Skocz do zawartości

Zdjęcie

antybiotyk u krow

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 06:08

antybiotyk u krow Witam.od kilku dni dowiedziałem się że oddaje mleko z antybiotykiem .mam sztuki które lecze i wiem o nich ale jak jest to możliwe że 20 krów ma antybiotyk ? Jakim cudem wszystkie badalem każda krowę i każda ma antybiotyk. Jest możliwość że ktoś by podał antybiotyk w kiszonce??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
antybiotyk u krow Dzisiaj, 01:47
  •  

#2 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 08:17

antybiotyk u krow raczej dałeś ty jakąś zepsuta kiszonke i wytworzył się antybiotyk

#3 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 08:28

antybiotyk u krow

Teoretycznie z tą pleśnią to jest możliwe, ale czy praktycznie by to mogły być aż takie ilości? 

#4 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 08:31

antybiotyk u krow jeśli coś jest nie możliwe to uwierz mi jest to wykonalne... nieraz myślę że są ze czy nie wiarygodne a jednak: p

#5 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 09:49

antybiotyk u krow

Tylko, że najpierw by się to objawiło masową biegunką. Pleśń nie wytworzy samego antybiotyku, ale też masę szkodliwych substancji. Szybciej bym obstawił jakieś zanieczyszczenie któregoś z kupnych dodatków, czy zakiszacza. 

#6 Share Roman_h2

Roman_h2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 10:56

antybiotyk u krow Biała pleśń wytwarza peniciline i jest to możliwe już kiedyś o tym słyszałem.

#7 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 23 czerwiec 2016 - 11:14

antybiotyk u krow Nie biała tylko niebieską. I to zazwyczaj przy paszy zawierającej bardzo dużo skrobi. Pamiętaj że w mleku bada się obecność tzw substancji hamujacych tzn antybiotyków toksyn pozostałości metabolitow itp.

Np toksyna DON lub afratoksyna też są substancjami hamujacymi. A mogą znaleźć się w paszy np srutach zbożowych

Co poradzić Ci na teraz szybko zastosuj sorbant mykotoksyn. Np toxo. Mycosorb w maxymalnych dawkach. I wyelimuj popsuta pasze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 12:55

antybiotyk u krow W belach pleśni jest mało praktycznie wcale tylko w miejscu gdzie ptaki zrobiły dziury. Powierzchnia pleśni ma ok 2 do 3 cm a reszta balowa jest ok.
Aż dziwne żeby tak mała ilość pleśni miała wpływ.co roku skarmiam kiszonke i nie było problemów

#9 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 25 czerwiec 2016 - 21:00

antybiotyk u krow

Gdyby pleśń była aż takim problemem, to połowa rolników odstawiających mleko by miało identyczny problem co, ty. Szczególnie po zeszłorocznych suszach i małej ilości paszy. Pomyśl co ostatnio się  u ciebie zmieniło. To może być problemem. 

Gdyby pleśń była aż takim problemem, to połowa rolników odstawiających mleko by miało identyczny problem co, ty. Szczególnie po zeszłorocznych suszach i małej ilości paszy. Pomyśl co ostatnio się  u ciebie zmieniło. To może być problemem. 

#10 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 25 czerwiec 2016 - 22:30

antybiotyk u krow Koleżanka @przezuwaczka opisywala podobny problem kiedyś.

Sytuacja taka czas to dotyczy rolników którzy skatmiaja popsuta qq. Mój sąsiad miał identyczną sytuację kilka lat temu. Niby odrzucił tą zepsuta A i tak antybiotyk wykazało.

Ja teraz miałem problem z somatami okazało się ze przedawkowalem groch. Przez rok dostały 1,5kg na sztukę i było Oki.aż Ty nagle komórki z kosmosu. Zeszlem na 0.8 i wszystko wróciło do normy

#11 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 20 lipiec 2016 - 22:53

antybiotyk u krow Ja miałam wodę w mleku w wyniku zatrucia mykotoksynami z qq i mleczarnia posądziła nas o fałszowanie.

Wracając do tematu zbadałam na siebie mleko, w którym wyszedł znajomym w mleczarni antybiotyk. O dziwo wyszedł dobrze. Ludzie muszą zapłacić kupę kasy za samochód mleka i od kilku dni badają indywidualnie i końca nie widać. Badali pasze i wyszło ok. Są załamani, bo nie wiedzą co dalej i czy komuś podpadli. Poradżcie co robić i z kim gadać.

#12 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 11:48

antybiotyk u krow Przezuwaczka
Niestety nikt nie pomorze wiem sam po swojej sytuacji 2 miesiące jestem bez wypłaty za mleko. a w mleczarni nikogo nieobchdzi. Chciałem żeby rozlozyli mi na raty i nie chcieli tego zrobić nieobchodzi ich że nie mam kasy a żyć i charowac trzeba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 23 lipiec 2016 - 12:21

antybiotyk u krow Współczuję. Badałam dzisiaj swoją krowę, mimo skończonej karencji. Masakra taka wpadka. Oni wytoczyli wojnę mleczarni, bo czyją się oszukani. Badali te samo mleko kilka razy i u różnych osób i wyszło inaczej. Nie liczą na umożenie kary, tylko kosekwencje za nieżetelność laboratorium.