Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łuparka do drewna świder

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 28 czerwiec 2016 - 15:56

Łuparka do drewna świder Witam szanowne Forum!
Chce zakupić taką łuparkę do drewna i proszę o porady odnośnie takiego sprzętu... Czy ktoś używa? Maszyna jest chyba niebespieczna,tak wyczytałem opinie. No oczywiście trzeba łupać równe łupki,bez sęków i świerze lepiej...Ale jak ktoś ma takie urządzenie,niech się podzieli uwagami.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łuparka do drewna świder Dzisiaj, 22:19
  •  

#2 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 16:15

Łuparka do drewna świder ja sobie zrobiłem, wiadomo że trzeba przestrzegać bhp a nie pchać palce tam gdzie nie trzeba. Siekierą też można krzywdę sobie zrobić. Moja jest napędzana silnikiem 4kw, koniecznie musi mieć wyłącznik lewo prawo i klin pod swidrem i solidny blat, ja zrobiłem z blachy 4mm i później musiałem wstawiać teownik pod blatem tak samo świder początkowo umocowany na katownikach 60 które jak się okazało giely się pod sekatymi klockami. Ogólnie nie zamienił bym na siekiere

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share bartekwatroba

bartekwatroba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 17:19

Łuparka do drewna świder ja też mam zrobioną łuparkę, tylko moja pracuje przy ciągniku.Klin pod świdrem obowiązkowo bo w c330 nie ma lewych obrotów, i kiedyś bez klina niektóre klocki( połówki) wciagało pod świder i była zabawa jak to wybić potem. blat u mnie 6mm i daje radę.
z resztą blat zdejmowany i mogę metrowe klocki łupac. świder mam 100mm, ale są też większe.ogólnie super sprawa taka łuparka. c330 klekota na 600-700 obrotów, spalanie prawie żadne a efekty pracy są. ja też nie wróciłbym już do siekiery :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 29 czerwiec 2016 - 20:51

Łuparka do drewna świder Dzięki za odzew w moim zapytaniu Panowie. Maszyna jest ciekawa i ułatwia pracę z drzewem,tylko musi być dobrze zrobiona. Ten klin pod świdrem,włącznik lewo-prawo i solidny stół...
Mam taką upatrzoną na Olx.pl.
Dzięki za info