Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierścień odrzutnika oleju zbić czy zostawić ?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichaSatta

MichaSatta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 13:44

Witam ! Mam taki problem otóż po kupnie ciągnika ( zetor 8111 ) borykałem się z cieknącym olejem silnika , wreszcie po sianokosach wziąłem się za niego i rozpołowiłem ciągnik . Okazało się że olej leci z odrzutnika oleju który chcę zastąpić pokrywką z uszczelniaczem jest to bardziej pewne i żywotniejsze rozwiązanie tylko pojawił się problem na wale jest taki jakby pierścień i było u mnie 2 mechaników i twierdzą że ten pierścień trzeba zbić ponieważ uszczelniacz nie będzie spełniał swojego zadania .... Ja mam trochę inne zdanie iż wydaje mi się że tego nie pójdzie zdjąć bo jest to razem z wałem i teraz nie wiem co zrobić czy jednak trzeba wywalić ten pierścień czy może jednak się go zostawia ..Załączony plik  12 (1).jpg   91,23KB   0 pobrańZałączony plik  124.jpg   91,27KB   0 pobrań

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierścień odrzutnika oleju zbić czy zostawić ? Dzisiaj, 20:10
  •  

#2 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 15:23

na moje oko to w tym modelu już powinien być simmering a nie odrzutnik . Po drugie jak zbijesz pierścień ( a musisz zbić żeby uszczelniacz miał na czym pracować )to pozostawisz rysy na na kołnierzu i wcześniej czy później zetną wargę simmera.

Albo dać nowy odrzutnik albo wyciągnąć wał i przeszlifować powierzchnię pod simmering ,dać markowy pierścień i więcej nie zaglądać

nowy

#3 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 16:07

Pierścień odrzutnika oleju zbić czy zostawić ? Pewnie chcesz nez wyciągania wału zrobić... może być kłopot.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MichaSatta

MichaSatta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 18:46

Byłem we wszystkich możliwych sklepach rolniczych w okolicy i w każdym poinformowali mnie iż odrzutników nie produkują ... W ursusie c360 też zmieniałem z odrzutnika na simering i było bez kłopotu a tu ten pierścień stawia ogromny opór ...

#5 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 21:44

Żeby to ściągnąć bez demontażu wału, widzę tylko jedną opcję - sprzęt stomatologiczny- czyli miniszlifierka (tzw. "dremel" )  z tarczkami do cięcia+ jakieś końcówki do szlifowania    +  pewna ręka i nieco cierpliwości.   :)​ 

Trzeba by spróbować drania ponacinać i doszlifować kamyczkiem gdzie tarcza nie sięgnie, tak aby nie skaleczyć wału -tj. zostawiając możliwie najcieńszą ściankę- puszczą  naprężenia i  delikwent powinien się poddać  ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 07:28

Z tego co pamiętam, kolega przerabiał z 12 lat temu,   to wał trzeba wyciągnąć i dać do szlifierza żeby to wyszlifował.

Robili ten model w latach 70.