Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brexit skutki dla rolnictwa

147 odpowiedzi na ten temat

#121 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 16:15

Jakby mi inni kupowali maszyny to też bym się cieszył. Bo właśnie tym są te wszystkie dofinansowania. Cały kraj zrzuca się na sprzęt dla niewielkiego ułamka procenta cwaniaków, którzy mieli znajomości.

Jak ktoś nie potrafi wypełnić wniosku to faktycznie potrzebuje opieki. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brexit skutki dla rolnictwa Dzisiaj, 12:07
  •  

#122 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 czerwiec 2016 - 16:20

Z odłożonych oszczędności. Ty jednak rzeczywiście żyjesz w Polsce B, skoro w tamtych czasach przy dwukrotnie wyższych cenach płodów rolnych i trzykrotnie niższych cenach środków produkcji nie potrafiłeś odłożyć gotówki.

Nie każdy ma odłożone oszczędności gdy zaczyna startować od zera na wydzierżawionej ziemi Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem czy specjalnie strugasz z siebie idiotę? Zresztą twoje posty i twierdzenia mówią same za siebie i widze że dyskusja z tobą nie ma sensu A co najważniejsze chyba czas zamknąć ten temat bo narosło 5 stron pyskówek i jakichś bzdur a tylko kilka postów na temat

#123 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 16:21

Ja nie kupowalem nic z PROW i powiem szczerze że to co mam przy moim areale mi starczy .  

Co do wideł są mi nie potrzebne , więc ich nie kupowałem . 

limit na karcie , mam taki o jakim ty możesz pomarzyć , być moze dlatego ze rolnictwo to niewielki ułamek mego dochodu .

Jedyne zwierze jakie mam to bocian i to od niedawna . A ten wideł nie wymaga.

Ale powiem ci ze sprzęt niezbędny do uprawiania mojego hobby jest więcej warty niż ciągnik który kupiłeś za gotówkę.

Po prost pracuję by zyć , a nie żyję by pracować.

Zresztą i tak nie zrozumiesz.

Całkiem możliwe że masz duży limit na karcie , bardzo prawdopodobne że masz drogie hobby. Wierzę też że nie zajmujesz się rolnictwem i nie potrzebujesz sprzętu.

Różnica między nami jest taka że ja zajmuję się rolnictwem i potrzebuję sprzętu , taka że ty nie jesteś rolnikiem tylko hobbystą.

Ja zajmuję się rolnictwem i traktuję to jako normalną pracę która ma przynosić zyski. A żeby przynosiła dobre dochody trzeba zainwestowac też w sprzęt. A że cenię komfort to można nazwać dobre maszyny rolnicze moim hobby ;).

Ty masz inne dochody niż rolnictwo - ja mam wystarczające dochody z rolnictwa żeby realizować swoje hobby i żyć na dobrym poziomie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 czerwiec 2016 - 16:33

Jest super, jest fajnie, na ulicy ani jednego polskiego samochodu, w polu żadnego polskiego ciągnika, nawet w szpitalach mydło do rąk niemieckie bo nasze nie spełnia norm, karetki mercedesa, radiowozy mercedesa, wozy strażackie man-a - po to powstała UE FRAJERZY , resztę odczujecie na własnej skórze nie dziś to za rok czy pięć, może wasze dzieci.... 

Z pretensjami to do Balcerowicza i jego złodziejskiej prywatyzacji To wówczas rozkradziono i wyprzedano liczące się polskie zakłady w obce ręce Frajerzy to ci którzy sobie tłumaczą wszystko co złe w Polsce krecią robotą UE a nie widzą do czego doprowadziły i nadal doprowadzają wszystkie rządy bez wyjątku po 1989 roku

O jakich oszczędnościach mówisz? Przecież oni nie mają nawet 100zł na czarną godzinę, tylko kredyt podparty kolejnym kredytem.

Hmm Dziwne A na studiach zawsze nasz profesor ekonomii radził studentkom by spośród 3 kandydatów na męża - jednego z kredytem 10 tys zł , drugiego 100 tys zł i trzeciego z 1 mln zł zawsze wybierały tego trzeciego bo ma najlepszą zdolność kredytową Pamiętam także że był to czas boomu na kredyty frankowe i na pytanie kogoś czy warto brać kredyt we frankach powiedział że kredyty bierze się w tej walucie w jakiej się zarabia więc jeśli zarabia we frankach to jak najbardziej warto

#125 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 17:15

Chyba normalne że najpierw trzeba coś rozwalić żeby potem naprawić? Z tego co wiem Wspólnota Europejska w 1992r już podpisała z Polską jakieś handlowe traktaty i czekała aż Polska dostosuje się do ich poleceń

#126 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 17:25

Całkiem możliwe że masz duży limit na karcie , bardzo prawdopodobne że masz drogie hobby. Wierzę też że nie zajmujesz się rolnictwem i nie potrzebujesz sprzętu.

Różnica między nami jest taka że ja zajmuję się rolnictwem i potrzebuję sprzętu , taka że ty nie jesteś rolnikiem tylko hobbystą.

Ja zajmuję się rolnictwem i traktuję to jako normalną pracę która ma przynosić zyski. A żeby przynosiła dobre dochody trzeba zainwestowac też w sprzęt. A że cenię komfort to można nazwać dobre maszyny rolnicze moim hobby ;).

Ty masz inne dochody niż rolnictwo - ja mam wystarczające dochody z rolnictwa żeby realizować swoje hobby i żyć na dobrym poziomie.

Mam 30 ha , ani dużo ani mało . Uprawiam zboza i rzepak . W/g mnie niewiele z tego zostaje i gra nie warta jest inwestycji , a juz na pewno nowego ciągnika badz kombajnu czy przyczep .

Być może dlatego że do niedawna niemal połowę mojego areału zajmował tytoń i zaznałem w zyciu smak czystego dochodu z hektara pow 7-8 tyś zł , wypracowanego siłą najemną.

Były z tego zyski , sa i dzisiaj . Na tyle wysokie ze ciągnik mógłbym kupić co roku i to zupełnie przyzwoity.

Tylko po co

Głowny ciągnik który posiadam jest z 2006 roku i ma 1050 mth . Czyli średnio w miesiacu spedzam w nim ok 25 godz zakładajac 4 msc prazy w sezonie..

Wobec czego wolałem zainwestować otrzymywane pieniądze w inny segment rynku , co uważam za decyzję zycia.

Ciągnik by się zestarzał, ziemie trzeba nawozic , martwic się o sprzedaż lub smierdzieć gnojem jak kto lubi rogaciznę.

W związku z czym uprawiam dalej swoje 30 ha  , na 7 ha sa działki budowlane położone ok 18 km od Wrocławia , ktore traktuję jako posag emerytalny dla mnie i dla moich dzieci

A zainwestowane środki poza rolnictwem przynoszą dochody , i to te najlepsze . Bez bólu krzyża.

Edytowany przez scoffer, 27 czerwiec 2016 - 17:26.

#127 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 17:28

precz z komuną!

Edytowany przez fireseba, 27 czerwiec 2016 - 17:28.

#128 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 17:33

Dość ciekawy artykuł 

"

Projekt europejski wcale nie upadł wraz z breksitem - upadł gdy społeczeństwa krajów zachodnich odrzuciły europejską konstytucję. Od tamtej pory mamy powtarzające się fale kryzysów które mają wykrwawić zachodnią klasę średnią i biedą bądź strachem popchnąć ją w kierunku "oświeconej dyktatury". Z drugiej strony naciskają korporacje przy pomocy prawników i wyrafinowanych technologii starając się przywrócić XIX wieczne (lub wcześniejsze) stosunki społeczne. Może się to wydawać absurdem - ale jeśli popatrzymy np. w jakim tempie następowało "schłopienie" większości kmieci za czasów Jagiełły i Kazimierza Jagielończyka to bez trudu dostrzeżemy te same procesy zachodzące na naszych oczach. W ciągu dwóch-trzech pokoleń nasze dzieci albo trafią do kasty "szlachty" (mało prawdopodobne w tej części świata bo szlachta będzie już globalna) albo zmienią się w pozbawionych przeszłości i przyszłości niewolników.

Temu służą kryzysy finansowe, umowy międzynarodowe w rodzaju ACTA i TTiP, technologie takie jak GMO oraz systemy informatyczneStarbucks czy Uber. Przy czym wbrew teoriom spiskowym te dzialania nie są wcale skoordynowane przez jakichś tajemniczych Żydów i masonów. Po prostu rozwój nauki pozwolił na centralizację zarządzania na nieosiągalnym do tej pory poziomie a mechanizacja produkcji dała iluzję że już wkrótce milionowi najbogatszych cała pozostała populacja siedmiu miliardów ludzi nie będzie do niczego potrzebna." 

http://eumenes.salon...542,idzie-wojna

Edytowany przez scoffer, 27 czerwiec 2016 - 17:33.

