Polecane posty

Przemo188    23

Czy ktoś z was stosował to wapno/nawóz? Czy jego właściwości są chociaż w jakimś stopniu zgodne z tym co można wyczytać w internecie lub w TV usłyszeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

znajomy stosowal i jest bardzo zadowolony, mam zdjecia, bo mi przeslal, jak nie zapomne to wtawie później
wybaczcie za pisanie posta pod postem, ale na androidzie nie wiem jak edytowac. na youtube wpiszcie "orcal nawoz organiczno mineralny" filmik wstawiony przez uzytkownika claaslexion480 to wlasnie jest u mojego znajomego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

oglądałem wczoraj  właśnie i dziś trochę poczytałem i się zainteresowałem tematem 

masz dane ile siał na hektar itp 

a wy nie stosowaliście tego nawozu ?


Zrozumiałem że twój znajomy siał pogłównie po zbożu na wiosnę ten nawóz a nie jak  normalne wapno na ścierniska i talerzówką potem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

No własnie cena jest konkretna a w rzeczywistość polowa pokaże jak działa i czy to chwyt marketingowy czy cos w tym jest ;)

mam ochotę spróbować kupić 1t i posiać na cześci pola ten wynalazek a na 2 nie i zobaczyc :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

byłem z pół roku na szkoleniu i był pan który to sprzedawał. ogólnie bardzo zachwalal mówił że podnosi ph już po 2 tygodniach. i właśnie o tym ze odstrasza dziki, sami nie wiedzą dlaczego: d. to wapno ma bardzo nieprzyjemny zapach ,gdyż jeżeli dobrze pamiętam składnikiem jego są padle zwierzęta lub ich kości(już nie pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tym roku zastosowałem na swoje uprawy. Z niecierpliwością czekam na efekty. Zostało mi jeszcze z 8 ton towaru. Może ktoś chętny? Cena do uzgodnienia. Proszę o kontakt na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

A taki miał być wspaniały, amerykansky. I słuch po nim zaginął.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dla próby trochę tego rozsiałem ale bez żadnych rewelacji.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla próby trochę tego rozsiałem ale bez żadnych rewelacji.

 

Jaki koszt tego wynalazku ? Efekt w stosunku do ceny ? Jak porównanie z wapnem np Polcal które w tym roku zamierzam zastosować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Nasz rejon zaatakowali handlowcy i ostro namawiaja na to cos. robia pokazowa próbe jakie to ma Ph po wsypaniu odrobiny do wody.  Jesli to by było prawda co wyszło to powinno działac - wsypalismy troszke radkowitu premium ( maka z dolomitu) do jednego naczynka  ph około 7, do drugiego to ich cos i pasek lakmusowy czarny ph jakies 12-13 az nie wiarygodne i dalej twierda ze to weglan i łagodny bezpieczny w sposowaniu a nie tlenek który wygotuje wode itd.. Ale mysle ze to ich cos ze słoiczka było podrasowane jakas zasda.

 

Mysle ze 90% z tego co mówia to sciema i tyle i ostro namawiaja na zamówienei choc połowy "tira" :)

Podobno paru chetnych w okolicy sie znalazło. Napewno to smierdzi padlina. Mam ochote 1t kupic i rozsiac pasek na kilku działkach na próbe ale jestem sceptycznie nastawiony. Pokazuja fotki  jakie to cudowne w działaniu itd.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Tez na to zwróciłem uwage ze jest zapisany "hydrat" i mówie im że to pewnie tlenek, ale oni nie nie to weglan tylko bardzo aktywny i bezpieczny a tlenek jest bee bo przesusza glebe wygotowuje wode :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Jest końcówka sierpnia więc "szczyt" sezonu wapnowania już chyba minął u wiekszości. Czy ktoś skusił się na ten wynalazek w tym roku a może i w roku ubiegłym i zauważył jakieś super efekty? Oczywiście efekty kompatybilne z ceną cego wapna?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

w tym roku atakowali podlasie jak podał skład i CENE to ledwie w furtke trafił.swoja drogą nikt nie stosował? nic nie widział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1211

w prezentacji jest zaznaczone, że ubojnia otrzymuje 200zł za orcal. Tylko instalacja kosztuje 1,7mln zł ( tak było na prezentacji ale nie mam pojęcia skąd wzieli taką cenę ) ;) tak czy siak wiele ubojni już na własną rękę to sprzedaje bez pośrednika

 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W prezentacji jest że koszt pozbycia się odpadów to 200zł. Jest sugestia że gdy ubojnia postawi taką linię u siebie to zaoszczędzi owe 200zł za pozbycie się odpadów, plus drugie 200zł zarobi za sprzedanie nawozu. Czyli na tonie ma 400zł przychodu, z tego trzeba odliczyć 170zł wszystkich kosztów wytworzenia nawozu. Reasumując zamiast płacić 200zł za pozbycie tony odpadów można na tym zarobić na czysto 230zł na tonie, pod warunkiem że się zamontuje tą linię . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj