Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozdwojone kopyto u konia

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share AdrianWyrzykowski

AdrianWyrzykowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 czerwiec 2016 - 16:24

Rozdwojone kopyto u konia Witam, niedawno zauważyłem u mojej klaczy dość długie pęknięcie na kopycie. Nie takie jak zazwyczaj czyli od góry do dołu ale od lewej do prawej. Czy może ktoś wie skąd się to wzięło i jak to wyleczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozdwojone kopyto u konia Dzisiaj, 15:21
  •  

#2 Share Azarro

Azarro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 21:53

Rozdwojone kopyto u konia Fajnie by było jakbyś dorzucił jakieś zdjęcie, żeby zobaczyć jak to dokładnie wygląda ;) a tak poza tym to kopyto ma zdrowe? Nie gnije od spodu albo coś?

#3 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 09:19

Niestety bez zdjęcia ciężko jest cokolwiek powiedzieć,a już tym bardziej stwierdzić od czego mogło wziąć się takie rozdwojenie kopyta u Twoje klaczy,wzywałeś do tego weterynarza?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share AdrianWyrzykowski

AdrianWyrzykowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 19:49

Rozdwojone kopyto u konia wiecie co chłopaki... jestem nowy na tym forum i powiem szczerze, że nie do końca się w nim łapię. Zdjęcie tego kopyta jest na 100% na moim profilu, ale jak je dorzucić do konwersacji na prawdę nie mam pojęcia. Weterynarza niestety nie wzywalem ale czas najwyższy. A kopyto nie gnije od spodu. Wszystko jest ok tylko to pęknięcie. Ojciec mówił,że spotkał już u kogoś takie coś i że to był rak kopyta. Mówił też ze zeszło i odroslo na nowo 3 razy, po czym tamta klacz niestety padła :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Azarro

Azarro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 08:18

Rozdwojone kopyto u konia Przypuszczam, że jest to mała rozpadlina. Jeśli koń pracuje, to na razie wyłącz go z pracy, aby zapobiec powiększaniu się szczeliny. Odkazić nie zaszkodzi, przydałby się jakiś smar/żel do kopyt, jeśli problem się powtarza lub kopyta są słabe, np taki:
http://hippovet.pl/m...ty/regmed-hoof/
Oczywiście może być jakiś zamiennik ;)
Ale przede wszystkim wizyta kowala lub weterynarza. Powodzenia :)

#6 Share AdrianWyrzykowski

AdrianWyrzykowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 18:27

Rozdwojone kopyto u konia ok dziękuję bardzo. kupię ten żel tak szybko jak się da i zobaczymy co z tego będzie :)

#7 Share Azarro

Azarro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 17:26

Rozdwojone kopyto u konia Warto też wzbogacić jadłospis - olej lniany i siemię to cenne suplementy diety, pozytywnie wpływające na stan sierści i kopyt. Co do podawania to myślę, że dawki i sposób znajdziesz w internecie, bo ja się aż tak nie orientuję. Wiem, że olej można dolać do paszy, a siemię w formie lepiku czy czegoś tam :D ale nie każdy kon to zje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share AlaSzychowska

AlaSzychowska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 20:40

ok dziękuję bardzo. kupię ten żel tak szybko jak się da i zobaczymy co z tego będzie :)

Pamiętaj o tym by zastosować pewne zasady;najpierw pojenie później zadawanie paszy zwłaszcza treściwej.Poza tym w upalne dni woda musi postać nie wolno poić bezpośrednio z wodociągu ,jest zimna i może powodować ochwaty.Jeśli się zastosujesz do tego unikniesz wielu chorób w tym wszelkiego rodzaju pęknięć czy ropiejących kopyt.Przy raku kopyta strzałka staje się miękka, cieknąca i przypomina wyglądem kalafiora.Jeśli twój koń nie kuleje a pęknięcie nie jest głębokie i nie cieknie z niego ropa to nie jest źle. :)