kaziu914

Dodatkowe trzymaki na noże

Polecane posty

kaziu914    0

Siema, mam pytanie posiadam kosiarkę famarol i mam przy nie 2 nożyki na jeden bęben i chciałbym dołożyć jeszcze dwa trzymaki tak aby na jednym bębnie mieć 4 noże. Chciałbym poznać zalety i wady takiej przeróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

W jaki sposób przerobisz kosiarkę, że nożyki będą się mijać ? zazwyczaj jest to ustawione tak, że nożyki są ustawione naprzeciwko siebie na bębnach i tylko trzymaki są przykręcone naprzemiennie. Te dwa dodatkowe miejsca są "zapasowe" gdy wyrobi się talerz w jednym miejscu, można przełożyć trzymaki na jednym i drugim bębnie.

Przy prawidłowych obrotach kosiarki i dobrze napiętych paskach nie ma takiej trawy, żeby wymagała po 4 nożyki na bębnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

a poco Ci taka przeróbka? jeżeli tak ktoś skonstruował to powinno działać . Ja bym nieryzykował coś się upierniczy ktoś będzie w pobliżu i nieszczęście gotowe z tym niema zabawy to wysokie obroty są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu914    0

ok dzięki za podpowiedzi myślałem że dzięki tej przeróbce będzie można zwiększyć prędkość jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

teoretycznie masz rację kolego z ta prędkościa tak na mój rozum tylko musiałbyś ja dużo zwiększyć bo tak to będę robić noże sieczke z leżącego pokosu juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Nie ma możliwości dołożenia drugiej pary noży- nie będą się mijać. Jak dołożysz zrobisz sobie krzywdę, nie wspominając o maszynach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Da radę dołożyć , trzeba by przestawić np na trybach w skrzyni tak żeby się mijały . Sieczki robić nie będą , bo według takiej teorii to wystarczyłoby włożyć niski bieg i sieczka byłaby gotowa B) . Na jakim biegu kosisz i jakim traktorem ? Proponuję dać sobie spokój z dokładaniem nożyków na rzecz porządnego ich naostrzenia B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Nie wiem która prasę wybrać Unię czy Krone, znalazłem Unie 2012 rok  za 42000zł, a Krone z 2005roku w podobnych pieniądzach.
      Prasa by była używana do siana, sianokiszonki i do słomy. Rocznie robiła by około 500 bel.
      Która waszym zdaniem sprawdziła by się lepiej?
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
      Pozdrawiam.
    • Przez Arturo1610
      Witam.
      Czy ktoś może wie ile kosztuje sterownik STARTER SEED od scieżek do agregatu uprawowo siewnego unia famarol S 400/3 ?
      Z góry dziękuję
    • Przez Artu82
      Witajcie. Kolega poszukuje Famarola  szerokosci 3 metry w bdb stanie najlepiej ze znacznikami hydraulicznymi oraz sciezkami elektrycznymi bądź pneumatycznymi.
      Obszar poszukiwan świętokrzyskie i sąsiednie województwa.Cena adekwatna do stanu
      Prosze podawać oferty w tym wątku 
    • Przez bitels
      Witam wszystkich
      Orientuje się może ktoś z Was w jaki sposób powinny być montowane noże w japońskich glebogryzarkach? Chodzi o to gdzie idą prawe, gdzie lewe? Czy jest jakaś zasada ich montowania? Krańcowe na pewno po brzegach, ale też są prawe i lewe. Kupiłem taką maszynę mitsubishi 155cm i chcę się upewnić czy są dobrze po przykręcane. Zwłaszcza,że jeden był założony odwrotnie do kierunku wirowania wałka. Dlatego proszę o poradę, bo sposób ich montażu wydaje mi się z deka wątpliwy.

      Z góry dzięki za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj