tymtus

Kastracja byków

Polecane posty

maniekz    4

Ja kajstruje beczki gdy mają minimum 10 miesięcy dlatego że chodzom po pastwisku z krokami i żeby nie było kaziroctwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@agromatik , Wątpię by wolec który pasie się tylko na pastwisku miał zwały tłuszczu. Mięso w takim przypadku będzie idealne. Jednak masz racje. Zakładom mięsnym tego nie przetłumaczysz. One będą swoje wiedzieć. Nawet jak będą dobrze o tym wiedzieć, to i tak wolą udać głupiego i kupić taniej. 

 

Jest jeszcze inny powód, lwia część z.m. produkuje tzw. hallal, bezpośrednio lub na zlecenie. A tam życzenia są jasne i żelazne.

 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak życzenia  konsumenta i producenta wyrobów są święte i tego nie da się przeskoczyć dlatego po co kastrować przecież to tez koszty  apóżniej jeszcze problem ze sprzedażą chyba że wójek rzeżnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Gumki i kleszcze do bandingu można dostać w Grene, koszt ok. 70zł. Starczy na 100 worków, jak ktoś chętny to może skorzystać ;).


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

skup da się znaleźć, ja od przyszlego tygodnia zaczynam poszukiwania, bo w tym tygodniu za duzo roboty, chyba, ze ma ktos kontakt do takiej ubojni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A przypadkiem kastracja byczkow nie jest prawnie zakazana? Podobnie jak znakowanie bydla przrz wymrazanie numerów na skórze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

nie, przez wymarzanie jwst zabronione? bo z tego co wiem, ale pewien nie jestem to wymrazac mozna a wypalac nie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Byk to ma być byk  - czyli z jajami ;) Podzwoń po zakładach i popytaj jakie ceny, żeby nie okazało się że wtopisz kasę w kastrację, potem gorsze przyrosty i niższa cena i okaże się, że musisz dokładać do interesu ;) A skoro tak bardzo chcesz kastrować byki to może zajmij się opasem jałówek i nie męcz byków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Zarówno wymrazanie jak i wypalanie numerów jest zakazane. Interesowałem się tematem ze 3 lata temu.
Wydaje mi się ze podobnie jest z kastracja byków.

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3822

Ja miałem kiedyś jednego wykastrowanego tradycyjną metodą i faktycznie po pierwsze gorsze przyrosty a po drugie wyglądał tak jakoś dziwnie ni to byk ni to krowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Nie interesują mnie przyrosty ani wygląd po kastracji Chce sie dowiedzieć jak to robicie ,czy sami czy wet i jaka metodą I proszę o milczenie tych co nie maja w temacie żadnego własnego doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Podobnie jak z kozłami czy baranami kastracja jest bezkrwawa, wet. ma do tego specjalne kleszcze, miażdży nasieniowody i żyły nad jajami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

I stało sie pierwsza gumka u byczka założona😊  Ma trzy tygodnie I jak wszystko obejdzie sie bez komplikacji to czekają następne bo u mnie w tym roku wycielenia dopiero sie zaczęły  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

@tymtus jak twoja hodowla? Jaką rasę wybrałeś do chowu ekstensywnego? Próbowałeś tej kastracji z gumkami, znalazłeś nabywców na kastraty?  @debrzyna jak rosną twoje wolce? Nie ma problemu z popędem u nich i chęcią skakania po samicach? I o przyrosty się zapytam, rosną gorzej od niewykastrowanych?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Wolce rosną super ,tak mi sie wydaje W tym tygodniu mam zamiar odłowić kilka Jak je zważę to coś więcej będę wiedział A co do skakania to wczoraj część stada była na gigancie / 30 szt/ Przy zaganianiu na pastwisko ze zdumieniem stwierdziłem ze te bezjajowce obskakują krowy na które zarodowiec nawet nie popatrzy ☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaguśka    188

Takie obskakiwanie po gigancie może być sposobem na odstresowanie się lub na szybko ustalaniem hierarchii jak krowy gdzieś poszły i przyszły po jakimś czasie. Skoro rozpłodnik nie zwraca uwagi na nie tzn że nie mają rui, a wolce skaczą bo są zestresowane zamieszaniem w stadzie. Mogę mieć rację? U mnie jałówka z różnopłciowej ciąży bliźniaczej też dawała się obskakiwać innym, stała jak wmurowana,typowe oznaki rui,a byki nawet na nią nie spojrzały. Więc stawiam na rozładowania napięcia w stadzie,ustalanie hierarchii.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
Dnia 29.07.2019 o 22:49, debrzyna napisał:

Wolce rosną super ,tak mi sie wydaje W tym tygodniu mam zamiar odłowić kilka Jak je zważę to coś więcej będę wiedział A co do skakania to wczoraj część stada była na gigancie / 30 szt/ Przy zaganianiu na pastwisko ze zdumieniem stwierdziłem ze te bezjajowce obskakują krowy na które zarodowiec nawet nie popatrzy ☹️

Jestem ciekaw wyników. Mam propozycje kastracji moich herefordów dla konkretnego odbiorcy co może za nie dobrze zapłacić ale ciężko okreslić jaki będzie przyrost na trawie wykastrowanych byków. Podobno jakość mięsa jest o wiele lepsza niż u byków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Wymagania to max 5 miesiac. ale latwiej zaraz po urodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

A wiesz już jak na pastwisku wolec rośnie w porównaniu do byczka? Bo mi chodzi o to że co z tego że dostanę więcej za kg jak bedzie nedza w przyrostach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do was pytanie czy u Was też jak kupicie cielaki około 5-6 tygodniowe to po tygodniu od kupna wam chorują..
      Zaczynają się biegunki, gorączki, cielaki robią bokami, kaszlają..
      U mnie kiedyś tak nie było ale teraz ostatnie dwa rzuty to ciągle cielaki chorują
      Dodam że cielaki są odchowywane w jednej oborze A byki już w innej 
      Pozdrawiam
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez Adamek7
      Witam. Posiadam 3-miesięcznego cielaka, który jeszcze popija niewielkie dawki mleka.  Problem w tym ze nie chce pić w ogóle wody. Ma do niej ciągły dostęp jednak nie chce jej pić . Wiaderko w ktorej jest woda jest czyste, a woda ma temterature pokojową. Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go pic wodę czy przyjdzie to z czasem ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj