Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ - nowa polska kabina - włącznik masy

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 18:59

Witam wszystkich, którzy przerabiali swoje ciągniki na nową polską kabinę . Gdzie powędrował u was wyłącznik masy (hebel) ? Może jakieś fotki ? Jestem na etapie przeróbki takiego sprzęta i doszliśmy do wniosku, że umiejscowienie włącznika koło siedzenia z tyłu jest mało ergonomiczne, bo trzeba się wspinać do kabiny, aby włączyć/wyłączyć masę. Może ktoś ma ciekawy patent ? U siebie mam hebel na grodzi czołowej, bo nie mam szybki po lewej stronie (stara kabina).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ - nowa polska kabina - włącznik masy Dzisiaj, 07:57
  •  

#2 Share skowera_1998

skowera_1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2016 - 12:35

MTZ - nowa polska kabina - włącznik masy Ja w swoim nie przekładałem kabiny ale z powodów czysto wk***i**ących zamontowałem włącznik przelotowy 24V z tira i dałem dwa oczka z wyjścia jedno bezpośrednio pod rozrusznik i jedno na ramę, żeby nie było problemów ze słabą masą, włącznik na zewnątrz z przodu pod kabiną z lewej strony ciągnika ;)

#3 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 14:19

A tak sie zapytam bo zamierzam kupowac własnie te kabine polska do ruska komfortowa  i ona pasuje bez zadnych przeróbek na stare miejsca ? bo teraz mam to kabine tzw sportowa :) ta klitke mała co łep zawsze opuchniety podczas bronowania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 17:39

Właśnie taką przerabiam na kabinę z Koźmina. Trochę przeróbek jest, nie wejdzie 1:1, chyba, że lubisz niedoróbki. Ja jeszcze przerabiam wujowi (ja, to za dużo powiedziane, robi głównie sąsiad, ja mu pomagam przy cięższych elementach i jak mam chwilę hydraulikę na joya z bułgarskim rozdzielaczem, gniazda euro 2 komplety z tyłu, przeróbka elektryki itp. Przy okazji regeneracja siedzenia.

W swoim mam kabinę ekstra-sport z lat siedemdziesiątych, która mocowana jest bezpośrednio do ramy bez poduszek i ona kiedyś też się chyba doczeka wymiany na coś sensownego, ale jeszcze nie w tej chwili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 22:10

MTZ - nowa polska kabina - włącznik masy Też mnie interesują, nowe polskie kabiny do Mtz. Dużo jest, w nich przeróbek? Wszystkie dźwignie itp. pasują? Jak jest rozwiązana sprawa z akumulatorami, tak jak oryginalnie, w zabudowie za siedzeniem. I ogólnie jak, w nich z komfortem i wyciszeniem? I który z producentów ma najlepsze kabiny. Bo mi osobiście wpadła w oko ta kabina http://www.kabiny-gola.pl/4414-2/

Dodaj odpowiedź