Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orka na pługach 2

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamikrystian

kamikrystian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 07:11

Orka na pługach 2 Witam
Będę pierwszy raz orła pole i w dodatku na t25.

Powiedzcie mi jak trzeba ustawić ciegno?
Na jakiej wysokości powinny być pługi po podniesieniu podnosnika na maxa? (ponieważ u mnie jest nisko) może 10cm nad ziemią.

Jak próbowałem orać to bliższy skib wchodził ładnie w ziemię, lecz drugi ( dalszy tylko trochę)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Orka na pługach 2 Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share damianT25A

damianT25A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 07:19

Orka na pługach 2

powiem tak na centymetry nie ustawisz, trzeba kombinować i na tzw. oko, spróbuj kołem pługa poregulować, a także śrubą prawą od wieszaka, wkręć ją żeby poszła niżej powinno pomóc. 

#3 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 07:34

Orka na pługach 2

Jak mnie to drażni jak ktoś nazywa pług "pługami".... Pług to narzędzie rolnicze, ma określoną ilość korpusów, 2 , 4 czy 12 ale to nadal "pług" Pługi to liczba mnoga tego narzędzia - np Franek ma na sprzedanie 3 pługi  czyli ma TRZY - np UNIĘ Grudziądz, Lemkena i Overuma a nie jeden pług z 3 korpusami!!!!!!!!! No chyba że masz przedni tuz i tam czepiasz drugi pług to przepraszam.... 

#4 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 08:17

Orka na pługach 2

Zacznij od tego, że w traktorze wypoziomuj ramiona podnośnika i podepnij pług i ustaw by mocowanie górne pługa było po środku traktora ( łącznik od strony traktora zapnij na najniższe oczko to najwyżej podniesie Ci i będzie lepszy uciąg w polu). A potem wjedź w pole i przejedz się kawałek i jak tylna skiba nie będzie brać lub za mało to rozkręcaj łącznik aż zacznie równo brać i kryć z pierwszą, albo odwrotnie. A żeby lepiej wkręcało resztki to jak tamto opanujesz to możesz prawe cięgno obniżyć na tyle by pierwsza skiba nie brała wyraźnie więcej niż druga albo podnieść jak będzie za dużo brać pierwsza skiba + łącznikiem operować w tedy możesz i głębokość regulujesz dźwignią w rozdzielaczu w traktorze albo samym kołem w pługu ustawiając je na odpowiednią głębokość orki a w tedy dźwignię rozdzielacza w traktorze opuszczasz na sam dół. I podstawa nie zniechęcaj się nawet po setnym razie. Może coś pomoże Ci to kolego. 

#5 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 08:32

Orka na pługach 2 Najlepiej poproś kogoś doświadczonego o pomoc wytłumaczy ci to raz dwa bez zbędnego kombinowania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 08:32

Orka na pługach 2

Musisz pokręcić cięgnem i kołem u pługa :D 

#7 Share kamikrystian

kamikrystian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 08:59

Orka na pługach 2 Witam

1.Przepraszam wszystkich za błędny wpis.
2.Dzięki za informacje
3.Będę próbował a jeszcze mam taki problem iż nie mam do czego zaczepić łańcuchy od podróżników w moim t25.

Czy macie jakieś dobre sposoby na ten problem?
Myślałem żeby np coś przyspawać lub przykrecić coś srubami abym miał taką możliwość.

Pozdrawiam Krystian :)

#8 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 09:04

Orka na pługach 2 jak ma orać na kole to chyba powinien mieć wieszaki na podłużnych otworach.. Czy pług ma regulację szerokości skiby korbą? Może masz obrócone za zbyt. Jeszcze pługi mają regulację pierwszej skiby. Pług po zagłębieniu ma iść poziomo. Pierwsze co się nasuwa to ten łącznik centralny.
szerokości orki miało być. weź wogóle poszukaj w sieci starą instrukcję od pługa np. sęp
.

#9 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 10:40

Orka na pługach 2 Wakacje sie zaczeły, to i pytania z cyklu "sto pytań do" :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 10:39

Orka na pługach 2

Jak mnie to drażni jak ktoś nazywa pług "pługami".... Pług to narzędzie rolnicze, ma określoną ilość korpusów, 2 , 4 czy 12 ale to nadal "pług" Pługi to liczba mnoga tego narzędzia - np Franek ma na sprzedanie 3 pługi  czyli ma TRZY - np UNIĘ Grudziądz, Lemkena i Overuma a nie jeden pług z 3 korpusami!!!!!!!!! No chyba że masz przedni tuz i tam czepiasz drugi pług to przepraszam.... 

słusznie piszesz Paweł,bardzo dobrzeł a władek {t-25} na pewno ma przedni tuz i zapięte TRZY ,,pługi,, jeden na drugim  :D :D :lol: