Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak najlepiej uprawić kukurydzd po życie?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mx_racer

mx_racer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 23:44

Jak najlepiej uprawić kukurydzd po życie? Witam w tym roku na jesień mam zamiar zasiać żyto z przeznaczeniem na GPS a na wiosne skosić to i zasiać kukurydze, klasa ziemi to V. Moje pytanie brzmi jak najlepiej to zrobić by kukurydza sie udala czy nawozić obornika na jesień czy na wiosne tuż przed sianiem QQ? Jeśli na jesień to czy sciernisko po życie zgruberować i zasiać QQ czy pierw przyprać i zaagregatować? Jeśli na wiosne tuż przed siewem QQ to czy orać obornik czy go przygruberować? Prosze o porady :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak najlepiej uprawić kukurydzd po życie? Dzisiaj, 15:24
  •  

#2 Share sowa92

sowa92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 00:09

Jak najlepiej uprawić kukurydzd po życie? ja jak robie po zycie to obornik idzie na jesieni i na wiosne . najlepiej zaorac obornik . pamietaj o tym ze kukurydza po zycie musi miec niskie fao . generalnie to najlepiej siac kukurydze po zycie na lepszych ziemiach .

#3 Share jender2

jender2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 05:58

Jak najlepiej uprawić kukurydzd po życie? Jeżeli siejesz w regionach co nawiedza susza wiosenna już drugi rok z rzęduja tak jak u nas to nie baw sie w to, nie ma najmniejszego sensu. Żyto może i urośnie i da ładny plon ale z kukurydzy bedzie gówno. Też tak siałem kiedyś ale padało przynajmniej. Teraz nie ma co , sąsiad tak zasiał po życie w tym roku i kukurydza dopiero mu wschodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mx_racer

mx_racer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 11:27

Jak najlepiej uprawić kukurydzd po życie? Suszy wiosennej to u nas nie ma w pole u nas wjerzają dopiero na początku kwietnia bo ziemia nie drynowana i zawszs jest długo mokro, a potem zawsze cos tam pada na wiosne. Jak już jest sucho to dopiero w lato. Obornik dawać dwa razy? Prosze o jeszcze jakieś porady bo chce aby to dobrze wyszło.

#5 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 09:13

Jak najlepiej uprawić kukurydzd po życie?

jender2 dobrze gada. Ja na jesień siałem żyto dokładnie po 20 września dawałem obornik pod żyto i nic więcej po 1 marca dałem gnojówkę i po 2-3 tygodniach dałem saletrzak ok 400 kg na  ha .kosiłem żyto ostatni tydzeń kwietnia to dało z 1.40 ha 20 balotów 150 cm :D .szybko agregatem potrzaskałem te sciernisko po zycie następnie rozwiozłem obornik ,orka . Na tym pooranym rozsypałem nawóz pod kukurydze dałem 500 kg Polifoski 8 .szybka uprawa agregatem talerzowym i siew kukurydzy był 7 maja . niestety połowa kuku poschodziła a połowa nie dopiero po 3-4  tygodniach po kilku deszczach poschodziła w 100% . teraz miejscami ma od 1,50 do 0,5 m .dałem teraz na dniach oprysk dolistny Elvita 19-20-20 dałem 4 kg na 400 litrów wody i opryskałem te 1,40 ha zobaczymy jaki będzie teraz efekt 2 dni po oprysku sucho było wczoraj ładnie popadało więc dam znać po tygodniu czy coś się lepiej ruszyło . jeśli chodzi o ziemię to jest 4 a ,b  i 5 klasa.pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mx_racer

mx_racer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 22:39

Jak najlepiej uprawić kukurydzd po życie? Żyto posiane. Chyba na wiosne po skoszeniu poleje to gnojówką przerobie gruberem dam nawoż zrobie agregatem i posieje kukurydze. Jaką odmiane i z jakim FAO polecacie na słabszą ziemie, interesują mnie raczej polskie odmiany i żeby ta kukurydza jakoś w miare urosła.