Polecane posty

grzechqp    0

mam pytanie czym różnią sie te 2 ciągniki i jeszcze 1 który lepiej sie nadaje na ciągnik poocniczy zetor 5211 czy mf 255(u3512)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

to co pamiętam:

- kabina

- lata produkcji

- udźwig podnośnika

- inna maska

i chyba to wszystko

 

Napisz do czego będzie ci potrzebny konkretniej ciągniczek ile masz kasy i na ilu ha będzie pracował???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzechqp    0

no ciągnik będzie chodził z czeską rotacyjną lub z kuhnem 2m to sie zobaczy a do tego różne prace pordwórkowe praawdopodobnie opryskiwać i siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yrek23    0

zetor 5011 i 5211 różniły się :

 

1) siłą mechaniczną

 

a)zetor 5011 ma 45 koni mechaniczych

:) zetor 5211 rocznik 1984-1987 miał 47 km

zetor 5211 rocznik 1987-1993 miał 51 km

 

2. Max udźwigiem podnośnika/kg

a) zetor 5011 ma udźwig 1000 kg

:) zetor 5211 niezależnie od roku ma udźwig 1750 kg

 

3. szerokością opon

 

a) zetor 5011 ma opony o rozmiarze 12,4-36

:) zetor 5211 rok 84-87 roku ma opony o rozmiarze 16,9-28

zetor 5211 rok 87-93 rok ma opony o rozmiarze 12,4-36

4. typem silnika

 

a) zetor 5011 ma silnik o oznaczeniu "Z 5001"

:) zetor 5211 ma silnik o oznaczeniu "Z 5201"

5. wagą

a) zetor 5011 waży 2740 kg

:) zetor 5211 waży 2800 kg

 

chyba to wszystko co ich rózni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no i róznia sie jeszcze kabina z tego co wiem.5211 ma duuuuzo lepsza;] pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

I 5211 miał wspomaganie w standardzie , w 5011 za dopłatą .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Nie miał w standardzie, zależy na jaki rynek szły, bynajmniej na Polskę trafiały egzemplarze bez wspomagania :mellow:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Szukaj model Zetora 3320 pali praktycznie co MF 255 a jest o niebo o wiele lepszy a o wygodzie i niezawodności nawet nie ma co porównywać od niego miałem taki i taki i powiem jedno, zetor bije MFa na glowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yrek23    0

ja mam takie pytanie odnośnie do zetora 5211 jaki ma on rozstaw kół tylnych w cm ????????? chodzi mi o to czy da się zetorem robić w ziemniakach np. redlić. Bo chce zamienić ciapka na zetora 5211 i mam dylemat. będę bardzo wdzięczny jak ktoś mi odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Możesz mu zrobic standard do redlin czyli 1350 mm, mam nadzieję że bierzesz pod uwagę zmianę na wąskie koła bo na szerokich źle się redli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yrek23    0

a jeżeli do zetora 5211 bym założył opony o rozmiarze "12,4-36" zamiast "16,9-28" to ile by zetor stracił na mocy uciągowej. Bo nie chce mieć kompletu kół wąskorzędowych na zmianę i ich zmieniać jak będę musiał robić w ziemniakach. Po prostu chce taki ciągnik uniwersalny co by się nadawał do wszystkiego. Ale chciałem sobie sprzedać cipka i kupić sobie trochę mocniejszy traktorek tak do 50 koni. Popytałem się znajomych i doradzili mi właśnie zetora 5011 lub 5211 i jeszcze MF-255. mam 15 he ziemi klasy 4. chciałbym żeby 3-skibowy pług uciągnął, dwie przyczepy zboża, bo ciapkiem z jedną przyczepą ze zbożem 15 km jechać na sprzedaż to trochę mi się nudzi. może wy coś mi do radzicie jaki ciągnik mam kupić ale żeby można było robić w ziemniakach bo sadzę co roku 80 arów a czymś to trzeba obrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Na małych oponach stracił by na szybkości, uciągu w terenie i śmiesznie by wyglądał bo kawał kabiny jest. Jeśli już to coś z "14" albo wąskie uprawowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Mój sąsiad ma do c 360 3p koła 14,9 r28 i wąskie i jak jedzie pryskać, to zawsze zmienia na wąskie, a potem z powrotem zakłada szerokie.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik212    0

wtam mam pytanie mam zetora 5011 i kupiłem rosiewacz mx premium 850 czy podniesie z pełnym zasypem ?? jak nie to co mozna zrobic zeby poniósł

Edytowano przez rolnik212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jak dobra pompa to podniesie, ale i przy okazji przód ciagniaka, bo jak myslę ma on pojemnosć 850l.... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

kabinami, maska inna i moc tez inna chyba


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj