Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Variant 180 - aparat nie ucina siatki

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 21:44

Witam,

Przy prasowaniu sianokiszonki coś pokaszaniło mi się z aparatem od siatki. Mianowicie...

1. uruchamiam owijanie, elektromagnes załącza się prawidłowo

2. aparat zaczyna podawać siatkę

3. bela złapie siatkę, puszczam przycisk na pilocie i trwa owijanie.

4. tu zaczyna się problem... bo siatka owija się bez końca (nie włącza się nóż). Zapadka która przesuwa ku górze się po malutkiej rolce zatrzymuje się ok 1 cm poniżej górnej krawędzi rolki przez co nie spada i nie uruchamia noża (mam nadzieję że wystarczająco jasno napisałem). Zauważyłem, że gdy bela ciągnie siatkę rolka gumowa od podawania siatki nie obraca się ( i tu właśnie nie wiem czy tak też było wcześniej - wydaje mi się, że siatka powinna ją napędzać aż do zwolnienia blokady noża?).

Prośba o pomoc, bo prasa teraz pilnie potrzebna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Variant 180 - aparat nie ucina siatki Dzisiaj, 09:37
  •  

#2 Share wojtekpuma185

wojtekpuma185

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 23:39

Claas Variant 180 - aparat nie ucina siatki sprawdź czujnik obrotów siatki może nie odliczać zadanej wartości i dlatego będą wariacje

#3 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 07:23

No właśnie, tylko gdzie tego czujnika szukać, bo nie mogę się doszukać który to?

#4 Share wojtekpuma185

wojtekpuma185

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 20:16

Claas Variant 180 - aparat nie ucina siatki zadzwoń poprostu na jakiś serwis claas i podpowiedzą

#5 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 12:11

To z innej strony. Prośba kto ma taką prasę, żeby zerknął, czy w czasie owijania czarny wałek, który ciągnie siatkę obraca się do samego odcięcia siatki, czy tylko na początku do czasu aż balot złapie siatkę?

Na sznurku jest wszystko ok.

#6 Share bartek123456

bartek123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 11:01

Jestem użytkownikiem varianta 180 i w tej prasie nie ma żadnego czujnika przy aparacie od siatki, z tego co mogę doradzić to sprawdź te ząbki na tej małej rolce i na tej krzywce co jest spychana przez te kółko, warto sprawdzić sprężynę od naciągu noża znajduje się ona koło paska od napędu owijania oraz sprawdź czy te ramie na którym obsadzony jest nóż i ta krzywka się nie zacina. Czarna rolka obraca się cały czas owjania gdyż najpierw napędzana jest przez pasek a po puszczeniu przycisku na pulpicie siatka powoduje jej obracanie.

#7 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 16:24

Pilnik w dłoń klapa do góry zeby uwolnić hak i dało sie z nim pracować i szlifujesz czubek. Jak juz powierzchnia bedzie tam gładka i nie bedzie na koncu rowka tam gdzie zatrzymuje sie hak to wszystko bedzie działać. Jeśli nie ma rowka i nadal nie działa to trzeba odgiąć tą poprzeczną blaszke na haku do góry aby nie opierała sie pod koniec owijania o gumową rolkę. Zuzycie haka jest temu winne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 21:46

Rozumiem, że mówimy o tym haku:

http://up.programosy...162338.jpg.html

U mnie na całej jego długości ząbki są takie same - nie są nigdzie zjechane, nie ma tam też żadnego śladu, żeby było coś wyrobione. Tak samo mała rolka, o którą hak się zapiera - są na niej ząbki.

Obracałem ręką czarny wałek (ten, który ciągnie siatkę), żeby sprawdzić, czy da się wyczuć jakieś miejsce, gdzie hak jest blokowany, ale nic takiego nie wyczułem.

Hak zatrzymuje się zawsze mniej-więcej w takim miejscu:

http://up.programosy...162507.jpg.html

Dodam, że stało się to nagle. Było wszystko ok, aż tu momentalnie hak przestał spadać. Nigdy wcześniej nie było ani jednej takiej sytuacji. Teraz za każdym razem blokuje się.

Dodam, że sprężyny (po prawej i lewej) od rolki dociskającej siatkę do rolki gumowej (tej, która ciągnie siatkę) są napięte na max.

Co może być nie tak? Mechanizm jest bardzo prosty, ale nie mam pomysłu co jest nie tak.

Załączone pliki

Edytowany przez Xeon, 20 lipiec 2016 - 21:49.

#9 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 06:17

No i jak uderzysz ręką w hak to przechodzi dalej czy nie?

#10 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 22:03

Tak, przechodzi dalej - tzn. spada nóż i przy włączonej prasie uciąłby siatkę.

#11 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 05:45

To musisz zrobić dokladnie to co napisałem lub wymienić hak, ale jest dość drogi to lepiej podpiłować i podgiąć. W sumie u Ciebie nie ma duzego rowka wiec złap za ten płaskownik przy dolnej krawedzi i odegnij kilka mm na zewnatrz.

#12 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 08:30

Z tym, że hak na rolce zatrzymuje się jeszcze jakieś 5mm przed tym płaskownikiem (mówimy o tym, który jest na dolnej części haka zaraz za tym drobnym frezem?) - na frezie (a ten nie jest w tym miejscu zużyty).

Przez pchnięcie haka miałem na myśli, że musiałbym go zsunąć jeszcze z tego frezu. Podczas pracy prasy, gdy hak się zatrzyma samo jego pchnięcie nie pomoże, bo trzeba go jeszcze trochę do góry podnieść. Może sprężyna za mocno go napina (chociaż tak było od początku i nie ruszałem tego)?

#13 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 19:47

Prasa była ciągle potrzebna, więc nie zajmowałem się tym - jechałem na sznurku.

Teraz przy chwili czasu zauważyłem, że gumowy wałek kiedy się go obraca w jednym miejscu ma wyczuwalny opór. Prawdopodobnie pasło któreś z łożysk i to ono miesza. Jednak, żeby się o tym przekonać na 100% trzeba rozebrać ten gumowany wałek, który ciągnie siatkę - jak to zrobić?

Po prawej stronie zdjąłem sprzęgiełko (wystaje tylko kawałek wałka frezowanego)

Po lewej stronie zdjąłem hak blokujący nóż, tryb plastikowy, oraz mały tryb, który jest na osi wałka gumowanego.

Co dalej? Widać po obu stronach zabezpieczenia segera (tych jeszcze nie ruszałem).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Trewq

Trewq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 21:09

Trzeba cały aparat zdjąć z prasy dopiero dostaniesz się do tego wałka po bokach jak dobrze pamiętam masz  3 albo 4 śruby na klucz 17.

Ja wcześniej zdejmowałem rynienkę potem paski napędowe  jakiś prowadnik łańcucha osłony potem ciągniesz cały aparat do przodu prasy uwaga dosyć ciężko idzie i ma swoje kilogramy raczej samemu nie warto się brać kładzie się aparat na tym podeście od schodków no i potem na posadzkę i odkręcasz z jednej strony wszystko co trzyma blachę mocująca tak aby się odchyliła i dała możliwość wyciągnięcia wałka  niestety jest troszkę roboty.

Powodzenia :rolleyes: