Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z cepami

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 21:14

Problem z cepami

Witajcie będe kosił Bizonem już drugi sezon Kombajnista poszedł na wolne:D Mam 24lata i cały czas coś poprawiam po kombajniście ehh. Co najgorsze założył cepy bez ważenia i chyba nie z jednej firmy...:( Ustawiałem ostatnio szczeline na wylocie i kręciłem młocarnią a tu na jednym cepie 6mm a na innych już 10mm lub podobnie co teraz mam zrobić wyciągać nowe cepy zpowrotem? Są jakieś w sklepach podkładki pod cepy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z cepami Dzisiaj, 11:52
  •  

#2 Share MaciejTamiski

MaciejTamiski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 21:33

Problem z cepami cepow musisz miec komplet jeden bo z podestu spadniesz jak bedziezz kosil takie beda mialy bicie

#3 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 22:08

Problem z cepami

Już trzeci sezon na nich kosi się, i nie ma wibracji ale w zbożu dość dużo rozdrobnionego ziarna:/ Nie wiem co z tym robić :/

#4 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 czerwiec 2016 - 22:34

Problem z cepami dokładnie tak jak kolega wyżej pisze, ja mam z jednej firmy i niby masa i inne parametry te same na przeciwleglych stronach, a mimo to bez obciążenia czuć jak coś trzepie delikatnie, aha na wlocie ma być większa szczelina niż na wylocie. Nie pamiętam ile, ale jak chcesz to sprawdzę w katalogu. Co do najemników to trafić na uczciwego i rzetelnego pracownika to wielka sztuka.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 22:50

Problem z cepami

Ogólnie gościu przepracował w SKR na Bizonie kupe lat aż SKR padł,zimą z innymi kombajnistami prowadził 8 nowych bizonów bez kabin z płocka 350km na kołach w latach około 84r:D Teraz on ma z 60lat i już nie ta pamięć i wgl nie ma drygu takiego co kiedyś...Co do szczeliny to wiem jaka ma być około 18 na wlocie a 6-7 na wylocie.Kurde czyli czeka mnie wyciąganie cepów wszystkich a jak je prawidłowo ważyć?

#6 Share rumci

rumci

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 09:00

Problem z cepami szczelina na wlocie 16 mm na wylocie 3 mm. jak zrobisz 7 na wylocie to połowę zboza będziesz mieć za kombajnem. a jeśli masz różnice i na każdym cepie inna szczelina to sprawdź czy są proste

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 09:59

Problem z cepami

16 i 3 to jest minimalna szczelina jak kupujesz nowy kombajn a w tabelce ustawień poczytaj jak jest;) Teraz oglądałem cepy i mierzyłem i wszystkie mają pod sobą podkładki ok 1,5mm ale 4 cepy obok siebie mają ok 7mm a drugie 4 obok siebie mają już po 10mm i teraz pytanie czy wyciągnąć z tych 4 podkładki czy do tamtych podłożyć?