Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Stacho1244    1

Witam potrzebuje rady posiadacza massey fergusona 3060 ,mam taki problem ze chcial bym wymienic olej w silniku tylko nie wiem dokladnie ktory bedzie najlepszy . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja do Forda też lałem Turdusa, ale teraz przy okazji zakupu filtrów powietrza sprzedawca spytał jaki olej leje, jak powiedziałem że Turdusa to mówi, że kiepsko. Mówie, że traktorowi minęło 13 000mth, a on na to, że pasowałoby żeby jeszcze długo pochodził. Kupiłem Mobil za 14 zł/l i całkiem inny traktor. Ja do Turdusa już nie wróce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

ja do Forda też lałem Turdusa, ale teraz przy okazji zakupu filtrów powietrza sprzedawca spytał jaki olej leje, jak powiedziałem że Turdusa to mówi, że kiepsko. Mówie, że traktorowi minęło 13 000mth, a on na to, że pasowałoby żeby jeszcze długo pochodził. Kupiłem Mobil za 14 zł/l i całkiem inny traktor. Ja do Turdusa już nie wróce :)

 

wiesz u mnie byl tez jakis mobil zalany , ale nie wiem dokladnie jaki i chce zalac świezy, ale chce sie dowiedziec moze ktos inny leje lepszy czy cus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

ja do Forda też lałem Turdusa, ale teraz przy okazji zakupu filtrów powietrza sprzedawca spytał jaki olej leje, jak powiedziałem że Turdusa to mówi, że kiepsko. Mówie, że traktorowi minęło 13 000mth, a on na to, że pasowałoby żeby jeszcze długo pochodził. Kupiłem Mobil za 14 zł/l i całkiem inny traktor. Ja do Turdusa już nie wróce :)

 

To że zapłaciłeś więcej za olej o tych samych parametrach tylko pod inną nazwą nie oznacza że tym oto sposobem przedłużyłeś żywotność silnika w ciągniku, ciekawe na jakiej podstawie sądzisz że zupełnie inny ciągnik? mocy mu przybyło czy co? jak ja zmieniłem olej w skrzyni to nie zauważyłem różnicy. Według mnie bajki opowiadasz, żeby tak było to by wszystkie ursusy 30-sto letnie przechodziły na shell fusch itp i by były nowe ciągniki jak po remoncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Parametry parametrami, tak jak chińskie narzędzia i ich moc podana w warunkach laboratoryjnych :)  Z turdusu robi się woda jak ciągnik dostanie po zaworach, to słychać po silniku, słabo grzejecie silnik przed wymianą skoro lejecie go nadal..... Lałem go do kombajnu z silnikiem deutz to łapał wyższej temperatury i miał słabsze ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

To ja też coś dorzucę do opinii na temat turdusa. Zastanawiałem się przy ostatniej wymianie czy nie wlać go do zetora i jak byłem w sklepie i zacząłem

oglądać bańkę i zobaczył to jeden mechanior i pyta mnie do czego mam to zamiar wlać. Mówię że do zetora a on na to żebym broń boże tego

nie robił i mówi że w ostatnie lato jego sąsiad zalał farmtraca tym olejem( po skończonej gwarancji) i ruszył w prasowanie(gorąco było że hej) i.....

zarżnął perkinsa. Powiedział że robił potem mu ten silnik a z ojeju zrobiła się gęsta smoła, ciężko go było spuścić. Mimo iż bezkrytycznie nigdy nie

wierzę w takie gatki to wziąłem olej z orlenu- silnik na prawdę ładnie na nim pracuje, myśle że nie gorzej jak na aralu. Potem w domu znalazłem w necie

sporo negatywnych opinii właśnie o turdusie.

A z olejami nie można tylko patrzeć na etykietę i parametry na niej- bo mogą być te same a w praktyce bywa różnie, podobnie jest z ropą czy benzyną,

brat jeździł do bawarii starą mazdą w dieslu to na polskiej ropie nie mógł z niej wycisnąć więcej jak 140, a na niemieckiej ropie leciała 160 i jeszcze miał

ciut pod pedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

dzieki za opinie , mysle ze lepiej zaplacic troche wiecej za mobila i miec swiety spokoj, przynajmiej sprawdzony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

tak jak ktoś wspomniał, jak silnik sie rozgrzał to olej faktycznie jak woda. Na mobilu belowałem i nawet po rozgrzaniu czuć że inny traktor. Do tego Turdus po godzinie pracy robił sie czarny, a Mobil nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja po remoncie silnika zalałem turdusem zrobiłem nim ponad 200 godzin pracy ciężkiej lekkiej itd itp i olej wcale nie jest czarny co w tym przypadku jest nie tak olej czy traktor? może wystarczy dobrej jakości filtr założyć a nie tylko na olej zrzucać winę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

filtry mam niezłej jakości -> Donaldson. Kto nie chce niech nie wierzy, ale ja sie przekonałem :) Na początku też na Turdusa nie narzekałem, ale ostatnio po rozgrzaniu było słychać i czuć, że silnik pracuje inaczej. Teraz czy ciepły czy zimny pracuje tak samo :) Ja nikogo na siłe nie chce przekonać do Mobila, bo są jeszcze lepsze oleje. Po prostu pisze, co zaobserwowałem :P

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja po remoncie silnika zalałem turdusem zrobiłem nim ponad 200 godzin pracy ciężkiej lekkiej itd itp i olej wcale nie jest czarny co w tym przypadku jest nie tak olej czy traktor? może wystarczy dobrej jakości filtr założyć a nie tylko na olej zrzucać winę?

A czego się spodziewałeś że korbowód wyjdzie bokiem? To tak jak z laniem wody z kranu do nowego ciągnika - nic mu nie będzie, ale pojeździj tak 10 lat a 10 lat na dobrych płynach i zobaczysz różnicę..... Ale po co przepłacać skoro woda jest w kranie praktycznie za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

przecież nie raz tu pisali o podróbkach turdusa więc jak taki sobie wlałeś to masz te wode... ojciec zaczynał od jakiegoś Falco, potem jakieś oleje z beczki, klasy cf, cg, teraz turdus i jakoś 6tys godzin zrobił Perkins i nic mu nie ma... znajomy w 3080 rocznie robi z 800h i czasem tylko dolewa jakiegoś fuchsa a wymienił może raz w ciągu 5lat i też jedzie a wy tu cudujecie z olejami w 30letnich traktorach tak jakby to miało większe znaczenie... lej na co masz ochotę byle nie z targwiska albo marketu i jedź i zmieniaj o czasie bo nie chciałbyś widzieć jak wygląda smoła po kilku latach bez wymiany

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dla mnie to możesz lać i lux 10 i zmieniać go co 10 lat... Autor pyta jaki olej będzie najlepszy a Wy jak zwykle superol..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

co do jakości Turdusa to zawsze kupowałem w org. karnistrach :) Znam takich co leją Superol za 6.5zł z beczki i wymiania co 10 lat i traktor niby chodzi,ale co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

hej mam zapytanie mój mf 3080 szybko opuszcza podnosnik i na tym pokretle nie raguje na opuszczanie 

 

zobacz stan oleju w hydraulice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk85    1

ja wszędzie leje fuchsa silnik,skrzynua,przód itd.

A w latach 90-tych nie było takich olejów.

To jakimi zalewali jak wychodził z fabryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W latach 90-tych to nie było takich ciągników u nas. Mam oryginalną naklejkę w kabinie MF-a z 80 lat zalecającą stosowanie MF super uniwersal tractor oil  czyli stou - pewnie w pewexie byś kupił wtedy olej podobnej klasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk85    1

No tak jak na zachodzie już takimi ciagnikami robili w latach 90 tych to my jeszcze w konia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

MF 30X0 to lata 80-te kolego, u nas leli co było, do dziś wyoruje okrągłe litrowe butelki selektol specjal z lat 80-tych na polu niedaleko garażu, weź zapal ciągnik przy -25 na takim oleju  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj