Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka chlewnia ?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 18:45

Jaka chlewnia ?

Witam wszystkich  :rolleyes:

Chciałbym wam zadać pytanie a mianowicie jaką chlewnie postawie (wymiary,wielkość) za Młodego Rolnika 

Oczywiście chlewnia na pewno nie na rusztach bo za drogo.Z góry mówię że to miała by być skromna chlewnia nie mam tura ale to nie problem bo bym sobie najął znajomego co ma tura (jeśli chodzi o głęboką ściółkę)  :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka chlewnia ? Dzisiaj, 15:38
  •  

#2 Share miloszewski4110

miloszewski4110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, leśnictwo, myślistwo;

Napisany 23 czerwiec 2016 - 19:51

Jaka chlewnia ? Kolego za 100 tyś nie zrobisz takiej inwestycji która przynosiła by Ci dochód w produkcji świń. Szkoda tych pieniędzy. Jeżeli myślisz o takiej produkcji, to minimum chlewnia na 1000 szt i tucz kontraktowy. Ale to koszt budowy ok 500-600 mówię tu o systemie bezściołowym.

#3 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 22:12

Jaka chlewnia ? miloszewski4110 nie znam Cie ale ta wypowiedzią wyglądasz na jakiegoś przedstawiciela firm kontraktujacych tucz świń. co do pytania kolegi wladko119 pewnie ze warto taki budynek postawić niż nakupic maszyn, które dochodu nie przynoszą, tylko trochę scinaja koszty i czas w uprawie. za 100 tysięcy jak będziesz Dużo robił sam z jakimś murarzem to na 250 sztuk postawisz chlewnie na głębokiej sciolce. to już jest ilość, która pozwoli Ci zarobić trochę. bo np wpuszczając naraz 250 czy to Duńczyk czy krajowy PIC, to sprzedajesz najpierw 70 sztuk a reszta pójdzie późnej jako cały samochód i wtedy uzyskasz najlepsze ceny na rynku, bo za ilości calosamochodowe płacą najwięcej, a za te 70 też dostaniesz dobra cene. widzisz nawet teraz jakie są różnice w cenach, na skupach po 4,6-4,7 a całe auto po 5,40, także na takich rzutach zarobisz i najważniejsze że nie będziesz musiał budynku stawiać za kredyt tylko zbudujesz go tak jakby za darmo, a jak świnie nie wypalą w co wątpię to przerobisz na coś innego ;-)

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 05:44

Jaka chlewnia ? kolego a wiesz ile tera jest papietologi i pozwoleń na budowę chlewni zgody sąsiadów i tym podobne najpierw zglebij ten temat a za 100tys to szału nie p ostawisz teraz chwilowo świnie nieźle płacą ale przez kilka poprzednich lat to katastrofa żeby na tym zarabiać specjaliści mówią ze trzeba produkować w tysiącach sztuk
ZETOR TEAM

#5 Share Matys1990

Matys1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 06:25

Jaka chlewnia ?

Rób ruszta, za kilka lat bedziesz załował. Ludzi do pomocy co raz mniej i na rusztach jest duuzo lzej. Z młodego jak cos to tylko wyposazenie bierz, materiału budowlanego nie radze bo bedą Ci pustaki liczyć..

#6 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 09:07

Jaka chlewnia ?

miloszewski4110 nie znam Cie ale ta wypowiedzią wyglądasz na jakiegoś przedstawiciela firm kontraktujacych tucz świń. co do pytania kolegi wladko119 pewnie ze warto taki budynek postawić niż nakupic maszyn, które dochodu nie przynoszą, tylko trochę scinaja koszty i czas w uprawie. za 100 tysięcy jak będziesz Dużo robił sam z jakimś murarzem to na 250 sztuk postawisz chlewnie na głębokiej sciolce. to już jest ilość, która pozwoli Ci zarobić trochę. bo np wpuszczając naraz 250 czy to Duńczyk czy krajowy PIC, to sprzedajesz najpierw 70 sztuk a reszta pójdzie późnej jako cały samochód i wtedy uzyskasz najlepsze ceny na rynku, bo za ilości calosamochodowe płacą najwięcej, a za te 70 też dostaniesz dobra cene. widzisz nawet teraz jakie są różnice w cenach, na skupach po 4,6-4,7 a całe auto po 5,40, także na takich rzutach zarobisz i najważniejsze że nie będziesz musiał budynku stawiać za kredyt tylko zbudujesz go tak jakby za darmo, a jak świnie nie wypalą w co wątpię to przerobisz na coś innego ;-)

Masz rację na pewno lepszą inwestycją będzie budowa chlewni jak ładowanie kasy w maszyny dziś jest masa firm świadczących usługi i często lepiej maszynę wynająćć jak mieć ją na własność

#7 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 11:07

Jaka chlewnia ?

staszek131415 dobrze mówisz czyli za 100 bym się zmieścił na 200 szt. budował mury bym sam i takie łatwiejsze elementy mój tata jest po szkole budowlanej i jest obeznany w tych sprawach więc z tym bym nie miałem problemu  a dach to bym sobie tanią firmę najoł .A pozwolenie to bym dostał bo mieszkam na odludziu obok mnie mam tylko 1 sąsiada rolnika   :P Oczywiści mówimy o głębokiej ściółce 

Edytowany przez wladko119, 24 czerwiec 2016 - 11:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 14:51

Jaka chlewnia ?

przelicz konkretnie na co sobie możesz pozwolić ja zmieniałem dach na chlewni w listopadzie miało mnie kosztować 50 tysi a wyszło ze wszystkim 72 tysie 

#9 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 15:22

Jaka chlewnia ?

Dach 72 tyś za to mam oborę uwięzieniowo na byki .Wiem lecę po kosztach ile się da zobaczymy może jednak nie będzie się opłacało iść ww trzode tylko w bydło :P

#10 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 07:00

Jaka chlewnia ?

chlewnia prawie 800m2 

#11 Share wladko119

wladko119

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 08:29

Jaka chlewnia ?

Temat do zamknięcia :D

#12 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 13:40

Jaka chlewnia ?

A może jeszcze inaczej: jaki budżet na tego typu inwestycje posiadasz? Bo budowa małej chlewni też mija się z celem jeżeli chcesz poważnie myśleć o hodowli świń. Im więcej szczegołów podasz tym łatwiej będzie pomóc i doradzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share GLiws

GLiws

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 13:50

Jaka chlewnia ?

Rok temu budowałem chlewnię, dosyć sporą, trafiłem wtedy na tę firmę: http://wpwinvest.pl/...ukcje-drewniane, wydaje mi się, że to dobra opcja jeżeli chcesz taki budynek postawić stosunkowo tanio i szybko (korzystają z prefabrykatów, większość elementów przyjeżdża na budowę gotowych, tylko je składają).