#129 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 18:00

jeżeli chodzi o brexit to moim zdaniem najpierw rozpadnie sie UK, czyli szkocja i irlandia północna odłacza sie od zjednoczonego królestwa i pozostana w UE, poza UE zostanie anglia z walią, to jedna sprawa, druga jest taka ze rozpad UE sie zaczał i zadne zaklecia LEWAKÓW nic tu nie pomogą, ci co wierza w piekne perspektywy po 2020 są smieszni  :D

#130 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 18:30

jeżeli chodzi o brexit to moim zdaniem najpierw rozpadnie sie UK, czyli szkocja i irlandia północna odłacza sie od zjednoczonego królestwa i pozostana w UE, poza UE zostanie anglia z walią, to jedna sprawa, druga jest taka ze rozpad UE sie zaczał i zadne zaklecia LEWAKÓW nic tu nie pomogą, ci co wierza w piekne perspektywy po 2020 są smieszni  :D

Czytajac ten wpis tez sie wydajesz lekko mówiac śmieszny jestes nastepnym '' prorokiem'' który wieco bedzie po 2020? Takich jak Ty nasłuchałem sie juz przed 2014 rokiem i co wyszło z tych proroctw jedno wielkie G****.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Pablo1970

Pablo1970

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 18:57

Angole   jeszcze  będą  prosić  aby  wrócić   do  unii .

#132 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 19:16

Czytajac ten wpis tez sie wydajesz lekko mówiac śmieszny jestes nastepnym '' prorokiem'' który wieco bedzie po 2020? Takich jak Ty nasłuchałem sie juz przed 2014 rokiem i co wyszło z tych proroctw jedno wielkie G****.

smieszny nie smieszny, nie zalezy mi na tym aby byc smiesznym czy tez kabareciarzem  ;)

zreszta widac ze barany/lewacy dalej brną w slepy zaułek, teraz chca UE jako superpanstwa jako lek na wszystko  :D

Edytowany przez ozzborn, 27 czerwiec 2016 - 19:20.

#133 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 czerwiec 2016 - 19:23

Brexit skutki dla rolnictwa Posłuchać wiadomości i to co unia teraz planuje to wygląda że niemcy i francja to gracze a reszta państw to pionki do ich gry.

#134 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 20:22

smieszny nie smieszny, nie zalezy mi na tym aby byc smiesznym czy tez kabareciarzem  ;)

zreszta widac ze barany/lewacy dalej brną w slepy zaułek, teraz chca UE jako superpanstwa jako lek na wszystko  :D

Proroku dziwi mnie tylko dlaczego lewaków nazywasz baranami - to jak w takim razie nazwać polskich"patryidiotów" po gimnazjach co wykrzykują hasła których nawet nie rozumieją.

#135 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1702 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 21:25

a czy to prawda ze dzis w agrobiznesie czy innych wiadomosciach mówili że dopłaty i dotacje sa zagrożone po brexicie?  bo sasiad z taką nowina dzis po południu przyszedł i mówił a ja nie ogladam telewizji

@B3Agro tak czytam ten temat tak sie jarasz unia super, nie było uni i jakoś rolnictwo nie upadło w Polsce tylko kto chciał sie rozwijał kto nie chcciał sie nie rozwijał i teraz jest tak samo jest unia kto chcę to sie rozwija lepiej, inni trochę słabiej a jeszcze inni wcale i sprzedaja ziemie, wszystko zależy od sytuacji życiowej, rodzinnej, finansowej  i wielu jeszcze innych czynników, 

Nie obrażaj sie ale Ty chyba jestes rozpieszczonym dzieckien tatusia który w poprzednim ustroju był prezesem czy kierownikiem pgr i przejoł go za grosze, w 2004r przysła unia i kupiłeś sobie prare nowych maszyn ma PROW i inne programy i teraz wielki szpan na forum, no chyba że sie myle  

ZETOR TEAM

#136 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 21:37

Polityka UE dąży do stworzenia euro kołchozów gdzie jeden zarabia miliardy a tysiące pracuje za 5zł/h. Tylko zapomniała o jednym - jak społeczeństwo jest biedne to rodzi się k**estwo i złodziejstwo - tak jak w Czeczenii - willa a na około niej 20 ha slamsów - wyjdź sobie bogaczu na spacer to stracisz złoto, portfel, telefon i 5 ochroniarzy .... 

#137 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 22:04

Dodam coś od siebie (tak na szybko) Wiemy jak dawno dawno temu rolnicy płacili podatek od zebranych plonów. Jeśli zebrałeś X pszenicy to oddawałeś y jako podatek teraz jest susza i zbierasz X na minusie a Y i tak musisz oddać. To nie jest wymysł UE tylko zachodu która za tym stoi.

Polityka UE dąży do stworzenia euro kołchozów gdzie jeden zarabia miliardy a tysiące pracuje za 5zł/h. Tylko zapomniała o jednym - jak społeczeństwo jest biedne to rodzi się k**estwo i złodziejstwo - tak jak w Czeczenii - willa a na około niej 20 ha slamsów - wyjdź sobie bogaczu na spacer to stracisz złoto, portfel, telefon i 5 ochroniarzy .

Biednych łatwiej zniewolić tylko zasada taka że pewne grupy po kolei nie na raz bo wtedy wybuchnie rewolucja. 5zł/h to jest i tak sporo mówiąc o niewolnictwie XXIw wystarczy 50gr dziennie czyli Chińska miska ryżu

Teraz dowiedziałem się że językiem UE nie będzie ANGIELSKI!!! Pewnie każą uczyć się NIEMIECKIEGO!!! RAUS!!!!

Jakie to głupie że walczymy z Merkel i innymi zamiast walczyć z ISIS które wspiera kanclerz Niemiec

Edytowany przez fireseba, 27 czerwiec 2016 - 22:12.

#138 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 23:14

Proroku dziwi mnie tylko dlaczego lewaków nazywasz baranami - to jak w takim razie nazwać polskich"patryidiotów" po gimnazjach co wykrzykują hasła których nawet nie rozumieją.

mówisz o KODzie ?  ;)

#139 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 07:31

a czy to prawda ze dzis w agrobiznesie czy innych wiadomosciach mówili że dopłaty i dotacje sa zagrożone po brexicie?  bo sasiad z taką nowina dzis po południu przyszedł i mówił a ja nie ogladam telewizji

@B3Agro tak czytam ten temat tak sie jarasz unia super, nie było uni i jakoś rolnictwo nie upadło w Polsce tylko kto chciał sie rozwijał kto nie chcciał sie nie rozwijał i teraz jest tak samo jest unia kto chcę to sie rozwija lepiej, inni trochę słabiej a jeszcze inni wcale i sprzedaja ziemie, wszystko zależy od sytuacji życiowej, rodzinnej, finansowej  i wielu jeszcze innych czynników, 

Nie obrażaj sie ale Ty chyba jestes rozpieszczonym dzieckien tatusia który w poprzednim ustroju był prezesem czy kierownikiem pgr i przejoł go za grosze, w 2004r przysła unia i kupiłeś sobie prare nowych maszyn ma PROW i inne programy i teraz wielki szpan na forum, no chyba że sie myle  

Kto się rozwijał przed unia? Chyba nieliczne gospodarstwo jeżeli to można nazwać rozwojem. Jeden się wybije i łyka hektary jeden za drugim. Druga ukraina byłaby tylko gleby i plony nie te. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 11:50

limit czyli debet więc czym tu się  chwalić 

kupiłem nie tylko ciągnik ale wiele innych maszyn z najwyższej półki i tu oczywiście nie wszystkie były nowe ale nie starsze niż 4 lata 

dotacje z PROW = 0 00 zł 

mało tego dwóch studentów na utrzymaniu i tu zakupione mieszkanie dla córki 

na to wszystko złożył mi się oczywiście  inni   

a moje hektary i bydło obrabiały krasnoludki 

ludzie którzy zostali w innej epoce nie potrafią ruszyć do przodu i tyle 

dla nich musi wszystko cofnąć do tyłu żeby oni mieli wrażenie że drgnęli na przód i chcą drugiej szansy bo tą przegapili 

na pewno tak się stanie, świat cofnie się o 10-20 lat do tyłu  ;)

Elektro ja przed wejściem do UE nie miałem  oszczędności  bo cały szmal wydawałem na zakup ziemi i na nawozy brałem kredyty 

startowałem z 15 ha , więc mało więcej od Ciebie a może wcale bo grunty 5 i 6 klasy i c 330 do dyspozycji  ;)

zaczynałem w  90 latach więc bardzo'' piękny okres ''dla rolnictwa szczególnie początek tych lat

skoro miałeś oszczędności to dlaczego zostałeś przy 10 ha ? 

ziemia jakoś droga wtedy nie była 

czego teraz chcesz skoro wybrałeś inną drogę ? 

Edytowany przez marko-kolo, 28 czerwiec 2016 - 11:59.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to