Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy się opłaca zaczynać od zera?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
138 odpowiedzi na ten temat

#81 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 19:53

w sumie co nam zależy, chce chłopak to niech bierze

wróżę ci świetlaną przyszłość, 100ha w dwóch kawałkach, nowe wszystkie maszyny, ciągnik JD i NH, nowy kombajn, hodowlę 100 byków, i 30 koni, a o kredyty nie ma się co martwić, przecież każdy bierze i jest ok

widzę że masz swoją wizję, a na to forum nie wszedłeś po to żeby poznać opinie za i przeciw, tylko żeby ktoś cię utwierdził w swoich fantazjach, a że napotkałeś mur oporu to zaczynasz nas obrażać wywyższając się, jak to napisałeś "wyrastasz ponad polską przeciętność"

myślisz że 99% rolników ma to co ma bo im się nie chce zwiększać dochodów, nie chce im się rozwijać gospodarstwa, nie chcą nic zmieniać??? prawda jest taka że każdy orze jak może, i w 9% przypadków są to gospodarstwa budowane przez pokolenia, a nie z chwilowego widzimisię

a jak ci się za 3 lata uwidzi jeździć tirem, czy założyć sklep to wszystko sprzedasz i spełnisz kolejne marzenie???

@kamil255 dobre

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy się opłaca zaczynać od zera? Dzisiaj, 16:56
  •  

#82 Share zaczad

zaczad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 20:25

strach patrzeć jak ktoś sobie życie rozwala na własne życzenie. Komornik na 100% pod warunkiem że banki się zdecydują udzielić kredyt(bardzo wątpię). Ale życzę powodzenia

#83 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 20:26

Głową muru nie rozbijesz,lecz jeżeli zawiodą wszystkie inne możliwości należy spróbować i tej.

Słowa Wielkiego Marszałka

#84 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 20:39

a ja polecam Ci iść do pracy do gospodarstwa wielkoobszarowego zmienić miejsce zamieszkania i pojeździsz takimi maszynami że szok i wszyscy Ci będą zazdrościć prowadzenia traktorku przez GPS czy omłotu claasem 770.

rozumiesz?

nie jeden rozważa długo wzięcie 200 czy 300tysia na kilka ładnych lat gdzie gosp jest już w jakiejś konkretnej dziedzinie lekko czy mocno rozwinięte

Polecam pracę w gospodarstwie i będziesz naprawdę spełniony tak jak piszesz w pieszym poście.

#85 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 20:58

Ja się ciągle pytam czemu nie planujesz mniej konwencjonalnych upraw. Bo zboża i opasy to nie jest najbardziej dochodowy dział w rolnictwie. Może jeden z popularniejszych, ale tylko tyle. 

#86 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 22:15

nie jestem pewien czy ten temat jest na poważnie czy ktoś się zabawia, ale zostawię go jeszcze przez jakiś czas, zobaczymy co wyniknie  :D

KS Falubaz

#87 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 12:02

Powiem Wam tak.Ja tylko czekam aż upadnie ten masoński i żydowski twór,zwnany unią europejską lub Polska wystąpi z tego tworu.Skoro w latach 90 można sobie dać radę bez dopłat,których i tak jest tyle co kot napłakał.Gdy nie będzie tego tworu to ziemia będzie tańsza i nawozy też.

Mój wujek,który ma 25 ha mówi,że ten premie unijnie są obwarowane takimi wymaganiami,że trzeba być magistrem do młodego rolnika a do modernizacji gospodarstw trzeba spać na pieniądzach.

Skoro moi pradziatkowie,którzy przed 70 laty zakładali moją,znaczy prawie moją gospodarkę,potem dziatkowie i mama dawali sobie radę bez tych unijnych"pomocy"to i dam sobie radę,lecz musi ta zas,,,ana unia upaść.A w końcu to nastąpi.

Na początku gospodarka obejmowała powierzchnię 4 ha gruntów rolnych,lecz moja babcia popełniła błąd i podzieliła ziemię na cztery części tak,że przy mnie zostało tylko 1ha,lecz mam szansę na odzyskanie 1ha.Gdyby gospodarka nie została podzielona byłaby doszła do sił.Lecz w latach 90 nikt w nią nie inwestwował.A zmiany,które wprowadzam są spóźnione o10 lat.Dlatego właśnie czekam na upadek unii,lub wyjście z niej Polski.

#88 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 12:20

Czy się opłaca zaczynać od zera? Żebyś się nie zdarzył zestawie zanim do tego dojdzie
*zestarzec (na tel nie mogę posta edytowac)

#89 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 12:23

Powiem Wam tak.Ja tylko czekam aż upadnie ten masoński i żydowski twór,zwnany unią europejską lub Polska wystąpi z tego tworu.Skoro w latach 90 można sobie dać radę bez dopłat,których i tak jest tyle co kot napłakał.Gdy nie będzie tego tworu to ziemia będzie tańsza i nawozy też.

Mój wujek,który ma 25 ha mówi,że ten premie unijnie są obwarowane takimi wymaganiami,że trzeba być magistrem do młodego rolnika a do modernizacji gospodarstw trzeba spać na pieniądzach.

Skoro moi pradziatkowie,którzy przed 70 laty zakładali moją,znaczy prawie moją gospodarkę,potem dziatkowie i mama dawali sobie radę bez tych unijnych"pomocy"to i dam sobie radę,lecz musi ta zas,,,ana unia upaść.A w końcu to nastąpi.

Na początku gospodarka obejmowała powierzchnię 4 ha gruntów rolnych,lecz moja babcia popełniła błąd i podzieliła ziemię na cztery części tak,że przy mnie zostało tylko 1ha,lecz mam szansę na odzyskanie 1ha.Gdyby gospodarka nie została podzielona byłaby doszła do sił.Lecz w latach 90 nikt w nią nie inwestwował.A zmiany,które wprowadzam są spóźnione o10 lat.Dlatego właśnie czekam na upadek unii,lub wyjście z niej Polski.

Kolego 4 ha to też nie wiele w latach 90 było jak Ty to sobie wyobrażasz kupować sprzęt na 4 ha no chyba że w warzywa byś poszedł ale do tego są potrzebne dobre ziemie i duża wiedza przede wszystkim a Ty oprócz chęci to masz niewiele

#90 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 12:25

To się w końcu stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 lipiec 2016 - 13:49

Bardzo śmieszne.Zapraszam do siebie za 10 lat.A tak dla waszej wiadomości w poniedziałek zaczynam działać.

nie jestem pewien czy ten temat jest na poważnie czy ktoś się zabawia, ale zostawię go jeszcze przez jakiś czas, zobaczymy co wyniknie  :D

Kończ Waść wstydu oszczędź!!!! :D

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#92 Share kniaziu

kniaziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 16:03

Czy się opłaca zaczynać od zera? Podobne dyskusje wspominam z rozrzewnieniem, gdyż odbywały się jeszcze za czasów zabaw w piaskownicy.

#93 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 17:51

Znalazł się człowiek,który mienia się księciem.To  właśnie przez was,którzy wepchaliście Polskę do tego tworu nie mogę zrealizoać swojego marzenia.Daliście się omamić prpagandzie,że jak to dobrze będzie w tej unii,a dostaliście fige z makiem.Każdy sobie  myślał,że sprzedając Polskę za brukselskie srebinki zostaniecie władcami świata.Niech Was piekło pochłonie,gdyż nie jesteście wcale lepsi od waszych przodków z targowicy.

#94 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 17 lipiec 2016 - 19:42

Nie bierzesz jednej istotnej rzeczy pod uwagę  - jest to "globalizacja"  - 70 lat temu nikt tego sobie nie wyobrażał Teraz trochę hipotez- UE się rozpada , dopłaty unijne znikają - każdy kraj ma swobodę w dotowaniu rolnictwa - sądzisz ze Niemcy czy Francja przestaną dotować rolnictwo? A Polska? I teraz uważasz ze my bez dopłat sprzedamy zboże po tej samej cenie co dotowany Niemiec i zarobimy to samo?

#95 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 17 lipiec 2016 - 22:10

Nie ma co z głupkiem czyli założycielem tego tematu gadać nawet, zero wiedzy, hektar ziemi a chce 5 baniek kredytu no luuudzie. Niech te wakację się skończą bo gombaza żyć nie daje. Naogląda się jeden z drugim filmików na YT, jakichś innych pierdół i potem sra jeden z drugim debilnymi pomysłami. Ostatni post to już wg system rozjebany. Przestań snić chłopaczku bo jak tylko byś przedstawił swój pomysł w banku to by Cie śmiechem zabili tam.

#96 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 23:08

Czy się opłaca zaczynać od zera? Nie nazywaj kogoś głupkiem z powodu tego, co pisze... Chcieliście "demokracji", to każdy może wyrażać swoją opinię.. Dobrze wam sie sra, jak pełna d*pa gówna, stary nakupił ciągniczków za Unijną kasę i macie sie czym pochwalić na A.F.

#97 Share ryzakk1

ryzakk1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 23:53

Czy się opłaca zaczynać od zera? w Rosji ziemia nie jest droga. .na dalekim wschodzie jeśli ktoś chce założyć gospodarstwo 1 ha dostaje na start; ) lub Ukraina. ciekawe jak tam wojna się skończy to jakie ceny ziemi będą. .:)

#98 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 00:19

Czy się opłaca zaczynać od zera? Ukraiński czarnoziem juz jest "podzielony". Niech tylko sytuacja polityczna sie ustabilizuje, to rozpocznie sie "koniec polskiego rolnictwa".

#99 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 18 lipiec 2016 - 08:24

@wilhelm akurat ja dobrze wiem co piszę bo moi rodzice nie inwestowali w gospodarstwo tylko w moje leczenie, dlatego jak zaczynałem to praktycznie od 5 ha i nawet nie pełnego sprzętu podstawowego. Po 6 latach  sporo planów życie zweryfikowało dlatego śmieszą mnie takie tematy oderwane od rzeczywistości. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 08:42

Ja też tak mogę powiedzieć,że inwestowali w moje leczenie.Lecz wy mieliście ojców,którzy rządzili gospodarską.Ja się chowałem bez ojca.Życie dało w kość.Wam do rodzic zostawiał dziedzictwo,utrzymane przez unię.A tego nie miałem.Ale staram się coś zrobić.

Wpadłem na pomysł aby z jakimś rolnikiem założyć spółkę,w której White Star (moja gospodarka)będzie posiadać 38%udziałów,a 62% będzie posiadał drugi rolnik.A jak was znam i ten pomysł będzie torpedować.