lukasz0920

Brexit skutki dla rolnictwa

Polecane posty

lukasz0920    443

Witam
Jak uważacie dzisiejsze wyniki referendum w Wielkiej Brytanii mogą zapoczatkowac koniec uni? Jakie będą konsekwencje dla rolnictwa bo jak narazie giełda poszła ostro na dół, złotówka też straciła, frankowicze jeszcze więcej zapłacą. Ale z drugiej strony co się spodziewać w ostatnim czasie masa zamachów, imigranci idący że wszystkich stron, ten cały euro kolchoz kiedyś padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Unia jako taka sie pewnie nie rozpadnie tylko jeszcze bardziej będzie widoczny podział na unię 2 prędkości. Niestety Polska z węgrami zostanie w ogonie. A może i ci co teraz u nas rządzą zechcą robić referendum? Dziwaków nie brakuje i może się okazać że i my "wyjdziemy" a wtedy to już wprost w ruskie łapy i mamy białoruś a nie zachód. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Już Francja i Holandia się zastanawia żyć na własną rękę a nie pod dyktando. Fajnie będzie, znowu szmelcwageny zaczną kraść bo anglik podrożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

rolnik to zawsze było i będzie bo są najlepsze. a skutki pożyjemy. zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez Brytanii, unia się już nie zreformuje. Jedynie co ją czeka to kolejne dyrektywy wpychające ją dalej w bagno. Tak jak z naszym krajem przed rozbiorami. W pewnym momencie przeprowadzenie jakiekolwiek reformy stało się niemożliwe, a sejm był wstanie tylko dać więcej przywilejów szlachcie, zwiększenie pańszczyzny, itp, itp, aż w końcu nie był wstanie  zrobić niczego. Teraz będą wstanie tylko przepchnąć dalej dyrektywy o tolerancji, walce z uprzedzeniem, rasizmem itp. Jakieś kolejne parytety, związki partnerskie itp. Nic co jest tak naprawdę ważne. Ewentualnie znowu o obowiązkowych szkoleniach z obsługi drabiny, rękawicach kuchennych, czy krzywiznach bananów i kształcie innych owoców.  Na tym zamieszaniu na pewno gospodarka ucierpi. Zawsze tak było. Nas też będą czekać chudsze lata. Jednak bez paniki. Z czasem wszystko się naprostuje. Może jakieś nowe perspektywy? Kto wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senior    16

Przecież nasze dopłaty i tak zabierali wszyscy prócz producentów, nawozy środki, ochrony, maszyny itp. To nie nam będzie źle tylko tym co na nas żerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

"Skoro bowiem wynegocjowaliśmy na lata 2014-2020 około 106 mld euro i wpłacimy około 40 mld euro składki, to netto uzyskamy około 66 mld euro, podczas gdy w latach 2007-2013 uzyskaliśmy około 95 mld euro, co przy zapłaceniu około 25 mld euro składki oznacza, że uzyskaliśmy netto koło 70 mld euro."

http://wpolityce.pl/gospodarka/272686-polska-otrzymuje-jedne-z-najnizszych-doplat-do-hektara-nasi-rolnicy-dostaja-mniej-niz-wegierscy-greccy-czy-slowenscy

Tak na czysto to UE daje nam około 33% kasy lecz wymogi które stawia są nieadekwatne do ceny. Jestem za wystąpieniem z Unii i zawarciem umów z Rosją i Chinami


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt nie wyszedł jeszcze dobrze na współpracy z Rosją czy wcześniej z ZSRR. To trzeba sobie szczerze powiedzieć. Z Rosją można handlować, ale nic poza tym.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Chiny mają z Rosją niby sztamę ale wolą pracować ze Stanami lub UE. Rosja musi być karmiona i współpraca jako wymiana za gaz nie będzie moim zdaniem dobra. Lepiej jako Unia kupić gaz taniej niż eobić hocki klocki z wymianami. Chińczyk wie co robi a robi tak że. ruska karmi oboetnicammi i pewnie sprzeda mu te polskie jabłka bo tam Putin obecnie nie podskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

z czasem ceny maszyn spadną przed unią ceny były niższe.

 

może i były niższe tylko pytanie czy kupowano w takiej ilości jak po wejściu do Unii ?????????


