Mechaniki

Prasa Z224/2

Polecane posty

Mechaniki    5

Mam prasę sipmę Z224/2 z 1997 roku,która pracuje na 10 hektarach rocznie. Jak na razie nie miałem poważniejszych awarii poza wymiana jednego elementu w aparacie wiążącym czyli palca i wymianie co jakiś czas rolek na młocie ubijającym siano, rolki te zacierają się bo dostaje się do nich kurz i inne zabrudzenia. Rolki to nie duży wydatek jedna kosztuje 13zł. Chciałem sie dowiedzieć jakie awarię się wam przytrafiły podczas użytkowania pras tych firmy z-224/1 i z-224/2????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

mi sie igły nie łamią ale w prasie z tyłu sie wozi 2 szt

a tak to rolki to chyba troche więcej kosztuje

 

może do tego tematu warto było by dodoać z 224/3 ?

było ich mało ale ktoś powie jak ona sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Z 224/1 użytkujemy od hmm 92-93 coś koło tego. Co ja miałem tych latek jak ją przyprowadzili. Rokrocznie u nas i na usłygach przepracowywała po kilkaset godzin w sezonie - do czasu aż z c-360 zrobił sie wrak ciągnika (skrzynia i silnik do remontu). od kilku lat nie jeździmy na usługi tylko na własne potrzeby na 40 ha. Co do awarii to wiadomo - jak się używa to i sie ma prawo coś spier....

- igły ojojoj troszke tego było a najczęściej na sianie

- jak czasem igła źle spasowała to udezyło w aparat i po aparacie :P

- palce supłacza to norma i nie ma co tego traktowac jak awarie tylko wymianę tak samo z nożami i trybami w aparatach wiążących

- łożysko w przekładni na której jest przeciwwaga

- tarcze sprzęgła

- jak tylko przyprowadziliśmy i pierwsze uruchomienie maszyny trahhhhh nie była zsynchronizowana i nóż złapał nagarniacz ale od razu serwis wymienił

większość to wymiany sezonowe i aby tych awarii było jak najmniej to nie czekamy do ostatniej chwili z wymianą jakiejś zuzytej części. Taniej wychodzi zapobiegać niż leczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5
mi sie igły nie łamią ale w prasie z tyłu sie wozi 2 szt

a tak to rolki to chyba troche więcej kosztuje

 

może do tego tematu warto było by dodoać z 224/3 ?

było ich mało ale ktoś powie jak ona sie sprawuje

No oryginalna rolka sipmy kosztuje 60zł sztuka ale ostatnio weszły do sprzedaży zamienniki, ja używałem na początku oryginalne bo innych nie było, ale teraz chodzą zamienniki i nie są złe jak na razie jedna była wadliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

czasem lepsze są zamienniki niż oryginalne części teraz robi się aby na sztukę nie ważne czy markowe czy zamiennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

czasem lepsze są zamienniki niż oryginalne części teraz robi się aby na sztukę nie ważne czy markowe czy zamiennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Z własnego doświadczenia wiem że nie warto stosować zamieników np. ja u c-360 miałem założoną rzemieśniczą pompe wodną po roku już lała póżniej założyłem oryginał Ursusa już trzeci rok jest spokuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

mamy prasę z 89r., jeden aparat jest całkiem wymieniony, drugi częściowo, igły to już któreś z kolei (na pewno drugi zestaw blaszanych), sprzęgło przy kole zamachowym spawane, rolki od prowadzenia tłoka oczywiście któreś, a tak ogólnie to bezawaryjnie :D Może to przez to, że od nowości pracuje z prowadnicą i ciąga przyczepy i nastąpiły jakieś nieodwracalne zniekształcenia naruszające naturalną "homeostazę układu" :D


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5
Z własnego doświadczenia wiem że nie warto stosować zamieników np. ja u c-360 miałem założoną rzemieśniczą pompe wodną po roku już lała póżniej założyłem oryginał Ursusa już trzeci rok jest spokuj.

a jak tak bym nie ufał częścią zamiennym nawet z Ursusa teraz robi się tylko na sztuki a nie na jakość, u mnie mechanicy montują np. komplety naprawcze do ursusa C-360 zamienniki id zetora bo nie raz już ursus dał ciała, tak samo jest z tarczami sprzęgłowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja ufam częściom zamiennym oryginalnym zarówno Ursusa jak i Zetora. Zajmuje się sprzedażą częsci zamiennych już parę lat i nikt nie narzekał na części Ursusowskie, a poza tym reklamacje zdarzają się bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

my posiadamy z224/2 powiem ze moim zdaniem "2" jest lepsza od "1" z tego co zauważyłem to kostki są o wiele lepiej zbite i kształtem przypominają kostke ;)

a awarie to w zeszlym roku pod koniec żniw w podbieraku żad palców odwrócił sie w druga stronę, dawniej wymiana aparatu, iglic. I standardowo wymiana rolek szyn.

Prase ta posiadamy od 95roku. Chodzi ona na okolo 20ha swoich ziem (siano sloma) i troszke uslug (kierdys bylo ich wiecej teraz jest to coraz mniej poprostu staje sie to coraz mniej oplacalne :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja w tym roku kupiłem Sipme z-224/1 z 1999r. Obecnie ją przeglądam i już wymieniłem: 6 rolek na tłoku razem z szynami, koło napędu aparatów lewe, wytulejowałem tłoka, zrobiłem pobieracz (założyłem nowe: tulejki, rolki i sforznie dżwigni sterujących, łożyska 6206, natomiast kątowniki sterujące zostału zregenerowane). Cały remont kosztował mnie ok. 1000zł, wszystkie części oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbolas    2

ja wiem ze najlepsze sa czesci fabryczne które sa a nie czesci zamienne oryginalne.moja sipma z 92 chodziła całkiem całkiem...w 98 jak była smarowana ktos zapomniał zapiac aparatu i to był jego koniec.gdy kupowalismy prase to w tym samym sklepie był wziety cały aparat wiazący.gdy pekł aparat to nie było wyjscia musielismy załozyc aparat nowy.po tym czasie zauwazyłem ze ten co był zakładany jest w gorszym stanie niz ten co był fabrycznie załozony.a co jakie czesci sie włozyło to zaraz lista.

-prowadnice ze 3 jak nie wiecej +pare kompletów rolek

-iglice przez nie dopatrzenie sie luzu na ciegle

-ciegło igieł wraz z wachaczem trzymajacym igły i schworznie

-jeden kompletny aparat i jakas zebatka do któregos

-dzwignia nozowa

-w tym roku nóz do wymiany

-3 remonty podbieraka ale jeden był z nich konkretniejszy co miał wymiane elipsy i tych katowników wraz z rolkami i schworzniami i uzupełnieniem zebów a tak to zeby i rolki

co prawda na 15 ha chodzi z podawaczem bali na przyczepe a tak to jeszcze okolo dobrej stówki godzin chodziła po lucziach w sezoenie jak nie kolo 200 na poczatku..teraz w tym sezonie naliczylem na usługach 50 godzin bo jest duzo sprzetów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja mam ten szprzęt od 2005 roku i nie narzekam kupiłem z zatartymi rolkami z SKRu jest ona 1989roku. pare tysięcy na niej sie rocznie zarobi. 2 razy mi bezpiecznik ścieło i igły poszły


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

Witam :D

Nabyłem niedawno prasę sipma Z-224/1 rocznik 1998 używana (podobno) na 34ha wszytko ok lecz przepuszcza niektóre snopki nie związane problem tkwi prawdopodobnie w aparatach (prawym najczęściej). Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu....myślę że nie potrzeby wymiany aparatów wystarczy je odpowiednio ustawić ... jak ktoś ma jakieś sugestie bym prosił o wsparcie :lol:

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@juzek18 ciężko powiedzieć co trzeba dokładnie ustawic ale jak otworzysz klape tam gdzie jest sznurek to jest tam taka naklejka -jest narysowane jaki wezeł i co trzeba ustawic ,wez do reki sznurek z wiazki której nie zwiazało i porównaj. moge ci powiedziec ze najczesciej trzeba wyregulowac docisk supłacza(palca) lub podgiąć dzwignie nożową(stopke) jezeli nie chce ściągać zawiązanego węzła. jak nic nie pomaga to pisz cos moze poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

Czasem wystarczy też na ostrzyć noże które służą do odcinania sznurka, możesz je odkręcić i zobaczysz czy są ostre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
Czasem wystarczy też na ostrzyć noże które służą do odcinania sznurka, możesz je odkręcić i zobaczysz czy są ostre

 

Wcześniej "testowałem" prasę na 0.5ha lecz wczoraj wjechałem na 3ha no i myślę że to wina noży ...sznurki są nie zbyt równo ucięte ... przez co nóż wyszarpuje go z aparatu...(tak sadze)

 

@pawlus224 tak próbowałem tego zanim zamieściłem posta na forum...lecz to nic nie pomogło. Lecz dzięki za pomoc :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0
a ile (mniejwiecej) ci na tych 3ha niezwiązało?

mniej więcej....50-60...na 400 kostek... co daje...12.5-15 % sporo... :lol: wiem że prasa nie zwiąże 100 % spoko mam tego świadomość....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj