Mechaniki

Prasa Z224/2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strzelec    1

Jeśli wyszarpuje sznurek to też może być za luźny przytrzymywak ale nie koniecznie. Przede wszystkim musisz zobaczyć na którym końcu sznurka jest węzełek przy nie związanej kostce. Jeśli jest węzeł tylko na końcu sznurka tym, który opasa kostkę a na tym co igła podaje nie ma to musisz wyregulować tzw. rybki(półksiężyce), które po podaniu sznurka przez igłę zabierają sznurek od igły pod palec supłacza. Ustawiasz to w ten sposób aby przy górnych położeniach igieł rybka mijała się w odległości nie więcej niż 5 mm od igieł. To jest najczęściej spotykana przyczyna przeważnie jak były wymieniane igły a nie wyregulowano rybek. Nie ma rady jak sznurek nie zostanie podany na palec to niema cudów aby zawiązało węzeł!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Powiem wam tak, ja mam prase Z - 224 z 84roku, a kupilem ja z kółka rolniczego, odkądm mój tata ją ustawiał to gdy jade na pole mam 100% pewność ze prasa zwiąże wszystkie kostki :) Fakt faktem aparaty były nowe i iglice też ale rolki na tłoku nie były wcale wymieniane, a od wymiany iglic i aparatów upłyneło już z 6 lat, i od tej pory prasa chodzi jak należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1
@juzek18 ciężko powiedzieć co trzeba dokładnie ustawic ale jak otworzysz klape tam gdzie jest sznurek to jest tam taka naklejka -jest narysowane jaki wezeł i co trzeba ustawic ,wez do reki sznurek z wiazki której nie zwiazało i porównaj. moge ci powiedziec ze najczesciej trzeba wyregulowac docisk supłacza(palca) lub podgiąć dzwignie nożową(stopke) jezeli nie chce ściągać zawiązanego węzła. jak nic nie pomaga to pisz cos moze poradzimy.

 

Czasem może być zużyty palec od wiązania lub dźwignia nożowa źle ustawiona, przy maksymalnym wychylenu odstęp pomiędzy dźwignią a palcem powinien wynosić 10-12mm. Ale zanim dogniesz dźwignie nożową sprawdż czy krzywka na kole napędu supłaczy nie jest wytarta i rolka dźwigni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

po naostrzeniu noży oraz lekkim dogięciu tej że dźwigni nożowej :) prasa związała 100 % kostek :) z areału 3ha :) Dziękuje Panowie za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj