Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82sa hamulce

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MafiaDG

MafiaDG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 12:15

Pronar 82sa hamulce

Witam mam od jakiegoś czasu problem z hamulcami w moim pronarku 82sa , zaczęło się to gdy popracowałem nim przy prasie i turze gdzie hamuje się non stop , z początku szczególnie po deszczu hamulce zaczęły się blokować ( na 1 koło ) potem wyczuwalne było coraz to słabsze hamowanie aż wczoraj jebł* coś i w ogóle nie ma prawego hamulca który się blokował (tzn. długo długo nic i nagle w miejscu zahamował) więc musiałem podkręcić lewy hamulec bo przy turze się nie da bez hamulca i mam teraz takie pytanie co należy zrobić aby hamował równo (na 2 koła) i nie blokowały się , kupiłem już rozpierak na prawe koło i tarcze hamulcowe czerwone nitowane , ewentualnie co jeszcze można wymienić aby je poprawić bo nie chce mi się co tydzień ściągać kół .

A i mam jeszcze problem z podnośnikiem Boscha czasami jest tak że w ogóle nie chce opaść i to pod konkretnym ciężarem na rozgrzanym oleju :( rozmawiałem z kolegą to mówił mi że chyba mam do wymiany zawór bezpieczeństwa (to takie co nad podnośnikiem jest z tyłu ) a wy co o tym sądzicie .

Edytowany przez MafiaDG, 22 czerwiec 2016 - 12:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82sa hamulce Dzisiaj, 12:00
  •  

#2 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 15:57

Pronar 82sa hamulce

jak rozbierzesz to się wszystko wyjaśni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 23 czerwiec 2016 - 09:08

Pronar 82sa hamulce

powiem Ci ze u mnie jak padal deszcz lub bylo bardzo wilgotono to tez hamulce byly brzytwa i tawal w miejscu, za to jak bylo sucho i goraco to hamulec w zwalniacz sie przeksztalcal tylko, prawdopodobnie tarcza tam peczniala czy cos, musisz rozebrac, mogla peknac sprezyna lub rozpierak.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź