Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brexit skutki dla rolnictwa

147 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:06

Dobrze ze ktoś zrobił te wyliczenia tylko żeby podali to w tv publicznej do wiadomości to ludziom oczka by się troszkę przetarły a nie takie bajki pt. ile to nam ta UE dała , a dobre stwierdzenie to ile nam zabrała i ile nas to kosztowało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brexit skutki dla rolnictwa Dzisiaj, 15:19
  •  

#22 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:14

skoro nic nie warte to nie składaj o dopłaty i niczego nie musisz 

po co żyjesz skoro nie musisz...

Lepsza jest połowa tej puli na dopłaty ale na prostszych bardziej przejrzystych warunkach bez zbędnej biurokracji i z prostymi kontrolami. Dostaję 1300zł za łąki tylko oby ich nie kosić przed 1 sierpnia i nie siać nawozów to jest kasa wyrzucona w błoto bo lepiej mi wydzierżawić dobrą ziemię po 500zł + podatek to wyjdzie mi dwa razy więcej, a potem ziemi brak, bo płacą za same głupoty.

http://www.money.pl/...,0,2112122.html

80mld dla Polski z czego 40mld to my wpłacamy do budżetu UE oraz 1/3 dokładamy z własnego budżetu czyli na każde 1000zł dopłat UE płaci 333zł TO JA DZIĘKUJĘ ALE REZYGNUJĘ I WOLĘ SIĘ ODDZIELIĆ I DOSTAWAĆ MNIEJ!!!

Edytowany przez fireseba, 24 czerwiec 2016 - 16:17.

#23 Share DanielB

DanielB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:24

Brexit skutki dla rolnictwa unia nie da nam więcej niż wpłacimy , bo skąd weźmie pieniądze ? dodrukuje ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:46

To co ZBIERAMY PODPISY O REFERENDUM? Kiedyś było lepiej co chciał to posiał ile chciał to posiał, chciał łąkę to skosił, niechciał to rosła. A teraz musisz to, tego nie za mało, tamtego nie za dużo. Nic to nie warte.

Ty tak na serio? Kto Ci zabrania siać to, albo nakazuje siać tamto? Chyba, że jesteś związany biznesplanem, ale to też dobrowolnie musiałeś  podpisać.  Zaś łąki kosisz kiedy chcesz, chyba, że przystąpiłeś do jakiś dziwnych programów środowiskowych. 

#25 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:49

brednie jakiegoś oszołoma , naiwny nazywa wyliczeniami - cyrk na kołach 

następny pisze  że lepiej mu wydzierżawić - no to koto ci kazał brać te 1300 i włazić w ten program ? 

Polska na dziś nie dopłaca z budżetu do dopłat  i nie dopłacamy do UE jak na razie 

gratuluje otumanienia w sprzedawaniu takich bredni WYSSANYCH Z PALCA 

Edytowany przez marko-kolo, 24 czerwiec 2016 - 16:50.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#26 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 16:52

jeśli nie wykorzystamy środków to one przepadną czyli wrócą do budżetu UE a dopłacać to dopłacamy i nie wiem w jakim świecie ty żyjesz 40mld euro wpłacić musimy w 2014-2020

http://www.minrol.go...skich-2014-2020

pogrubionym drukiem i chyba wiarygodne źródło i sam jesteś oszołom uwięziony w świecie krasnoludków pojąc się informacjami z TVN

Edytowany przez fireseba, 24 czerwiec 2016 - 17:06.

#27 Share MaciejTamiski

MaciejTamiski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 17:12

Brexit skutki dla rolnictwa kolego adrian k 90 chyba masz do 15ha pola albo nic bo ja majac powyzej 50 musze siac 3 grupy roslin i w odpowiednim stosunku bo inaczej doplaty calej nie dostane wiec nie wiem czy ktos mnie nie zmusza? co do doplat to albo daja wszystkim i tyle samo albo nikomu bo jakie to zasady rownosci o ktora unia tak walczy i nawoluje?

#28 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 17:30

Obrabiam obecnie prawie 70 i jakoś z tym nigdy problemu nie było. Jakoś nie odczuwam, że ktoś mnie do czegoś zmusza. Zaś co do dopłat to przyjmując je na coś się godzisz. Jak będzie tak jak pisze Rolnik1973 to dopłat nie będzie. Możesz sobie dzisiaj obsiać 100% areału pszenicą i dostać tylko część z dopłat, i poczuć się jak Brytyjczycy po referendum. Zaś bardziej się odnoszę do ludzi którzy z jakiś powodów podzielili gospodarstwa na dzieci aby każdy dostał młodego rolnika, a teraz chodzą i narzekają że w tym biznesplanie uprawy kupy nie trzymają. Lub przystępują do jakiś programów ochrony ptaków i narzekają, że ktoś im łąki zabronił kosić.  

#29 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 17:38

TO JA DZIĘKUJĘ ALE REZYGNUJĘ I WOLĘ SIĘ ODDZIELIĆ I DOSTAWAĆ MNIEJ!!!

Jak się oddzielisz to nic nie dostaniesz bo Ci powiedzą że nie ma pieniędzy, Polska musi mieć nałożony kaganiec finansowy bo inaczej każdy kolejny rządzący będzie staczał ten kraj w co raz większe bagno. Trzeba być ślepym albo mieszkać w jakiejś zapadłej dziurze aby nie zauważyć jak dużo zmieniło się po 2004 roku.

#30 Share DanielB

DanielB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 18:31

Brexit skutki dla rolnictwa a skąd wiesz jak by było gdyby Polska nie weszła do uni ? z tego co wiem, to np maszyny były dużo tańsze przed 2004

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 18:42

Brexit skutki dla rolnictwa To prawda maszyny były o wiele tańsze, i jeszcze VAT na nie był niższy, moim zdaniem jeżeli chodzi o dopłaty to powinny być do wyprodukowane go towaru a nie do ha, jest wiele bogatych ludzi co ma ziemię wydzierżawia i kasę bierze za nic
Północna polska, część ziemi w rękach zachodnich, część polityków i bogatych ludzi

#32 Share patryk741

patryk741

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 18:49

Brexit skutki dla rolnictwa No właśnie a takie osoby kiepsko wiedzą gdzie mają ziemię a doplate i wszystko biorą i cały czas narzekają jak to w Polsce źle

#33 Share jakobek

jakobek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 19:05

Nic się u nas nie zmieni póki politykami (nie ważne jaka opcja) są sługusy korporacji i banków wysysając nasz kraj z pieniędzy.

#34 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 19:06

Jak się oddzielisz to nic nie dostaniesz bo Ci powiedzą że nie ma pieniędzy, Polska musi mieć nałożony kaganiec finansowy bo inaczej każdy kolejny rządzący będzie staczał ten kraj w co raz większe bagno. Trzeba być ślepym albo mieszkać w jakiejś zapadłej dziurze aby nie zauważyć jak dużo zmieniło się po 2004 roku.

Zmieniło się ? Pszenica, świnie były w cenie dzisiejszej, za to paliwo, nawozy, maszyny minimum 2x tańsze, super zmiana.... 

#35 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 20:08

Brexit skutki dla rolnictwa Ale też nie można tak mówić, sytuacja na zachodzie z cenami mleka itp też nie jest jakaś super, Mo dopłaty to mają całkiem inne
Potrzebny jest duży export, wtedy ceny pójdą w górę, obecnie produkujemy żywności za dużo dla siebie, może ta cała umowa mekpolu z Chinami coś ruszy, niewiadomo

#36 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 20:13

unia nie da nam więcej niż wpłacimy , bo skąd weźmie pieniądze ? dodrukuje ?

Grecja się dołoży.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#37 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 20:22

Brexit skutki dla rolnictwa Płacily takie kraje rozwinięte jak Wielka Brytania,
http://m.money.pl/wi...,0,2112379.html
Ciekawe info, może coś z tego będzie

#38 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 20:23

jeśli nie wykorzystamy środków to one przepadną czyli wrócą do budżetu UE a dopłacać to dopłacamy i nie wiem w jakim świecie ty żyjesz 40mld euro wpłacić musimy w 2014-2020

http://www.minrol.go...skich-2014-2020

pogrubionym drukiem i chyba wiarygodne źródło i sam jesteś oszołom uwięziony w świecie krasnoludków pojąc się informacjami z TVN

powtarzam do hektara nie idzie nic Z budżetu państwa na dzień dzisiejszy 

jak mi wpłacisz 85 zł na konto a ja ci oddam 40 zł i powiem ci że ci jeszcze dołożyłem to mi uwierzysz  ;) - 

sprawa druga nie zapominaj że to nie jest pierwsze rozdanie i prawie tyle samo już łyknęliśmy

skoro nie potrafiłeś skorzystać z tych dotacji to miej pretensje do siebie a nie do tych co potrafili   

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#39 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 20:26

Brexit skutki dla rolnictwa Ogólnie nie jestem zwolennikiem PiS ale twierdzę że PO to największe scierwo co było, i te całe Kody, manifestacje alimenciarza i peowcow to Ch*** warte, zobaczymy co będzie z tego wszystkiego
Na rolnictwo poszło w pl sporo pieniędzy i na tym skorzystalismy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 20:53

Obrabiam obecnie prawie 70 i jakoś z tym nigdy problemu nie było. Jakoś nie odczuwam, że ktoś mnie do czegoś zmusza. Zaś co do dopłat to przyjmując je na coś się godzisz. Jak będzie tak jak pisze Rolnik1973 to dopłat nie będzie. Możesz sobie dzisiaj obsiać 100% areału pszenicą i dostać tylko część z dopłat, i poczuć się jak Brytyjczycy po referendum. Zaś bardziej się odnoszę do ludzi którzy z jakiś powodów podzielili gospodarstwa na dzieci aby każdy dostał młodego rolnika, a teraz chodzą i narzekają że w tym biznesplanie uprawy kupy nie trzymają. Lub przystępują do jakiś programów ochrony ptaków i narzekają, że ktoś im łąki zabronił kosić.  

Biebrza płynie na terenie NATURA 2000 i nie można jej uregulować a koryto rzeki w mokre lata sieka kilku km zalewając setki tyś. ha dlatego nic tam nie można posiać i biorę ptaszki bo za jeden hektar tyle co obok mnie kosztuje dwa hektary dzierżawy czy ja na to narzekam? To jest wspaniałe! Tylko że dzierżawę można wypowiedzieć, a uregulować rzeki już nie. Chcesz wiedzieć ile tracę przy zalewaniu łąk rocznie...30ha dla mnie to dużo. Dopłaty nawet w 30% tego nie rekompensują

przed 2004 żyło ci się źle czy już słabo pamiętasz?

a skąd wiesz jak by było gdyby Polska nie weszła do uni ? z tego co wiem, to np maszyny były dużo tańsze przed 2004

w 2007 roku ciągnik x kosztował 50% ciągnika x teraz w dużej mierze dzięki czemu? Ceny nawozów po wejściu do EU? Załączony plik  ceny mocznik.jpg   45,6KB   0 pobrań

Już teraz tego nie cofniemy bo się nie da bez wojny, ale nie idźmy w gorszą stronę. Wiemy co się stało z wieprzowiną, a teraz z mlekiem i za resztę się wezmą.

Edytowany przez fireseba, 24 czerwiec 2016 - 20:54.