Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy się opłaca zaczynać od zera?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
138 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 23 czerwiec 2016 - 00:02

Czy się opłaca zaczynać od zera? mój tata w 15 lat kupił 45 ha ziemi także da się :) no ale miał już wcześniej 12 ha i hodowlę, także to troszkę inna bajka co 1 hektar :/ no ale i z tym coś można kombinować :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy się opłaca zaczynać od zera? Dzisiaj, 13:48
  •  

#22 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 00:39

Czy się opłaca zaczynać od zera? Swiat do odważnych należy :D A rolnictwo to niezły biznes.. dopłaty, dotacje, etc. :D

#23 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 23 czerwiec 2016 - 09:38

Niby jest to realne tylko zakup gospodarstwa raczej bedzie uwarunkowany kredytem a zeby uzyskac kredyt trzeba miec zabezpieczenie i jesli np nie posiadasz swoich np 30 ha to raczej ciezko bedzie uzyskac kredyt na zakup 100 ha bo samo zabezpieczenie na ziemii raczej dla banku nie wystarczy nawet jesli kupowałbys ziemie po 20 tysi. Chyba ze ktos tu juz uzyskał kredyt na sama ziemie bez dodatkowego zabezpieczenia?

#24 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 10:52

U mnie na wsi też gościu zaczynał od zera,w wieku 23lat,nie mając nic,po za ochotą do pracy.W wieku 37 lat ma już około 45 ha ziemi.I właśnie on mnie zainspirował do działania.

#25 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 czerwiec 2016 - 11:11

Nie te czasy żeby od zera zaczynać. 

#26 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 11:45

A ja uważam,że dla chcacego nic trudnego.

#27 Share JerzyMaczewski

JerzyMaczewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 13:02

Czy się opłaca zaczynać od zera? Wszystko zależy od kasy. W dzisiejszych czasach produkcja rolnicza nie jest stabilna, ciężko planować coś w przód na 10 lat. Gdy wstrzelisz się w dobry czas na dobry produkt to zyskasz. Czyli sprawa sprowadza się do akceptacji ryzyka. Rolnictwo to sport ekstremalny ;-)
Jerzy Mączewski
www.ewasad.pl
facebook.com/jablkaodmaczewskich

#28 Share Karol123rolnik

Karol123rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 13:25

Czy się opłaca zaczynać od zera? jak masz gdzie oddawać kozie mleko to ogrodź ten hektar, zbuduj jakiś daszek i wypuść tam kozy. Mleko po 4-5 zł za litr pomału się możesz dorobić

#29 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 czerwiec 2016 - 13:27

Może i dla chcącego nic trudnego ale - jak nie łykniesz co najmniej 10 ha na start to nie ma o czym gadać, i gotówka na start minimum 2k/ha żeby mieć za co kupić nawozy śor paliwo i inne duperele. Najpierw trzeba kupę kapusty włożyć żeby wyjąć coś. 5 lat temu zaczynałem od 5 ha , dziś 40 prawie z tym że okolica taka, że nie ma wielkiego parcia na ziemię i nie wiadomo jakich czynszów za dzierżawę. Poza tym podstawowe maszyny miałem i kasę na start też. 

#30 Share WSK22JP

WSK22JP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 17:35

i na susze i grat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 18:51

Zobaczymy jak to będzie.Na razie jednak muszę zrobic ten kurs.

#32 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 21:23

Uważam że nikt z nas nie jest Ci w stanie odpowiedzieć. Gdyż patrząc po okolicy jedni się rozwijają inni upadają i jeszcze inni wegetują, nie ukrywam że jest to łatwe nie wiadomo jak życie się potoczy i jak będzie wyglądała opłacalność. Na samym rzepaku to słabe szanse ale jak kolega pisał warzywa to już inna bajka pracy jak i zysków.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#33 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 08:13

Ostatnio pisałem,że chcę zaczynać od zera z 1 ha.Jednak sytuacja nieco się zmieniła,gdyż mam szansę na 2 hektary ziemi.Już zmniejszyłem powierzchnię z 50 do 20-30 hektarów.W 2017 roku skończę kurs kwalifikacyjny w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa.Tylko nie wiem czy mam jakieś szanse na młodego rolnika,modernizację gospodarstw rolnych i kredyt preferencyjny?Pochodzę z Małopolski.

Muszę się przyznać,że próbowałem niemal wszędzie pracować(mam 20 lat),lecz nie sprawiało mi to przyjemości.Co innego praca na roli-ja to kocham.Możecie nie wierzyć,ale w wieku 7 lat pomagałem przy sadzeniu ziemniaków.W polu mógłbym siedzieć dzień i noc.To samo na ciągniku.Właśnie dlatego zdecydowałem się na ten kurs.

Do końca nie wiem jak działa modernizacja gospodarstw.Chyba jestem głupi skoro przeczytałem chyba wszystko o tym,a nic nie zrozumiałem,Może mi ktoś to jakoś przełożyć na ludzi język?

Kolejną sprawą jest kredyt.Szukałem i czytałem wiele w tym temacie.Według moich obliczeń potrzebuję około 5 mln złotych.Tylko zastanawiam się jak będzie rata takiego kredytu i na ile lat będzie on rozłożony,gdyż raz piszą raz,że 15,a drugi raz,że 20 lat.Zastanawiam się też nad hodowlą koni. 

Od razu mówię nie jestem gimbusem.Szuakam rady czy to co planuję nie zwarzy na przyszłości.A jeszcze jedno jakie są wymagania do uzyskania kredytu.

#34 Share cichyh32

cichyh32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:25

Czy się opłaca zaczynać od zera? Wymagania kredytu z tego co pamietam co najmniej 20% wkładu własnego, prosciej by było kupic jakies gospodarstwo. Za 2 mln to juz kupisz co najmniej 50-70 ha z budynkami domem i produkcja

#35 Share Karol123rolnik

Karol123rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:43

Czy się opłaca zaczynać od zera? polecił bym ci nie brać tak dużego kredytu bo z cenami produktów rolnych to jest różnie chociaż najlepiej na razie idzie hodowla byków (mi) na 2ha możesz mieć ok.6-7 sztuk na uwięzi ale dochodzą do tego koszty: obory, maszyn, przechowalni paszy

#36 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:50

Czy się opłaca zaczynać od zera? Nie wiem który bank by Ci przyznał tak wysoki kredyt,myślisz daleko w przyszłość, co roku ceny płodów rolnych są inne.Nie wiadomo jak wgl będzie wyglądać rolnictwo w Polsce za parę lat.Plany masz fajne ale żeby to osiągnąć...Powodzenia

#37 Share MarcinRolnik1234567890

MarcinRolnik1234567890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:51

Ciekawy jestem jakie mogą być raty takiego kredytu.

#38 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:53

Czy się opłaca zaczynać od zera? wszystko zależy od Twojej sytuacji finansowej,zarobków, kwoty jaką musiałbyś miesięcznie przeznaczać na kredyt

#39 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2640 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:53

Człowieku chcesz sie porywać z motyką na słońce, a nie potrafisz korzystać z głupiego internetu ?

http://www.bankier.p...lator-kredytowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:54

Czy się opłaca zaczynać od zera? @Ursusc385 Chłopak ma marzenia ale mało realne w tych czasach