Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 312 Vario

100 odpowiedzi na ten temat

#21 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 21:20

Fendt 312 Vario A może ktoś jaśniej napisać o co chodzi z korbankami?? Czy chce czy nie to i tak muszę od nich kupić. Byłem na pokazach Claasa i jeździłem ARIONEM 620- całkiem całkiem a cena za claasa z pełnym wyposażeniem czyli wersja cebis z cpm, ośką, tuz i wom jest niższa niż fendt 312 w standardzie. Ale to już inna historia. piszcie o co chodzi z korbankami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 312 Vario Dzisiaj, 20:38
  •  

#22 Share QuasiRolnik

QuasiRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 18:36

Fendt 312 Vario Witam! jestem nowy na forum, przeglądałem jednak kilka tematów i nurtuje mnie to samo pytanie: co z tymi Korbankami? Cieszą sie tutaj zdecydowanie złą opinią, tyle, że nikt owych opinii nie argumentuje. O co biega w praktyce?

#23 Share grzesiek5714

grzesiek5714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 19:36

Fendt 312 Vario ja też niewiem czemu korbanek ma złą sławę u mnie w okolicy pracuje pare ciągników od nich 3 fendt - y i 2 MF
oraz medion claasa serwis jest w wierzchowiskach jeśli coś się psuje przyjeżdżają i naprawiają a jeśli czegoś nie wiedzą co nie jest dziwne w tak zaawansowanych technicznie maszynach dzwonią do Korbanka lub z tamtąd serwis przyjeżdża ja też biore u nich sprzęt i jak narazie nie ma żadnego problemu z częściami też niema proble części jeśli niema w magazynie ściągają z zagranicy za ekspresową przesyłkę z francji z dostawą w 3 dni (wyrobili się w dwa ) musiałem zapłacić 150 zl

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 22:29

Fendt 312 Vario maja drogi serwis, drogie czesci zamienne, przez 2 lata nie zlokalizowali usterki (uszkodzony rozrusznik w MF) i czasem ciezko wyposazenie sie negocjuje, ale znam duzo gorszych sprzedawcow, u nich jest choc ta pewnosc, ze beda na runku za kilka lat :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share QuasiRolnik

QuasiRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 23:04

Fendt 312 Vario hmmm... No własnie. wydaje mi się, że faktycznie, aż tacy straszni chyba nie muszą być. Fakt, że jako monopolista Korbanek może czuć sie na pewnej pozycji, ale jak brzozak2 trafnie zauważył monopolista raczej z rynku nie zniknie. tak duzo forumowicze piszą ad. Nich negatywów a tymczasem można przeczytac równiez na forum, że dealerzy JD również najlepsi nie są. No i kwestia części: jakto jest z tymi częściami, skoro są jedynym importerem? rozumiem, że inne źródło to tylko handlarz zagraniczny - no ale przeciez chyba nie problem cześć np z niemiec sobie sprowadzic - prawda?

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 23:10

Fendt 312 Vario czesci spokojnie mozna szukac w innych sklepach zajmujacych sie sprzetem rolniczym, filtrami, olejami itp. - powiem wiecej nawet nalezy, gdyz telefon dzis nie jest na tyle drogi zeby przeplacac kasiore, a ktos nas wyposazyl w glowy nie tylko po to, aby sie deszcz nie lal do srodka :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#27 Share QuasiRolnik

QuasiRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 23:31

Fendt 312 Vario hehhhh... no raczej nie po to :D
Tymbardziej dziwią mnie takie krytyczne wypowiedzi nt Korbanka - przecież to w rekach klientów ich pieniądze :D

#28 Share kojack1014

kojack1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 kwiecień 2008 - 14:04

Fendt 312 Vario serwis Korbanków jest cienki :/
wuja ma 308ci i po pewnym czasie mu się zepsuł
zadzwonił po serwis i czekał tak 2 dni!!!!!
a kiedy przyjechali powiedzieli, że nie potrafią naprawić......żenada

#29 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:44

Fendt 312 Vario A co tym razem odwalili Korbankowie :D???

#30 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 20:38

Fendt 312 Vario jaka jest różnica pomiędzy przekładnią Vario a Vario TMS. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Pozdro dla użytkowników Fendt'a i nie tylko B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share radek269

radek269

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 21:47

Fendt 312 Vario na tyle co ja wiem to tms to coś takiego cvo dopasowuje obroty silnika do warunków pracy by utrzymać możliwie najniższe zużycie paliwa ale jeśli się myle to niech mnie ktoś poprawi

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 20:57

Fendt 312 Vario http://www.agrofoto....483.html&hl=tms

#33 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 16:57

Fendt 312 Vario to dobrze sprawuje sie te skrzynie przy tych mniejszych mocach. Kilka dni temu dzwonilem do korbanka i powiedział że Vario będzie montowana we wszystkich FENDT'ach za jakiś czas a kolekji na Fendta'a są do jesieni. B)

#34 Share kojack1014

kojack1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:06

Fendt 312 Vario na ten temat mi nic nie wiadomo
ale jeśli ciągnik będzie dużo miał ciężkiej pracy
to lepiej dopłacić i wziąć skrzynkę Vario...

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:26

Fendt 312 Vario lepiej doplacic i wziasc system TMS, bo skrzynie vario w 312 masz "z bomby" B)

#36 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 22:41

Fendt 312 Vario Witam!
Jestem szczęśliwym posiadaczem 312 vario TMS. O ile pamiętam to dopłata za TMS jest stosunkowo niewielka (1200 zł), a efekt super. Tego nieda sie opisac - trzeba sie przejechać i porównać.
Pozdrawiam

#37 Share MrDragon

MrDragon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 09 listopad 2008 - 17:22

Fendt 312 Vario Przyznaje koledze racje, różnica jest na pewno ogromna, jechałem Fendt'em z Kuhnem 4 i gdy miał za ciężko zaraz słabł.
A co do serii 300 Vario to są to wspaniałe ciągniki, tylko potrzebują kilka kilogramów obciążenia za tylnych kołach i na przodzie. :lol:
www.up.poznan.pl/knir/

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 19:04

Fendt 312 Vario wspaniale bylyby gdyby mialy hydraulike sterowana poprzez elektrozawory, a nie wajchy niewygodnie umieszczone, wyzszy przeswit i podlokietnik ;P

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 19:34

Fendt 312 Vario No ale wtedy musiałby nazywać się JD :lol: Premium z SCV-tak właściwie to żaden problem-przyklejamy inny znaczek i cześć :D.Nie wiem ,pewnie podpadnę ale jakoś ta seria 300 Vario do mnie nie przemawia(nie to żebym odmówił jakby ktoś mi za darmo oferował :D),400 z kolei to już inna bajka.Ten 300 Vario jest trochę jak mój 5720-na duży za mały na mały za duży :D (wiem ,wiem brzozak że u Ciebie takie ciągniki służą jedynie jako przedni balast :))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 21:11

Fendt 312 Vario ma na pewno jeden ogromny plus - znakomita cena w stosunku do tego prezentuje.
wiekszosc konkurentow, sporo gorzej wyposazona jest tylko o pare tys. euro tansza, valtra rowniez gorzej wyposazona jest nawet drozsza :lol: i to sporo. najlepiej by bylo gdyby mozna doplacic ze 2 tys. euro i miec to czego nie ma :D