kamikrystian

Orka na pługach 2

Polecane posty

Witam
Będę pierwszy raz orła pole i w dodatku na t25.

Powiedzcie mi jak trzeba ustawić ciegno?
Na jakiej wysokości powinny być pługi po podniesieniu podnosnika na maxa? (ponieważ u mnie jest nisko) może 10cm nad ziemią.

Jak próbowałem orać to bliższy skib wchodził ładnie w ziemię, lecz drugi ( dalszy tylko trochę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianT25A    0

powiem tak na centymetry nie ustawisz, trzeba kombinować i na tzw. oko, spróbuj kołem pługa poregulować, a także śrubą prawą od wieszaka, wkręć ją żeby poszła niżej powinno pomóc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak mnie to drażni jak ktoś nazywa pług "pługami".... Pług to narzędzie rolnicze, ma określoną ilość korpusów, 2 , 4 czy 12 ale to nadal "pług" Pługi to liczba mnoga tego narzędzia - np Franek ma na sprzedanie 3 pługi  czyli ma TRZY - np UNIĘ Grudziądz, Lemkena i Overuma a nie jeden pług z 3 korpusami!!!!!!!!! No chyba że masz przedni tuz i tam czepiasz drugi pług to przepraszam.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Zacznij od tego, że w traktorze wypoziomuj ramiona podnośnika i podepnij pług i ustaw by mocowanie górne pługa było po środku traktora ( łącznik od strony traktora zapnij na najniższe oczko to najwyżej podniesie Ci i będzie lepszy uciąg w polu). A potem wjedź w pole i przejedz się kawałek i jak tylna skiba nie będzie brać lub za mało to rozkręcaj łącznik aż zacznie równo brać i kryć z pierwszą, albo odwrotnie. A żeby lepiej wkręcało resztki to jak tamto opanujesz to możesz prawe cięgno obniżyć na tyle by pierwsza skiba nie brała wyraźnie więcej niż druga albo podnieść jak będzie za dużo brać pierwsza skiba + łącznikiem operować w tedy możesz i głębokość regulujesz dźwignią w rozdzielaczu w traktorze albo samym kołem w pługu ustawiając je na odpowiednią głębokość orki a w tedy dźwignię rozdzielacza w traktorze opuszczasz na sam dół. I podstawa nie zniechęcaj się nawet po setnym razie. Może coś pomoże Ci to kolego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

1.Przepraszam wszystkich za błędny wpis.
2.Dzięki za informacje
3.Będę próbował a jeszcze mam taki problem iż nie mam do czego zaczepić łańcuchy od podróżników w moim t25.

Czy macie jakieś dobre sposoby na ten problem?
Myślałem żeby np coś przyspawać lub przykrecić coś srubami abym miał taką możliwość.

Pozdrawiam Krystian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

jak ma orać na kole to chyba powinien mieć wieszaki na podłużnych otworach.. Czy pług ma regulację szerokości skiby korbą? Może masz obrócone za zbyt. Jeszcze pługi mają regulację pierwszej skiby. Pług po zagłębieniu ma iść poziomo. Pierwsze co się nasuwa to ten łącznik centralny.
szerokości orki miało być. weź wogóle poszukaj w sieci starą instrukcję od pługa np. sęp
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

Jak mnie to drażni jak ktoś nazywa pług "pługami".... Pług to narzędzie rolnicze, ma określoną ilość korpusów, 2 , 4 czy 12 ale to nadal "pług" Pługi to liczba mnoga tego narzędzia - np Franek ma na sprzedanie 3 pługi  czyli ma TRZY - np UNIĘ Grudziądz, Lemkena i Overuma a nie jeden pług z 3 korpusami!!!!!!!!! No chyba że masz przedni tuz i tam czepiasz drugi pług to przepraszam.... 

 

słusznie piszesz Paweł,bardzo dobrzeł a władek {t-25} na pewno ma przedni tuz i zapięte TRZY ,,pługi,, jeden na drugim  :D :D :lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj