Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Z224/2

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 czerwiec 2008 - 16:00

Prasa Z224/2 @juzek18 ciężko powiedzieć co trzeba dokładnie ustawic ale jak otworzysz klape tam gdzie jest sznurek to jest tam taka naklejka -jest narysowane jaki wezeł i co trzeba ustawic ,wez do reki sznurek z wiazki której nie zwiazało i porównaj. moge ci powiedziec ze najczesciej trzeba wyregulowac docisk supłacza(palca) lub podgiąć dzwignie nożową(stopke) jezeli nie chce ściągać zawiązanego węzła. jak nic nie pomaga to pisz cos moze poradzimy.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Z224/2 Dzisiaj, 11:43
  •  

#22 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 21:21

Prasa Z224/2 Czasem wystarczy też na ostrzyć noże które służą do odcinania sznurka, możesz je odkręcić i zobaczysz czy są ostre

#23 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 13:17

Prasa Z224/2

Czasem wystarczy też na ostrzyć noże które służą do odcinania sznurka, możesz je odkręcić i zobaczysz czy są ostre

Wcześniej "testowałem" prasę na 0.5ha lecz wczoraj wjechałem na 3ha no i myślę że to wina noży ...sznurki są nie zbyt równo ucięte ... przez co nóż wyszarpuje go z aparatu...(tak sadze)

@pawlus224 tak próbowałem tego zanim zamieściłem posta na forum...lecz to nic nie pomogło. Lecz dzięki za pomoc :lol:

#24 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 czerwiec 2008 - 13:40

Prasa Z224/2 a ile (mniejwiecej) ci na tych 3ha niezwiązało?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#25 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 20:56

Prasa Z224/2

a ile (mniejwiecej) ci na tych 3ha niezwiązało?

mniej więcej....50-60...na 400 kostek... co daje...12.5-15 % sporo... :lol: wiem że prasa nie zwiąże 100 % spoko mam tego świadomość....:D

#26 Share strzelec

strzelec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 06:19

Prasa Z224/2 Jeśli wyszarpuje sznurek to też może być za luźny przytrzymywak ale nie koniecznie. Przede wszystkim musisz zobaczyć na którym końcu sznurka jest węzełek przy nie związanej kostce. Jeśli jest węzeł tylko na końcu sznurka tym, który opasa kostkę a na tym co igła podaje nie ma to musisz wyregulować tzw. rybki(półksiężyce), które po podaniu sznurka przez igłę zabierają sznurek od igły pod palec supłacza. Ustawiasz to w ten sposób aby przy górnych położeniach igieł rybka mijała się w odległości nie więcej niż 5 mm od igieł. To jest najczęściej spotykana przyczyna przeważnie jak były wymieniane igły a nie wyregulowano rybek. Nie ma rady jak sznurek nie zostanie podany na palec to niema cudów aby zawiązało węzeł!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2008 - 22:35

Prasa Z224/2 Powiem wam tak, ja mam prase Z - 224 z 84roku, a kupilem ja z kółka rolniczego, odkądm mój tata ją ustawiał to gdy jade na pole mam 100% pewność ze prasa zwiąże wszystkie kostki :) Fakt faktem aparaty były nowe i iglice też ale rolki na tłoku nie były wcale wymieniane, a od wymiany iglic i aparatów upłyneło już z 6 lat, i od tej pory prasa chodzi jak należy :)

#28 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 10:39

Prasa Z224/2

@juzek18 ciężko powiedzieć co trzeba dokładnie ustawic ale jak otworzysz klape tam gdzie jest sznurek to jest tam taka naklejka -jest narysowane jaki wezeł i co trzeba ustawic ,wez do reki sznurek z wiazki której nie zwiazało i porównaj. moge ci powiedziec ze najczesciej trzeba wyregulowac docisk supłacza(palca) lub podgiąć dzwignie nożową(stopke) jezeli nie chce ściągać zawiązanego węzła. jak nic nie pomaga to pisz cos moze poradzimy.

Czasem może być zużyty palec od wiązania lub dźwignia nożowa źle ustawiona, przy maksymalnym wychylenu odstęp pomiędzy dźwignią a palcem powinien wynosić 10-12mm. Ale zanim dogniesz dźwignie nożową sprawdż czy krzywka na kole napędu supłaczy nie jest wytarta i rolka dźwigni.

#29 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 17:10

Prasa Z224/2 po naostrzeniu noży oraz lekkim dogięciu tej że dźwigni nożowej :) prasa związała 100 % kostek :) z areału 3ha :) Dziękuje Panowie za pomoc :)

#30 Share PatrykKsiek

PatrykKsiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 09:41

Prasa Z224/2 a tak aprpo wie może któryś z was ile sipma z224/1 ma rolek na tłoku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 09:44