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

sam jestem bardzo ciekawy jak to będzie teraz

 

To ja Ci powiem jak teraz będzie, za 4 lata Wielka Brytania odłączy się od prawa i restrykcji panujących w UE lecz dalej będą przyjmować tanią siłę roboczą oraz prowadzić wymianę handlową. Poza swobodą UK nic na tym nie straci

Brexit dla Polski był by dobry wtedy jeśli też pójdziemy tym krokiem inaczej tylko stracimy, a czemu złoty traci ti już nie wiem, może dlatego by Polacy zostali na wyspach.,

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

"Skoro bowiem wynegocjowaliśmy na lata 2014-2020 około 106 mld euro i wpłacimy około 40 mld euro składki, to netto uzyskamy około 66 mld euro, podczas gdy w latach 2007-2013 uzyskaliśmy około 95 mld euro, co przy zapłaceniu około 25 mld euro składki oznacza, że uzyskaliśmy netto koło 70 mld euro."

http://wpolityce.pl/gospodarka/272686-polska-otrzymuje-jedne-z-najnizszych-doplat-do-hektara-nasi-rolnicy-dostaja-mniej-niz-wegierscy-greccy-czy-slowenscy

Tak na czysto to UE daje nam około 33% kasy lecz wymogi które stawia są nieadekwatne do ceny. Jestem za wystąpieniem z Unii i zawarciem umów z Rosją i Chinami

To co ZBIERAMY PODPISY O REFERENDUM? Kiedyś było lepiej co chciał to posiał ile chciał to posiał, chciał łąkę to skosił, niechciał to rosła. A teraz musisz to, tego nie za mało, tamtego nie za dużo. Nic to nie warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  skoro nic nie warte to nie składaj o dopłaty i niczego nie musisz 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

 

Dobrze ze ktoś zrobił te wyliczenia tylko żeby podali to w tv publicznej do wiadomości to ludziom oczka by się troszkę przetarły a nie takie bajki pt. ile to nam ta UE dała , a dobre stwierdzenie to ile nam zabrała i ile nas to kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

  skoro nic nie warte to nie składaj o dopłaty i niczego nie musisz 

 

po co żyjesz skoro nie musisz...

 

Lepsza jest połowa tej puli na dopłaty ale na prostszych bardziej przejrzystych warunkach bez zbędnej biurokracji i z prostymi kontrolami. Dostaję 1300zł za łąki tylko oby ich nie kosić przed 1 sierpnia i nie siać nawozów to jest kasa wyrzucona w błoto bo lepiej mi wydzierżawić dobrą ziemię po 500zł + podatek to wyjdzie mi dwa razy więcej, a potem ziemi brak, bo płacą za same głupoty.

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brexit-co-z-unijnymi-pieniedzmi-dla-polski,122,0,2112122.html

80mld dla Polski z czego 40mld to my wpłacamy do budżetu UE oraz 1/3 dokładamy z własnego budżetu czyli na każde 1000zł dopłat UE płaci 333zł TO JA DZIĘKUJĘ ALE REZYGNUJĘ I WOLĘ SIĘ ODDZIELIĆ I DOSTAWAĆ MNIEJ!!!

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co ZBIERAMY PODPISY O REFERENDUM? Kiedyś było lepiej co chciał to posiał ile chciał to posiał, chciał łąkę to skosił, niechciał to rosła. A teraz musisz to, tego nie za mało, tamtego nie za dużo. Nic to nie warte.

 

Ty tak na serio? Kto Ci zabrania siać to, albo nakazuje siać tamto? Chyba, że jesteś związany biznesplanem, ale to też dobrowolnie musiałeś  podpisać.  Zaś łąki kosisz kiedy chcesz, chyba, że przystąpiłeś do jakiś dziwnych programów środowiskowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

brednie jakiegoś oszołoma , naiwny nazywa wyliczeniami - cyrk na kołach 

następny pisze  że lepiej mu wydzierżawić - no to koto ci kazał brać te 1300 i włazić w ten program ? 

Polska na dziś nie dopłaca z budżetu do dopłat  i nie dopłacamy do UE jak na razie 

gratuluje otumanienia w sprzedawaniu takich bredni WYSSANYCH Z PALCA 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj