Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brexit skutki dla rolnictwa

147 odpowiedzi na ten temat

#141 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 13:46

powiedzcie mi ile wynosi dopłata od gruntów ugorowanych ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brexit skutki dla rolnictwa Dzisiaj, 18:33
  •  

#142 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 17:12

Kto się rozwijał przed unia? Chyba nieliczne gospodarstwo jeżeli to można nazwać rozwojem. Jeden się wybije i łyka hektary jeden za drugim. Druga ukraina byłaby tylko gleby i plony nie te. 

Sprawdz sobie pogłowie zwierząt gospodarskich , produkcję zboża , buraków cukrowych ziemniaków , tytoniu , mleka  , wełny owczej , lnu i wielu innych towarów i zauważysz że  jesteśmy w tym samym miejscu , a w produkcji wysoko przetworzonej czyli zwierzęcej , poza produkcją drobiu dużo dalej niż w latach 80 .

Magiczny eksport żywności i suma z niego pochodząca wywodzi się z przetworzenia tej żywności i pieniazki z tego zasilają przemysł spożywczy, a nie naszą kieszen.

A przemysł ma to do siebie ze kupuje gdzie chce i szantażując taka możliwością stale zaniża ceny skupu .

Dlatego dzisiaj np . sprzedajemy wełnę owcza w cenie 15 zł od ostrzyżonej sztuki raz na rok , dostając jakieś "peso" na dopłatę do owcy, bo nikt o zdrowych zmysłach owcy by nie strzygł za takie pieniądze , zamiast utrzymać cenę wełny na poziomie zapewniającym opłacalność strzyżenia i utrzymania owcy .

Tyle że dostając uczciwe wynagrodzenie nikt nie chwalił by polityki dopłat unijnych a woda , czyli interes byłby zbyt mało mętny dla "cwańszych ryb" , no i koryto dla paru urzędników było by puste.

Podobnie jest praktycznie ze wszystkim , sprzedajemy poniżej kosztów produkcji , po to by oczekiwać ze złodziej raz w roku odda część skradzionej sumy w postaci dopłat .

Ta polityka jest chora .

Edytowany przez scoffer, 28 czerwiec 2016 - 17:13.

#143 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 20:34

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 29 czerwiec 2016 - 12:01

Dzięki brexitowi Polska będzie więcej płacić niż obecnie do Brukseli o ok.0,5mld(RMF).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#145 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2136 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 08:56

limit czyli debet więc czym tu się  chwalić 

kupiłem nie tylko ciągnik ale wiele innych maszyn z najwyższej półki i tu oczywiście nie wszystkie były nowe ale nie starsze niż 4 lata 

dotacje z PROW = 0 00 zł 

mało tego dwóch studentów na utrzymaniu i tu zakupione mieszkanie dla córki 

na to wszystko złożył mi się oczywiście  inni   

a moje hektary i bydło obrabiały krasnoludki 

ludzie którzy zostali w innej epoce nie potrafią ruszyć do przodu i tyle 

dla nich musi wszystko cofnąć do tyłu żeby oni mieli wrażenie że drgnęli na przód i chcą drugiej szansy bo tą przegapili 

na pewno tak się stanie, świat cofnie się o 10-20 lat do tyłu  ;)

Elektro ja przed wejściem do UE nie miałem  oszczędności  bo cały szmal wydawałem na zakup ziemi i na nawozy brałem kredyty 

startowałem z 15 ha , więc mało więcej od Ciebie a może wcale bo grunty 5 i 6 klasy i c 330 do dyspozycji  ;)

zaczynałem w  90 latach więc bardzo'' piękny okres ''dla rolnictwa szczególnie początek tych lat

skoro miałeś oszczędności to dlaczego zostałeś przy 10 ha ? 

ziemia jakoś droga wtedy nie była 

czego teraz chcesz skoro wybrałeś inną drogę ? 

No widzisz więc o Twoim sukcesie zadecydował przypadek a nie jakieś tam umiejętności :P ;)

#146 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2016 - 11:21

zaczynałem w  90 latach więc bardzo'' piękny okres ''dla rolnictwa szczególnie początek tych lat

skoro miałeś oszczędności to dlaczego zostałeś przy 10 ha ? 

ziemia jakoś droga wtedy nie była 

czego teraz chcesz skoro wybrałeś inną drogę ? 

U mnie w latach 90 po upadku PGR nie było już ziemi do kupienia w kawałkach powiedzmy 20-30 ha jaka wtedy nas interesowała, a na kawałki po 50 ha i więcej własnych środków nie starczyło, a z kredytem były problemy. Później jak się trochę odbiliśmy to już nie w ogóle nie było co kupić, bo po pierwsze zasoby ziemi w mojej okolicy nie były duże, a po drugie większość startujących do przetargów to byli pseudorolnicy posiadający firmy budowlane i drogowe i brali duże areały podbijając cenę. A teraz to wiadomo, po 100 tys/ha taka ziemia nigdy się nie spłaci. Dlatego postanowiliśmy pójść na sprzedaż detaliczną i przynosiło to zyski, dopóki nie przyszła unia i import taniej żywności. A ty po prostu trafiłeś i ci wyszło. Jakby wtedy dało się uzyskać kredyt, to teraz miałbym 60 ha 3-4 klasy i też bym się śmiał. Poza tym jakby nie było uni to ceny ziemi aż tak by nie wzrosły i można by kupić później.

#147 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 01 lipiec 2016 - 21:11

Urzekła nas twoja historia ale od tej pory każdy post nie na temat będzie zgłaszany moderatorom więc jak nie macie o czym pisać to się wstrzymajcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#148 Share katter

katter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 11:51

Osobiście nie dziwię się trochę Brytyjczykom, że wyszli. Ba, nawet jestem pozytywnie zaskoczony, że mimo posiadania tak ogromnych mniejszości narodowych zdołali się zmobilizować i zagłosować za wyjściem.

Z PL punktu widzenia to zła decyzja, bo osłabia Unię, ale z ich narodowego interesu, dobra.

Poza tym zobaczcie jak spekulanci zarobili na ruchach walutowych. Funt czy złoto... Notabene, to pokazuje, że część kapitału warto trzymać w twardej walucie. Dolarze, frankach lub w złocie właśnie. Ot chociażby takich monetach kolekcjonerskich: http://www.coinart.pl/zlote-k164.html

Bo na pewno nie w złocie pod postacią biżuterii.