Skocz do zawartości

Zdjęcie

Widły do bel

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dzony9203

dzony9203

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 09:33

Widły do bel

Witam, przymierzam się samodzielnego zrobienia wideł do ładowania balotów (średnica beli oczywiście 120).

Zacznę od wyglądu konstrukcji - ramka (120 cmx50) z wieszakami  i mocowaniami do euroramki. W jej górnej części (nie dolnej) miały by być dwa zęby. W górnej bo dołem zawszę moge dopchać.

Mam chwytak do bel, ale planuje zrobić widły by można było brać dwa baloty na raz.

Czy ktoś z was pracował takimi widłami, jak wygodne jest samo nabijanie balotów, wożenie i układanie dwóch bel jednocześnie? 

Czy rozstaw zębów 85-90 cm wystarczy by brać baloty je bez rozerwania sznurków?

Chętnie wysłucham sugestii i porad w budowie.

Z góry dzięki za rady :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Widły do bel Dzisiaj, 04:54
  •  

#2 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 12:21

Widły do bel Ja zrobiłem ramka 50x140 profil 9x9x4 gruby i mam wstawione 7 tulejek a zęby tylko dwa i zobaczę jak to będzie wyglądało w robocie najwyżej doloze zębów lub poprzestawiam w inne miejsce koszt tulejek nie jest taki duży a widły nawet do parkietu będą jak coś:-)

#3 Share dzony9203

dzony9203

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 12:58

Widły do bel

Dobry pomysł z większą ilością tulejek, jednak ja zostanę przy dwóch. Większa ilość zębów przydałaby mi się może do ładowania obornika ale wtedy dużo więcej zębów bym potrzebował :D

#4 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 13:21

Widły do bel Ja kupiłem górna część krokodyla na zlomie, trochę odcialem i dorobiłem mocowanie, i założyłem dwie długie igły i bardzo wygodne się przewozi, zazwyczaj biorę trzy kulki odrazu i wtedy szybko idzie, przeladowanie czy załadowanie
Zetor 8011 + przyczepy 8T i 6T
Tu akurat mam załadowane 3 sztuki,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 13:22

Widły do bel Różnie to bywa np w kiszonce dwa możesz łatwo sobie pokrzywic za to w slomie więcej ciężko wbić po dobrej prasie.
Jaki masz ladowacz i na jakim ciągniku bo to też ważne bo c360 to wystarczy licha konstrukcja a u mnie to do 1224 także trochę masywne to musi być:)
Mogę wstawić fotki mojego tworu później i sam zobaczysz

#6 Share dzony9203

dzony9203

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 13:31

Widły do bel

Ciągnik belarus 920.2, tur Agrimet CX-16 

Ciągnik jaki jest taki jest, narazie nie narzekam, tura brałem lepszego więc też coś masywniejszego muszę dać :)

Zdjęcia bardzo chętnie.

lukasz0920 całkiem dobrze to wygląda. Pytanie z innej beczki, jak z widocznością podczas jazdy? :)

#7 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 15:41

Widły do bel To akurat była wyjątkowa sytuacja, po szosie jeżdżę bez bel na turze, mam te dwie igły gdzieś już 6 lat i jeszcze się nie zlamaly na kiszonce, nieraz gorzej się wbić w kulkę, ale wystarczy podczas wbijania trzeba lekko poziomowac igły i wchodzi,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dzony9203

dzony9203

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 09:26

Widły do bel

Ok, a rozstaw wideł 90 cm wystarczy aby brać dwie bele wygodnie i nie rozrywały się?