Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brexit skutki dla rolnictwa

147 odpowiedzi na ten temat

#61 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 12:12

Czy ktos sie utrzymaczy nie zalezy na jakim poziomie zyje a wiekszosc zyje na dosc wsokim poziomie.

Co do tego ile kosztuje utrzymanie ha pola powiem ze ja na 1ha miesznki zbozowej na nawozy odzywki oprysk bez paliwa i zboza wychodzi ponad 700zł

Do kolegi wyzej michodziło zeby zucic rolnictwo skoro sie nie opłaca i isc do pracy a nie zeby dorabiac do gospodarki

U mnienatomiast pelno takichco im sie nic nie oplacia jak kase z uni rzuca to pierwsi po ciagniki prasy przyczepy a potem ee to sie nie oplaci tamto tez nie a to juz wogole a sami to kupuja i sie smieja zeby tylko imdac dzierzawe najlepiej za darmo albo za podatek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brexit skutki dla rolnictwa Dzisiaj, 15:44
  •  

#62 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 12:32

no patrz i ja stary dureń potrafię wyjść na swoje a ty taki filozof i nic ? :D

dla twojej wiadomości to mam 55 ha i 100 szt bydła 

więc chyba jednak coś potrafię ? i trochę porobić jest przy czym  ;)

No to wypada mi pogratulować bogactwa.

Ja tam biedak jestem , bo ani jednej sztuki nie posiadam , ani nigdy nie posiadałem.

Sam nie wiem czy ze wstretu do smrodu krowiego łajna , czy też obawy przed przydomkiem cow-boy , a może  zwykłago lenistwa .

Jedno wiem z pewnośćią , moim dzieciom brak bydla w obejsciu nigdy nie przeszkadzał , podobnie jak sąsiadom .

#63 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 25 czerwiec 2016 - 12:39

a wiec jesli uważasz ze aktualny system dopłat jest OK. To faktycznie mamy odmienne zdania i od tego jest forum.

Otóż ARiMR przymuje wnioski na zakładanie sadów ekologicznych pakiet na 5lat dopłata zapewne wiesz jaka jest :P a owa plantacja jest sadzona na urodzajnej ziemi na VIz pakiet sie konczy i ani sadu ani owoców przykładów jest multum gdzie nie setki tys. złoty tylko milardy euro są wydawane w błoto w inwestycje z góry skazana na niepowodzenie gdzie jedynym założeniem i celem zysku jest tylko i wyłacznie dopłata.

Kolego kupywałeś Pole w ostatnich latach? zastanawiałeś sie dlaczego jest tak drogo. Otóż ludzie co mieli pieniądze nie pakowali ich na lokaty itd. tylko inwestowali w pewną inwestycje typu . POLE/Ziemia gdzie co roku jest dopłata a jeszcze niejednokrotnie słychać i tu na forum wątki o czynszach +tysiąc i wiecej plus dopłaty+ podatek

A do ST masz jeszcze jakieś wątpliwości ? przeciez wszyscy Ci kto wiedział / usłyszał kwotę 330euro co robili, właśnie siali tyle ile tylko mogli wiec czemu tu takie zdziwienie? 

Aha i jeszcze jedno nie wiedziałem ani nie słyszałem o dopłatach w Polsce w latach 80' ub wiek przybliż wątek bądź zapodaj jakieś źródło

Ja także nie słyszałem o dopłatach w Polsce w latach 80-tych To chyba oczywiste ze chodziło mi o Unię Wówczas dopłaty do produkcji doprowadziły do załamania na rynku i potężnej nadprodukcji Sam piszesz jak działa ten system że jeśli ktoś usłyszy o gwarantowanej kwocie dopłaty do tony wyprodukowanego zboża to będzie produkował na potęgę podobnie jak było ze strączkowymi Jak to się skończy to chyba łatwo przewidzieć A co do patologii w ARiMR to temat rzeka To nie Unia narzuciła nam sady ekologiczne - to polski wymysł aby kolesie się obłowili Co do systemu dopłat to owszem dostrzegam masę absurdów ale dopłaty do produkcji to absurd jeszcze większy niż te obecnie występujące Wystarczyłoby rozliczyć pomysłodawców dotowania sadów ekologicznych i to jakie skutki odniosło wydanie tych pieniędzy Gdyby pomysłodawcy zostali solidnie i przykładnie ukarani to gwarantuję ci że nie byłoby podobnych tematów w przyszłości

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 13:28

Idąc twoim krokiem wszyscy miejmy po 100 krów i produkujmy 3x więcej mleka niech będzie po 20gr sam zaczniesz kwiczeć. Te 100 twoich krów może oznaczać że albo lubisz tę robotę albo to że nie mógł byś się utrzymać mając 20.

gdzie napisałem że mam 100 krów ? 

dziecko widać jakie masz pojęcie jak nie rozumiesz co kto pisze nawet 

zadaje pytanie dla takich jak ty ...dlaczego to ja potrafię gospodarzyć w rożnych warunkach i dostosować się do zmian i nie narzekać ? 

scoffer

wiesz bogactwo to pojęcie względne więc nie filozofuj bo mnie to nie rusza 

nie każdy jest zacofanym  fanem  BIZONA i URSUSA tak jak ty  ;)   

pewnie sąsiadom też to nie przeszkadza a dzieci to są w niebo wzięte z zachwytu  :D  :D  :D jaki tam przydomek ci wymyślili ? 

jako zagorzały fan pisuaru zapewne też nie należysz do zbyt pracowitych czy zaradnych skoro tak ci UE wadzi 

Edytowany przez marko-kolo, 25 czerwiec 2016 - 13:45.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#65 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 13:55

No widzisz nie każdy lubi żyć jak Ty z czapką w zębach i na kolanach mówiąc że ślimak to ryba a marchewka owoc :D :D

#66 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 14:01

nie no staszek ...nie ma to jak stać w kolejce po 500+ z podniesioną głową jak sam pisałeś  ;)

to dopiero są zaszczyty których na szczęście nigdy nie zaznam ;)  

#67 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 14:03

Ja także nie słyszałem o dopłatach w Polsce w latach 80-tych To chyba oczywiste ze chodziło mi o Unię Wówczas dopłaty do produkcji doprowadziły do załamania na rynku i potężnej nadprodukcji Sam piszesz jak działa ten system że jeśli ktoś usłyszy o gwarantowanej kwocie dopłaty do tony wyprodukowanego zboża to będzie produkował na potęgę podobnie jak było ze strączkowymi Jak to się skończy to chyba łatwo przewidzieć A co do patologii w ARiMR to temat rzeka To nie Unia narzuciła nam sady ekologiczne - to polski wymysł aby kolesie się obłowili Co do systemu dopłat to owszem dostrzegam masę absurdów ale dopłaty do produkcji to absurd jeszcze większy niż te obecnie występujące Wystarczyłoby rozliczyć pomysłodawców dotowania sadów ekologicznych i to jakie skutki odniosło wydanie tych pieniędzy Gdyby pomysłodawcy zostali solidnie i przykładnie ukarani to gwarantuję ci że nie byłoby podobnych tematów w przyszłości

odebrałem własnie tak Twoje słowa o dopłatach do produkcji. 

Według mnie kwotowanie do produkcji było by najlepszym rozwiazaniem i o zadnych spekulacjach mowy by nie było a tak dzień po zniesieniu kwot mlecznych znalazła sie nadprodukcja .

A co do tworzących ustawy różnego rodzaju rozporządzenia paragrafy itd. robią to ludzie na stanowiskach z pieniedzmi których chcą mieć jeszcze wiecej. Tworzenie furtek tylko dla siebie znajamych itd. są to prawnicy którzy za owe sugestie w swych kancelariach biorą kupe kasy. Dla przecietnego KOWALSKIEGO msc zarobku rzędu 10-13tys + jak to zwą UPOSAŻENIE  szczyt marzeń a dla nich marne grosze na waciki. 

Słyszeliście moze o spotkaniu państw założycielskich UE no własnie a gdzie pozostałe państwa jest ich 27? czy 28 :)

No dobra jesli w tym wąskim gronie państ założycielskich panują nastroje antyunijne nie znaczy to nic dobrego dla osób polegajacych tylko na dopłatach na róznego rodzajach RS PWB itd. a ci którzy kupywali ziemie po 100tys. za hektar mozne sie okazać iz z tej kwoty zejdzie pare zer 

UE=Czarna dziura=organizm trawiący wszelaką gotówke 

#68 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 14:55

nie no staszek ...nie ma to jak stać w kolejce po 500+ z podniesioną głową jak sam pisałeś  ;)

Ja tam nie wnikam za czym Ty w kolejce stoisz jak 10 lat temu pierwszy raz zachodni ciągnik na oczy widziałeś bo 500 + to wnioski przez internet się składa a kasa na konto wpływa tylko wydajesz czyli napędzasz gospodarkę taką jak Twoja :P B) bo łapki wyciągasz by pole obrobić -_- Nie zaznasz bo Ci nie przysługuje bo tak w nocy byś leciał znam ja takich jak Ty to za 5 groszy żabęby pędzili na drugi koniec świata :D :D :D

odebrałem własnie tak Twoje słowa o dopłatach do produkcji. 

Według mnie kwotowanie do produkcji było by najlepszym rozwiazaniem i o zadnych spekulacjach mowy by nie było a tak dzień po zniesieniu kwot mlecznych znalazła sie nadprodukcja .

A co do tworzących ustawy różnego rodzaju rozporządzenia paragrafy itd. robią to ludzie na stanowiskach z pieniedzmi których chcą mieć jeszcze wiecej. Tworzenie furtek tylko dla siebie znajamych itd. są to prawnicy którzy za owe sugestie w swych kancelariach biorą kupe kasy. Dla przecietnego KOWALSKIEGO msc zarobku rzędu 10-13tys + jak to zwą UPOSAŻENIE  szczyt marzeń a dla nich marne grosze na waciki. 

Słyszeliście moze o spotkaniu państw założycielskich UE no własnie a gdzie pozostałe państwa jest ich 27? czy 28 :)

No dobra jesli w tym wąskim gronie państ założycielskich panują nastroje antyunijne nie znaczy to nic dobrego dla osób polegajacych tylko na dopłatach na róznego rodzajach RS PWB itd. a ci którzy kupywali ziemie po 100tys. za hektar mozne sie okazać iz z tej kwoty zejdzie pare zer 

UE=Czarna dziura=organizm trawiący wszelaką gotówke 

Ioby to się wtedy tych cudeniek z dopłatami kupionych za grosze kupi na licytacji a ziemi to ile dusza zapragnie będziesz mógł obrabiać

Edytowany przez staszek131415, 25 czerwiec 2016 - 14:57.

#69 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 15:09

staszek strasznie ty zagraniczny , mógłbyś po polsku a nie po mongolsku  ;)

czyli jednak wstyd a nie podniesiona głowa , to po co żeś tak łgał ?  :D  :D  :D

#70 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 16:19

Jakbyś w szkołę kamieniami nie rzucał to byś dziś problemu z czytaniem nie miał ;) a tak musisz krówki pasać ja tego robić n ie muszę ale każdy ma prawo żyć jak chce B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 16:30

Z miłości do krów dzieci się nie rodzą , a do cielat 500+ nie przysługuje.

Jedynym plusem jest to, że krowy chodzą bez majtek, bo znam takich co bez nich du..y by nie widzieli.

#72 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 19:32

filozofie z koziej Wólki jak to sam pisałeś , skoro o czymś nie wiesz to nie znaczy że tego nie ma 

bo jakimś dziwnym trafem mam prawie 300+  do 60 szt- czyli  około 18 tys na rok 

coś bardzo słaby jesteś z dopłat skoro wiesz tylko o 200 ero do ha  ;) 

dzieci  to się będą rodzić moim dzieciom  które są już dorosłe, więc  nie bardzo trafione te złośliwości 

silisz  się jak dziecko a niby taki dorosły jesteś , postaraj się bardziej bo na razie obnażasz tylko swoja niemoc 

#73 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 20:08

Kogo obchodzą twoje drobne za dopłaty ? 

#74 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 20:27

no patrz masz rację choć raz  :D  :D  :D

staraj się  najpierw sprawdzać swoje zwidy zanim coś spleciesz , bo trochę za dużo tych bredni jak na człowieka który  uchodzi za dorosłego i wielkiego ziemskiego bogacza 

#75 Share jan222

jan222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 23:42

Edytowany przez jan222, 25 czerwiec 2016 - 23:47.

#76 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 05:42

filozofie z koziej Wólki jak to sam pisałeś , skoro o czymś nie wiesz to nie znaczy że tego nie ma 

bo jakimś dziwnym trafem mam prawie 300+  do 60 szt- czyli  około 18 tys na rok 

coś bardzo słaby jesteś z dopłat skoro wiesz tylko o 200 ero do ha  ;)

dzieci  to się będą rodzić moim dzieciom  które są już dorosłe, więc  nie bardzo trafione te złośliwości 

silisz  się jak dziecko a niby taki dorosły jesteś , postaraj się bardziej bo na razie obnażasz tylko swoja niemoc 

Typowy obraz zawistnego i zazdroszczącego każdemu kto dostanie coś czego sam nie może otrzymać.

Twoim zdaniem , pobieranie zasiłku 500+ na dzieci będące przyszłością tego narodu jest powodem do wstydu i hańby , a otrzymywanie dopłat do swojego bydła zaszczytem i powodem do dumy , po który tak chętnie wyciągasz swoje chciwe łapska uznając go za dziejowa sprawiedliwość .

Pewno zasiłek na dzieci dostaje twój sąsiad , brat lub siostra .

A ty jako przykładny "Polak" nie możesz powstrzymać żalu du..y do reszty ściśniętej czyimś a nie twoim sukcesem.

Dam ci rade , zyj w nadziei że kiedyś go zlikwidują , tylko pamiętaj ze może się okazać ze Ci którzy maja niby to w/g ciebie zrobić, wcześniej odbiorą ci 300 zł na każdą z twoich marnych 60 szt bydła niż zasiłek na dzieci .

A wtedy żyłka w du... pęknie i tyle doczekasz wnuków.

Na uspokojenie skołatanych nerwów .

Edytowany przez scoffer, 26 czerwiec 2016 - 05:45.

#77 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 09:48

gdzie napisałem że mam 100 krów ? 

dziecko widać jakie masz pojęcie jak nie rozumiesz co kto pisze nawet 

zadaje pytanie dla takich jak ty ...dlaczego to ja potrafię gospodarzyć w rożnych warunkach i dostosować się do zmian i nie narzekać ? 

scoffer

wiesz bogactwo to pojęcie względne więc nie filozofuj bo mnie to nie rusza 

nie każdy jest zacofanym  fanem  BIZONA i URSUSA tak jak ty  ;)   

pewnie sąsiadom też to nie przeszkadza a dzieci to są w niebo wzięte z zachwytu  :D  :D  :D jaki tam przydomek ci wymyślili ? 

jako zagorzały fan pisuaru zapewne też nie należysz do zbyt pracowitych czy zaradnych skoro tak ci UE wadzi 

nie wiem jak tacy jak ja potrafią gospodarzyć w różnych warunkach bo robię to od 2 lat. Wiem że cena mleka jest najniższa od kilkunastu lat ale to mnie nie przejmuje tak jak susza 3 rok z rzędu. Po prostu zaczynam w trudnym okresie i nie spodziewałem się tak szybkiego spadku cen oraz suszy bo przecież Nasze władze gwarantowały pomoc oraz mniej drastyczne spadki cen, a co otrzymaliśmy w zamian... embargo!

#78 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 09:53

jeśli ktoś ma odmienne zdanie czy to poglady to nie znaczy ze zazdrości drugiemu czy trzeciemu, kazdy pierwsze co widzy to kasa :( a żeby ona sie pokazała niesie ze sobą multum pracy, wyrzeczeń obowiązków i to tyczy sie każdej działalności.

Aby coś mieć trzba sie napracować. 

#79 Share Sebusk

Sebusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 09:56

Brexit skutki dla rolnictwa polak Polakowi wilkiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 11:03

Typowy obraz zawistnego i zazdroszczącego każdemu kto dostanie coś czego sam nie może otrzymać.

Twoim zdaniem , pobieranie zasiłku 500+ na dzieci będące przyszłością tego narodu jest powodem do wstydu i hańby , a otrzymywanie dopłat do swojego bydła zaszczytem i powodem do dumy , po który tak chętnie wyciągasz swoje chciwe łapska uznając go za dziejowa sprawiedliwość .

Pewno zasiłek na dzieci dostaje twój sąsiad , brat lub siostra .

A ty jako przykładny "Polak" nie możesz powstrzymać żalu du..y do reszty ściśniętej czyimś a nie twoim sukcesem.

Dam ci rade , zyj w nadziei że kiedyś go zlikwidują , tylko pamiętaj ze może się okazać ze Ci którzy maja niby to w/g ciebie zrobić, wcześniej odbiorą ci 300 zł na każdą z twoich marnych 60 szt bydła niż zasiłek na dzieci .

A wtedy żyłka w du... pęknie i tyle doczekasz wnuków.

Na uspokojenie skołatanych nerwów .

podałem konkrety czyli na własnym przykładzie aby ci udowodnić że piszesz bzdury  

robisz to notorycznie w wielu tematach i jak ktoś cię poprawia to próbujesz bronic się docinkami w swoim stylu 

wcześniej twierdziłeś że jestem przebieraczem dopłat i nie mam pojęcia o rolnictwie i uprawie - więc w sumie i tak nic straconego  bo jedziesz tylko na docinkach i tyle 

co by nie napisać będziesz dorabiał zwidy bo nie masz innych argumentów 

mnie to nie rusza ...  twoje posty to zero faktów tylko twoje błędne zwidy 

napisałem już wcześniej że bardzo chętnie popatrzę i posłucham kwiku takich jak ty jak skończą się dopłaty 

nastanie wielka szansa dla was bo myślicie że jak cofniecie świat do tyłu to pójdziecie do przodu ;)

Edytowany przez marko-kolo, 26 czerwiec 2016 - 11:11.