Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trzoda Chlewna rośnie w 3 miesiące ?

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 05:14

Taaaa , jasne , różami normalnie pachnie B) . Czym więcej ogonów - tym większy smród ! i tego nie przeskoczysz :rolleyes: .

Chłopie od tego jest wentylacja i to na pewno lepsza niz u jednego co trzyma 10szt i otwiera dzwi jak jest goraco.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trzoda Chlewna rośnie w 3 miesiące ? Dzisiaj, 09:44
  •  

#22 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 07:10

Taa , jaasne - z pochłaniaczami i wkładami węglowymi :P , a zaraz obok prowadzą agroturystykę i sprzedają wodę źródlaną :D . Pokaż taką "bezsmrodową" hodowlę , podaj przykład gdzie takie cuda B) .

ZETOR TEAM

#23 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 07:24

najgorsza mączka rybna nawet niewielki dodatek w paszy a smród nie do wytrzymania nawet mi śmierdzi 

#24 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 08:19

Chłopie od tego jest wentylacja i to na pewno lepsza niz u jednego co trzyma 10szt i otwiera dzwi jak jest goraco.

W mojej okolicy jest duńska ferma zarodowa trzody chlewnej  ,byłem na otwarciu system wentylacji  oparty na komorach w których panuje wyższe ciśnienie niż na zewnątrz,latem doprowadzane powietrze jest schładzane ,zimą ogrzewane wielkość 4500szt wszystko na rusztach i capi dosyć mocno więc wentylacja to nie wszystko :rolleyes:

#25 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 08:41

Żeby  smakowało  musi  śmierdzieć   -  no chyba  że  sałata  i  sałata  ale  ile można  schabowy  musi być.

#26 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 08:42

jak piszą poprzednicy rosną w 3 miesiące ale to od wagi około!!! 25kg lub wiecej ale to zapewne dunczyki lub holendry :)

A co mas za znaczenie czy polska czy duńska każda świnia zdrowa rośnie na dobrej paszy jednakowo ja sprzedawałem 5 mieś od urodzenia to największe sztuki miały po ok 140 kg ale średnio 120 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share ws71

ws71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 10:30

Żeby  smakowało  musi  śmierdzieć   -  no chyba  że  sałata  i  sałata  ale  ile można  schabowy  musi być.

Lata 80-90 tak nie śmierdziało,jakość mięsa i kiełbas dużo lepsza,sprzedaję rocznie 300 szt ale do zabicia wolę kupić od rolnika który utrzymuje kilkanascie  sztuk :lol:

#28 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 21:29

W mojej okolicy jest duńska ferma zarodowa trzody chlewnej  ,byłem na otwarciu system wentylacji  oparty na komorach w których panuje wyższe ciśnienie niż na zewnątrz,latem doprowadzane powietrze jest schładzane ,zimą ogrzewane wielkość 4500szt wszystko na rusztach i capi dosyć mocno więc wentylacja to nie wszystko :rolleyes:

tak wiem ze smierdzi na zewnatrz ale my rozmawiamy o zapachu w srodku.wentylacja caly smród wywala na zewnatrz a w srodku jest ok.jak bys wszedl do srodka to bys sie zdziwił ale cie nie wpuszcza.Taka ferma nie moze dopuscic smrodu w srodku a zarazem trujacego amoniaku bo by nie dali rady z kaszlem

#29 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 18:46

rozmawiałem z rolnikiem który ma tucz otwarty na 1500 szt. Wygląda to tak: przyjeżdża warchlak pbzXwbp i dostaje paszę leczniczą z antybiotykiem w granulacie przez tydzień później jest przez tydzień zmiana paszy z granulatu na zboża+koncentrat a w 3 tyg idzie tylozyna. Swinie od wagi średniej 21-23kg bo tyle mu wychodzi średnio rosną od 95 do 105 dni. Tylozyna na zdrowym warchlaku przyspiesza tucz i jest to możliwe że od 22 kg do 110kg rośnie od 2,5 do 3,5miecha.

#30 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 13:44

możliwe raz też mi wjechał warchlak o średniej wadze 24kg no i połowa pojechała za 2 miesiące a połowa siedziała ponad 3 wiec wszystko jest możliwe tylko że połowa miała koło 35 kg a połowa poniżej 20 kg ale średnia to średnia wiec.

co do zapachów to jak u każdego kupa gnoju leżała za oborą koło stodoły a jak padał deszcze to na 5 metrów w koło nie dało sie podejsc bo błoto to było ok nikomu nie śmierdziało zbilansuj pasze i bedzie mniej śmierdziało,

#31 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:54

na talerzu nie śmierdzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 18:37

A nie wiecie może co się dodaje że świnie rosną w 4-4,5 miecha od urodzenia oprócz antybiotyków bo nie wierzę w to że tylko one powodują tak szybki przyrost? oraz drugie pytanie jak zrobić żeby prosiaki jadły granulki już przy maciorze bo sypię te lepsze i droższe z biofeedu 19% białka, 14,1 MJ ale one jedzą to dopiero dzień lub dwa po odsadzeniu jak już głód im doskwiera po braku mleka ogólnie mówiąc jak zrobić żeby prosiak nawet  przeżarł się tymi granulkami bo jak rozmawiałem z fermowcem to mówi że on ma problem bo u niego prosiaki się przeżerają mają taki apetyt a jak zapytałem jak to robi to tylko się uśmiechnął i powiedział że to wyższa matematyka ale napewno nie ma się to granulkami i firmą czy nutrena czy biofeed czy sano i tak jeść muszą tak mi powiedział a ja nie wiem jak to zrobić i co dodać albo czym zaszczepić. Jeżeli ktoś zna odpowiedź to bardzo proszę o poradę może być nawet na priv jeśli to tajemnica i nie każdy może znać ten sekret.