Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką prasę używaną polecacie do 80tys.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichaPaczuk

MichaPaczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 09:40

Szukam prase zmiennokomorową do prasowania słomy siana i sianokiszonki, potrzebuję aby belki były bardzo zbite (jak najwięcej warzyły) i rozmiar ich ma wynosić dla siana i słomy 180 a dla sianokiszonki 120. Chce aby też szybko prasowała bo zależy mi również na ilości. Jakie prasy polecacie Vicon, Lely czy może McHale, albo macie coś innego fajnego. Najlepiej by było aby jeszcze była mało awaryjna, części były łatwo dostępne i niedrogie. Na co powinienem się patrzeć przy zakupie. Podrzućcie jakieś pomysły bo już sam nie wiem co mam wybrać.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką prasę używaną polecacie do 80tys. Dzisiaj, 03:15
  •  

#2 Share ziomeeksrol

ziomeeksrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 14:34

Jaką prasę używaną polecacie do 80tys. Osobiście polecam Vicon ;) dobre zbicie i mala awaryjność :)

#3 Share SebsoN

SebsoN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Sport

Napisany 27 czerwiec 2016 - 16:06

Jaką prasę używaną polecacie do 80tys. Jeśli stawiasz na zbicie i wielkość beli nawet 180cm to pasówki JD.Lely.McHale czołówka w zabijaniu i w jakości :) trzeba zwrócić uwagę na stan zapinek pasów :) ale te najnowsze prasy mają pasy bezzapinkowe ;) Po prostu nie da ich się rozłożyć bo tworzą jedność (ciężko wytłumaczyć ) Jak coś się dzieje z pasem to wtedy zdejmowany jest cały bok prasy ;) Ale pasy mają żywotność kilkanaście tys bel :) Jaki ciągnik będzie współpracował? ?
"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

#4 Share CaseBizon

CaseBizon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 18:43

Jaką prasę używaną polecacie do 80tys. a może Krone vario pack 1800?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MichaPaczuk

MichaPaczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 08:43

Chcę pasówkę wiec krone odpada. W tym roku prasa bedzie ciągana Zetorem 12045 120 KM ale jak on nie da rady to dokupił bym do tej prasy jakiś większy bo i tak myślę nad zakupem drugiego ciągnika w następnym roku. A co do Lely to trochę się boję o eksploatację bo słyszałem ze części ma drogie. JD teraz mam 590 ale sterownik mi siadła. W swojej JD nie mam ani rotora ani siatki, belki w miarę zbija ale bym chciał coś lepszego i jeszcze to że ma słaby przerób, często mi się zapycha. Chciał bym coś czym mogę więcej belek ukręcić bo JD nie da rady aż tak dużo ukręcić. A co do pasów bezzapinkowych to trochę ich się boję gdyż cena ich jest kolosalna i na ich wymianę trzeba poświęcić sporo czasu. 

A i co do ilości bel to w sezonie chce żeby ona zrobiła od 5tys do 10tys bel. Więc na eksploatację też muszę się patrzyć. 

#6 Share rusin24able

rusin24able

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 09:20

Rozejrzyj się za używana Sipmą PZ 1832 Prima. Nowa kosztuje ok 110tys brutto więc używana w granicach twojego budżetu. Za te pieniądze dostajesz : 

-5 pasów bezszwowych,

-rotor z 11 nożami,

-centralne smarowanie,

-szerokie ogumienie,

-obwiązywacz siatką

-zgrupowanie smarowniczek,

-podbieracz 2m

-sterownik elektryczny.

Nie jest to półka Vicona,JD,Claasa, ale części dostepne od ręki i nie kosztuja nawet połowy tego co u zachodniej konkurencji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 21:14

Jaką prasę używaną polecacie do 80tys. Proszę moderatora o usunięcie posta

Edytowany przez MF675ursus, 28 czerwiec 2016 - 21:15.