłaty możesz mieć maksymalnie  trochę ponad 8000 do bydła. Ale musisz mieć przy tym 30 sztuk. Czy to wiele? 

 

Krów więcej nie ma, natomiast w cholerę do nas ściąga się cieląt z zagranicy i opasów jest dużo więcej niż w ubiegłych latach. 

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jałówek to się nie sprowadza? Czeszki, Dunki, Holenderki.... Też tego jest od groma a mięsne ładne sztuki idą na eksport w dużej mierze, to że nie mogliśmy eksportować tyle czasu do turków nie znaczy że inne kraje nie mogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

30 sztuk, no dużo nie jest ale jak spojrzysz sporo teraz jest gospodarstw z młodymi rolnikami, że syn ma kilka ha i ojciec kilka ha i każdy może mieć limit 30 sztuk, razem 60 to już chyba optymalne, do świń nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledze chodziło chyba o dopłaty do 30 sztuk bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

30 sztuk, no dużo nie jest ale jak spojrzysz sporo teraz jest gospodarstw z młodymi rolnikami, że syn ma kilka ha i ojciec kilka ha i każdy może mieć limit 30 sztuk, razem 60 to już chyba optymalne, do świń nie ma

I na tych kilku hektarach utrzyma każdy z nich po 30 sztuk? Wolne żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jestem tego najlepszym przykładem pogłowie na dziś dzień 90 sztuk grunty własne 19ha  dzierżaw 10 ha ale to tylko łąki . Jak się chce to się da . Fakt sąsiedzi co maja tyle samo ha co ja to max 27 sztuk bydła ogólnie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Znam kilku rolnikow ktorzy utrzymuja sie wylacznie z hodowli krow mlecznych. Jeden ze znajomych ma 25szt i tylko 15h wlasnego gruntu cos tam tez dzierzawi.Glownie krowy zywi warzywami do ktorych ma dostep z hurtowni warzyw. sa to marchew,buraki,kapusta,brokol itp. Mowi.ze krowy sa bardzo wydajne pod wzgledem udoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj