Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora na byki,cielęta,jałówki

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 13:24

Witam.Mam w głowie plan na postawienie obory na bydło do 60tyś-70tyś

Jakie są wasze propozycje

-Wolnostanowiskowa-to jak wywalać gnój (odpada po sprzedaży) w trakcie chowu

-uwięzieniowa-zgarniaczem bym wypychał obornik

Prosze powiedzieć czy bym się zmieścił w tej kwocie

I jak ona by mogła wyglądać 

Czy ze sprzedaży bydła cieląt,byków,jałówek,jałówek cielnych dobry był by zysk oczywiście sprzedaż ras limousine,simental cherolise*

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora na byki,cielęta,jałówki Dzisiaj, 22:01
  •  

#2 Share LukaszCZN

LukaszCZN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 19:02

witam za te pieniadze jesteś w stanie wybudować ja proponował bym budynek z dachem na jeden spad pokrycie plyta obornicka duzy koszt ale spokój nie ma skraplania ale napisz na ile sztuk chcesz bo w tych pieniadzach to na 30sztuk jest max na wygrody proponuje blachy ochronne drogowe w necie pelno ofert jesli chcesz zaoszczedzic słome zrób wybiegi. Sam robiłem 4lata temu budynek 17 na 8metra dach na dwa spady i koszt byl 135tys i ogrom swojej pracy

#3 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 07:09

No wiadomo dach 1 spadowy myślałem o tym żeby było uwięzieniowo bo nie mam czym gnoju wywalać i tak korytarz wąski trochę wyżej bydło powiązane a za nimi korytarz gnojowy i zgarniacz.Akurat myślałem żeby na 30 sztuk ale to tak za kilka lat na początek niecałe 10szt krów bym miał kilka (6) i cielęta od nich sprzedawał a jak ładniejsze sztuki to bym do kupił parę i bym tuczył a tak osobno to bym kupił 4 byczki simental,limousine,albo hf ncb. A obora miała by mieć wymiary 20x7 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 20:30

@wladko119 przestań zaśmiecać forum i zakladać nowe tematy bez sensu 2 dni temu budowałeś chlewnie a dzis już oborę a jutro co kurnik? wiem wakację sie zaczeły i dziecią sie nudzi to poczytaj na poczatek tematy które już sa bo moderator walnie Ci bana i po co

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 08:02

@wladko119 przestań zaśmiecać forum i zakladać nowe tematy bez sensu 2 dni temu budowałeś chlewnie a dzis już oborę a jutro co kurnik? wiem wakację sie zaczeły i dziecią sie nudzi to poczytaj na poczatek tematy które już sa bo moderator walnie Ci bana i po co

Zakładam takie tematy bo chcęm wiedzieć a po 2 nie ma takich tematów jeszcze :D Pozdrawiam