Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siłownik pomocniczy zasada działania (wyrywa mocowanie)

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 10:06

Cześć , szybkie pytanie.

W moim ursusie jest siłownik pomocniczy , nie wiem czy oryginalnie czy nie...od 6 lat tak z nim jeździmy , ale problem zaczyna się przy pługu :) Mam ciężki pług 3obrotowy Kuhn i drugi raz w przeciągu 2 lat wyrwało mi mocowanie dolne siłownika pomocniczego (oderwało spaw od bloku) jakim cudem?

U mnie siłownik jak ściągnę go z ramienia i położę w kabinię (jest wciśnięty) i dam do końca podnoszenie to najpierw cały siłownik się wysuwa a dopiero później tamten w środku (traktora) zaczyna działać , zaorałem tak 10ha bez tego wspomagającego siłownika i większej różnicy nie zauważyłem bo nie miałem kiedy to pospawać. Teraz moje pytanie , czy to tak ma działać czy dopiero jak jest podłączony pod ramie (na sztywno) to wtedy one razem działają synchronizacji? Bo tak chyba powinno być ... bo z tego wynika że jak go założę to tamten siłownik wgl w traktorze nei działa tylko ten pomocniczy :) Druga sprawa... można to zaślepić? Tzn przewody i mieć to z głowy? Nic się nie stanie? Nie jest mi ten siłownik raczej potrzebny bo ... do czego? :) Jak to ma tak działać to sikam na to ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siłownik pomocniczy zasada działania (wyrywa mocowanie) Dzisiaj, 13:21
  •  

#2 Share mietek741852963

mietek741852963

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 12:37

Siłownik pomocniczy zasada działania (wyrywa mocowanie) Siłownik który ma lżej zawsze wysuwa sie pierwszy. Jeżeli pęka Ci spaw to po prostu za słabo pospawales lub blok to inny stop metalu I potrzebny będzie spawacz który odpowiednio dobierze technike spawania.

#3 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 21 czerwiec 2016 - 14:25

Siłownik pomocniczy zasada działania (wyrywa mocowanie) albo po prostu pomocnik jest za mocny i wyrywa mocowanie

#4 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 czerwiec 2016 - 14:35

Ten siłownik był przy ciągniku jak kupiłeś mam rozumieć? Możesz wstawić foty?

#5 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 20:59

albo po prostu pomocnik jest za mocny i wyrywa mocowanie

Rozwiń swoją wypowiedź.

Jak zdemontujesz siłownik i zaślepisz przewody to nic złego nie może się dziać, po prostu zmniejszy się udźwig podnośnika (ale jeżeli taki Ci wystarcza to nie będzie problemu).

Pomocniczy wysuwa się pierwszy bo ma lżej (jak napisał to jeden już z kolegów) jeżeli jest zamontowany to te siłowniki sobie pomagają. Jak siłownik jest zamontowany i zdejmiesz z sworznia i podniesiesz do góry ramiona to siłownik nie jest przypadkiem dłuższy ( tzn czy pasuje na sworzeń?) siłownik/mocowanie są oryginalne?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 22:10

Wygląda to tak ( nie mam fot już z dzisiaj jak to wygląda) Od 10lat (jak go mamy) to tak jest ;)  Jutro zrobię wam zdjęcia tego  wyrwanego elementu i wszystkiego co chcecie więc możecie mi podpowiedzieć jakie wam jeszcze zrobić . I tak stoi pod dachem bo robimy wtryski pompę i wtryski ... zaorałem teraz 10ha ale po żniwach znowu będzie trzeba orać 2x tyle i jak ma mi znowu wyrwać mocowanie to na co mi taka zabawa... najgorsze jest że w nocy tego nie widać i jak się jeździ to rano dopiero patrzę że ciągam siłownik po ziemi ehh

2014-08-22-12-53-36.jpg

2014-08-22-12-53-48.jpg

2014-08-22-12-54-36.jpg

Edytowany przez Zetix, 21 czerwiec 2016 - 22:13.

#7 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 06:43

Coś dziwny ten siłownik -  chyba nie oryginał.  Nie ma on  za krótkiego skoku? 

Edytowany przez Stefano1, 22 czerwiec 2016 - 06:43.

#8 Share Zetix

Zetix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 09:45

Siłownik chodzi w pełnym zakresie ramion góra dół bez żadnego problemu więc w jego długość skoku wątpię :) Zrobię wam zdjęcia jak jest wysunięty jak wsunięty i ocenicie :)

#9 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 21:39

Po zdjęciach nic się nie oceni.      Jeśli długość jest ok, to ew. siłownik  może być  za dużej średnicy  i  materiał nie wytrzymuje przeciążeń.  Jak nie to- to zwykłe zmęczenie materiału. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 24 czerwiec 2016 - 07:14

tak jak kolega wyzej to samo mialem na mysli cylinder pomocnika ma za duza srednice i w tym miejscu podnosi tak jakby wiecej jak tloczysko w podnosniku tzn pomocnik dzwiga a tloczysto w podnosniku pomaga. Zmien pomocnika na taki o mniejszej srednicy i powinno byc dobrze jesli nie, zmeczenie materialu i bedzie obrywac