Skocz do zawartości

Zdjęcie

orkan czy przyczepka samozbierająca

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sawyer23

sawyer23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 12:11

Witam

posiadam stado bydła liczące 20 szt(same byki czyli na mieso).Do tej pory zbierałem dla nich siano + kiszonke z qq.jednak ze wzgledu na dużą czasochłonność przy zbiorze siana chciałbym przejśc na sianokiszonke/kiszonke co ważne na pryzmie.stąd też moje pytanie;co będzie lepsze do zbioru traw i koniczyny(osobno),do wyboru mam orkan w granicach 3tys lub przyczepke smozbierającom z nożami tnącymi  w granicach 4/5 tys?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
orkan czy przyczepka samozbierająca Dzisiaj, 22:19
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 12:19

Jakbym miał wybierać to napewno przyczepę samozbierającą z nożami bym wybrał.

po I orkan to straszny śmieciuch i nie wywala wszystkiego równo na przyczepę

po II do orkana potrzebna jest jeszcze przyczepa najlepiej zabudowana wiec jedna trzeba przeznaczyc tylko do wożenia zielonki bo takie zdejmowanie i zakładanie zabudowy to nie robota

po III manewrowanie sama przyczepą jest łatwiejsze niż zestawem z orkanem

#3 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 18 czerwiec 2016 - 12:55

orkan czy przyczepka samozbierająca Lepsza przyczepa z nożami ładnie potnie i wrzuci na przyczepę.Orkan jak kolega napisał rzuca jak wiatr wieje.Po przyczepie jakośc powinna być lepsza jak po orkanie bo z jakością cięcia bywa różnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 16:58

samozbierającą zrobisz dużo dużo szybciej nie musisz przepinać przyczepy a to było upierdliwe ja już powoli zapominam jak to było przy kiszonkach bo od trzech lat już nie hoduję bydła ale przez parę lat robiłem orkanem później kupiłem pottingerke top 2 i robota w oczach szła za dniówke pare ha zbierałem nie to co przy orkanie 

jak będziesz wybierać pamiętaj aby samozbierka miała łamany dyszel bo to się bardzo przydaje 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kyrtapwpolu

kyrtapwpolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, próba do wyciągnięcia z ziemi jak najwięcej zysków, patrzenie w przyszłość z inwestycjami... Patrzenie się na galopujące konie.

Napisany 13 wrzesień 2016 - 12:08

lepsza przyczepa samozbierająca, za te pieniądze z pewnością uda ci się coś dobrego kupić na te 20 byczków. Przyczepą lepsza jakość pracy tylko przyczepą z no żami a jak będziesz ją już miał na podwórku to z pewnością znajdziesz dla niej coś do roboty  :)