Kinder1

Renault Ergos

Polecane posty

Kinder1    0

Witam zamierzam zakupić Renault Ergos 85 z 1996roku z turem 3 sekcyjnym Faucheux. I moje pytanie jest takie czy to ciągnik komunalny czy rolniczy? Widzę że są używane też w rolnictwie ten jakiś czas też pracował. Chciałbym się dowiedzieć od was jak najwięcej na temat tego ciągnika ponieważ nigdzie nic nie pisze. Z góry bardzo dziękuje za pomoc i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

ja powiem ci tak. ja bym wolał kupić starszy ciągnik. po pierwsze jest mniej w nim elektroniki, jakiś elektro srekto zaworów ehrów itd. jak to zacznie się psuc to będzie sporo kosztować niż pełny stary mechanik. oczywiście to kwestia gustu. nie wiem ile chcesz przeznaczyć na to ale możesz kupić sobie np 106 i dokupić sobie tura i taniej ci wyjdzie a zostanie coś na ewentualny remont czy coś. po drugie kupując ciągnik juz z turem musisz liczyć się ze przednia os juz dostala dobrze tak samo jak sprzęgło wiec remont będzie kosztowny a Ergos jest już na tych zawórach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinder1    0

ja powiem ci tak. ja bym wolał kupić starszy ciągnik. po pierwsze jest mniej w nim elektroniki, jakiś elektro srekto zaworów ehrów itd. jak to zacznie się psuc to będzie sporo kosztować niż pełny stary mechanik. oczywiście to kwestia gustu. nie wiem ile chcesz przeznaczyć na to ale możesz kupić sobie np 106 i dokupić sobie tura i taniej ci wyjdzie a zostanie coś na ewentualny remont czy coś. po drugie kupując ciągnik juz z turem musisz liczyć się ze przednia os juz dostala dobrze tak samo jak sprzęgło wiec remont będzie kosztowny a Ergos jest już na tych zawórach itd.

 

Ciągnik jest bez przedniego napędu zapomniałem dodać. Ciągnik będzie miał robiony generalny remont silnika a przednia oś jest sztywna. A wiesz czy to ciągnik tylko komunalny czy też rolniczy? Ile pali? Jak z częściami?

 

PS.Nie posiada on EHR i przeznaczyć chce około 30000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

tego to nie wiem czy to komunalny czy nie. szkoda ze bez napędu to taka nasza 60tka. czy nie lepiej by byLO szukać czegoś z napędem? bo to dobra sprawa przy turze. wiec za taką kasę to można mtz82 kupić z turem i prosta maszyna tylko mniej wygodna niż Renia.
tutaj masz namiar do gościa z Iławy warminsko mazurskie który posiada części potrzebne do remontu silnika 601910460

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinder1    0

Nie chce MTZ i szukam ciągnika bez tura ale ten akurat ma a do tej kasy i bez tura z napędem nie widzę nic konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinder1    0

Tylko jak już pisałem z napędem do tej kwoty nic specjalnego nie ma. A napęd mi bardzo nie jest potrzebny tym bardziej że mam 4 i 5 klase ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jakie macie opinie o tych ciagnikach? jak z awariami? jaka ma skrzynie 30 czy 40 km/h


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj