Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy się opłaca zaczynać od zera?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
138 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 10:04

A czy ktoś wie jaka może być rata przy takim kredycie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy się opłaca zaczynać od zera? Dzisiaj, 07:38
  •  

#42 Share cichyh32

cichyh32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 10:05

Czy się opłaca zaczynać od zera? Pierwsza najwazniejsza rzecz, znasz sie na tym? Uprawiajac pszenice, rzepak,jeczmien , kukurydzę zarobisz srednio 2tys z ha, jak bedzie sprzyjajacy rok oczywiście. Bez hodowli rocznie zarobisz okolo 100 tys z 50 ha nie liczac dopłat no i jeszcze musisz za cos żyć. To te 5mln to bedziesz splacac 50 lat. Nie wiem jakie zarobki sa przy hodowli koni ale raczej nic duzego by dac rade pociagnac te 5mln. I po za tym w kazdej dziedzinie rolnictwa trzeba sie znać.

#43 Share lukasz0920

lukasz0920

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 10:10

Czy się opłaca zaczynać od zera? Znajdź dziewczynę która ma gospodarstwo, :-D mówię poważnie, to jedyny Twój sposób żeby mieć gospodarstwo,
Trudne to nie będzie, bo pomysły z kredytami itp są nierealne

#44 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 15 lipiec 2016 - 10:11

Czy się opłaca zaczynać od zera? Tak jak mówią koledzy wyżej daj sobie z tym spokój, a w ostateczności poszukaj jakiegoś duzego gospodarstwa żeby się w nim zatrudnić, ale to też trzeba mieć jakąś wiedzę i doświadczenie o takiej pracy.

#45 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 10:16

Lepiej załóż jakiś biznes luźno związany z rolnictwem. Może pszczoły, sad i rób przetwory regionalne na sprzedaż. Warzywa ekologiczne i sprzedawaj fanatykom zdrowego żywienia. Może szkółkarstwo. Takie rzeczy do których nie potrzeba wielkich powierzchni  Inaczej tak jak ludzi piszą. Ciężko to widać. 

#46 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 10:45

luźno przebierasz w liczbach, rzucasz konkretne liczby dotyczące potrzebnych ci sum pieniędzy, czy też konkretną ilość ha, a nie umiesz policzyć ile miesięcy jest w 15 czy 20 latach i potem kwotę ewentualnego kredytu podzielić przez liczbę miesięcy, dodając do tego 15-20% odsetek???

#47 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 10:57

Dopóki jest dobrze to może by się tobie udało ale nie daj boże noga ci się podwinie i co w tedy a kredyt trzeba spłacać,za coś trzeba żyć.

Ja kolego też mam 2 hektary.Też chciałbym mieć dużo więcej ale cóż nic na to nie poradzę.Wolę iść do pracy zarobić i 

tę pieniądze które zarobię mogę przeznaczyć na moje hobby czyli na rolnictwo.Ja nie mam przekonania do kredytów

wolę gdzieś zarobić niż pakować się w takie coś.Więc lepiej pomyśl niż zrobisz coś głupiego. -_-

#48 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 11:09

Dlatego właśnie radzę się tutaj na forum.Proszę również admina o nie zamykanie tematu.

#49 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 11:23

Jak tak ci się podoba praca w rolnictwie i żadna inna praca ci nie odpowiada to dla czego nie przyjmiesz się 

do jakiejś spółdzielni rolniczej?

#50 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 13:07

Ja mieszkam we wsi,w której jest tylko jedno gospodarstwo o powierzchni 50 ha.Reszta to jakieś płotki.Szukałem pracy w rolnictwie,ale przecież z Małopolski nie będę jeździł na Pomorze.

Jak ktoś ma jakieś przydatne wiadmości lub rady gdzie i w jakim banku najpepiej to piszcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 15 lipiec 2016 - 13:16

Jak masz takie plany to lepiej poszukaj jakiejś dzierżawy i zobaczysz z czym to się je Tylko dzierżawy z umową notarialną i z pewną datą Co do kredytu to masz choćby na wkład własny do takiej kwoty? 

Jak masz takie plany to lepiej poszukaj jakiejś dzierżawy i zobaczysz z czym to się je Tylko dzierżawy z umową notarialną i z pewną datą Co do kredytu to masz choćby na wkład własny do takiej kwoty? 

#52 Share karol924

karol924

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, technika rolnicza, muzyka

Napisany 15 lipiec 2016 - 13:56

Dokładnie jak kolega wyżej napisał, najprostszy sposób to znalezienie dziewczyny z gospodarstwem :D może akurat bardziej pokochasz dziewczyne niż jej gospodarstwo hehe

#53 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 14:11

Tylko na mojej wsi to prawie żadnych dziewczyn,gdyż pouciekały do miasta.Ale jest też możliwość ubiegania się o modernizację gospodarstw.Tylko jakie tam są wymagania,bo tego bełkotu urzędniczego ni w ząb nie rozumię.A co do kredytu to chyba isteje jakaś możliwość pomocy Agencji.

#54 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 14:12

5mln/20lat=250tys rocznie!!! 

odsetki rzędu 2-3tys miesiecznie :) a jest to tylko przednówek 20lat i różnych aur i cen 

Realnie patrząc Twój plan ma racje bytu  z w/w kwotą na minimalnym areale ok. 350ha MIN!!!!

Zrób jak kolega wyżej i zobaczysz jak jest kolorowo

Weź dzierżawe opłać podatek, czynsz, koszta produkcji i zobaczysz jaki to łątwy chleb, bo pomoc komuś tam pare dni do roku w jakimś tam pracach polowych jest b.mały wyznacznikiem lubię /nie lubieę  

Realnie ja widze to tak:

siedzisz z boku i widzisz jaki to dobrostatek płynie z UE a to MGR a to MR nowe ładne ciagniki czy to maszyny pomocnicze na ktore fundusze dała UE. Mają inni a wiec czemu ja nie mogę mieć, dziś nie mam nic a co tam mi pojde do banku dadzą mi kilka milionów i kupie sobie ziemie. A w banku delikatnie mówiąc troszke popatrzą na Ciebie jak na ...................... . Wtedy sie ubudzisz cały spocony sen prysł , uj w bombki strzelił :P

#55 Share karol924

karol924

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, technika rolnicza, muzyka

Napisany 15 lipiec 2016 - 14:24

Dokładnie, niestety rolnictwo to nie bajka jak sie może z boku wydawać ;)

#56 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 14:31

Czy się opłaca zaczynać od zera? Też uważam, że po pierwsze żaden bank nie da Ci takiego kredytu a po drugie głupota ładować się w taki kredyt na tyle lat. Weź mniej kup kilka ha a reszta dzierżawa i próbuj. Jak będzie Ci się to kalkulowalo i opłacało nadal to będziesz systematycznie kupował następne ha i wtedy myślał o większym kredycie.

#57 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 14:44

Masz fantazję, 2 ha i 5mln kredytu. Słyszałeś o czymś takim jak zdolność kredytowa?

#58 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 14:48

Dlatego porzuciłem ten pomysł.A co z modernizacją gospodarstw rolnych.Zarzuciłem również hodowlę koni na rzecz bydła mięsnego.

#59 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 14:54

Czy się opłaca zaczynać od zera? kolega wyżej dobrze pisze żebyś wzio 5mln kredytu na ziemię to musisz miec minimum 1-2mln wkładu własnego jak masz taki wkład własny i coś pod zastaw hipoteki bo teraz sam ziemia która chcesz kupić nie może być sama zastawę to idź do BGZ PB i dostaniesz kredyt z dopłatą z agencji na 3%
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 14:55

co z modernizacją, myślisz że dostaniesz kasę na nowe maszyny na ładne oczy??? że niby pójdziesz i powiesz że masz szansę na 2ha ziemi, ale ambicje na ponad 30 czy 50 i pan/pani z drugiej strony biurka podsunie ci pod nos katalog z ciągnikami i powie "panie Marcinie, to który się panu podoba, może jakiegoś zielonego poszukamy, chyba że bardziej panu niebieskie podchodzą??? a osprzęt jaki pan chce, wg. posiadanych hektarów, czy według posiadanych ambicji???"