Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Z224/2

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:56

Prasa Z224/2 Mam prasę sipmę Z224/2 z 1997 roku,która pracuje na 10 hektarach rocznie. Jak na razie nie miałem poważniejszych awarii poza wymiana jednego elementu w aparacie wiążącym czyli palca i wymianie co jakiś czas rolek na młocie ubijającym siano, rolki te zacierają się bo dostaje się do nich kurz i inne zabrudzenia. Rolki to nie duży wydatek jedna kosztuje 13zł. Chciałem sie dowiedzieć jakie awarię się wam przytrafiły podczas użytkowania pras tych firmy z-224/1 i z-224/2????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Z224/2 Dzisiaj, 07:39
  •  

#2 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 20:00

Prasa Z224/2 Słyszałem że czasami łamią się igły do wiązania.

#3 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 20:08

Prasa Z224/2 ja miałem taką prasę i jedyno co mi poszło, to ścięcie się śrub napędzających podbierak. zmiana śrub i chodzi jak w zegarku :P

#4 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 08:20

Prasa Z224/2 mi sie igły nie łamią ale w prasie z tyłu sie wozi 2 szt
a tak to rolki to chyba troche więcej kosztuje

może do tego tematu warto było by dodoać z 224/3 ?
było ich mało ale ktoś powie jak ona sie sprawuje

#5 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 09:14

Prasa Z224/2 Z 224/1 użytkujemy od hmm 92-93 coś koło tego. Co ja miałem tych latek jak ją przyprowadzili. Rokrocznie u nas i na usłygach przepracowywała po kilkaset godzin w sezonie - do czasu aż z c-360 zrobił sie wrak ciągnika (skrzynia i silnik do remontu). od kilku lat nie jeździmy na usługi tylko na własne potrzeby na 40 ha. Co do awarii to wiadomo - jak się używa to i sie ma prawo coś spier....
- igły ojojoj troszke tego było a najczęściej na sianie
- jak czasem igła źle spasowała to udezyło w aparat i po aparacie :P
- palce supłacza to norma i nie ma co tego traktowac jak awarie tylko wymianę tak samo z nożami i trybami w aparatach wiążących
- łożysko w przekładni na której jest przeciwwaga
- tarcze sprzęgła
- jak tylko przyprowadziliśmy i pierwsze uruchomienie maszyny trahhhhh nie była zsynchronizowana i nóż złapał nagarniacz ale od razu serwis wymienił
większość to wymiany sezonowe i aby tych awarii było jak najmniej to nie czekamy do ostatniej chwili z wymianą jakiejś zuzytej części. Taniej wychodzi zapobiegać niż leczyć :P

#6 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 19:35

Prasa Z224/2

mi sie igły nie łamią ale w prasie z tyłu sie wozi 2 szt
a tak to rolki to chyba troche więcej kosztuje

może do tego tematu warto było by dodoać z 224/3 ?
było ich mało ale ktoś powie jak ona sie sprawuje

No oryginalna rolka sipmy kosztuje 60zł sztuka ale ostatnio weszły do sprzedaży zamienniki, ja używałem na początku oryginalne bo innych nie było, ale teraz chodzą zamienniki i nie są złe jak na razie jedna była wadliwa

#7 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 20:54

Prasa Z224/2 link nie działa

#8 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 18:56

Prasa Z224/2 Ja nigdy nie używam zamienników wszystko muszę mieć oryginalne :D

#9 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 19:35

Prasa Z224/2 czasem lepsze są zamienniki niż oryginalne części teraz robi się aby na sztukę nie ważne czy markowe czy zamiennik

#10 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 19:40

Prasa Z224/2 czasem lepsze są zamienniki niż oryginalne części teraz robi się aby na sztukę nie ważne czy markowe czy zamiennik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 20:44

Prasa Z224/2 Z własnego doświadczenia wiem że nie warto stosować zamieników np. ja u c-360 miałem założoną rzemieśniczą pompe wodną po roku już lała póżniej założyłem oryginał Ursusa już trzeci rok jest spokuj.

#12 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 07 kwiecień 2008 - 22:10

Prasa Z224/2 mamy prasę z 89r., jeden aparat jest całkiem wymieniony, drugi częściowo, igły to już któreś z kolei (na pewno drugi zestaw blaszanych), sprzęgło przy kole zamachowym spawane, rolki od prowadzenia tłoka oczywiście któreś, a tak ogólnie to bezawaryjnie :D Może to przez to, że od nowości pracuje z prowadnicą i ciąga przyczepy i nastąpiły jakieś nieodwracalne zniekształcenia naruszające naturalną "homeostazę układu" :D
can do

#13 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 kwiecień 2008 - 07:17

Prasa Z224/2

Z własnego doświadczenia wiem że nie warto stosować zamieników np. ja u c-360 miałem założoną rzemieśniczą pompe wodną po roku już lała póżniej założyłem oryginał Ursusa już trzeci rok jest spokuj.

a jak tak bym nie ufał częścią zamiennym nawet z Ursusa teraz robi się tylko na sztuki a nie na jakość, u mnie mechanicy montują np. komplety naprawcze do ursusa C-360 zamienniki id zetora bo nie raz już ursus dał ciała, tak samo jest z tarczami sprzęgłowymi

#14 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 19:57

Prasa Z224/2 Ja ufam częściom zamiennym oryginalnym zarówno Ursusa jak i Zetora. Zajmuje się sprzedażą częsci zamiennych już parę lat i nikt nie narzekał na części Ursusowskie, a poza tym reklamacje zdarzają się bardzo rzadko.

#15 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 08:36

Prasa Z224/2 moj dalszy znajomy z sąsiedniej wsi kupil 2 lata temu sipme i sie sypie cały czas

#16 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 19 kwiecień 2008 - 09:18

Prasa Z224/2 my posiadamy z224/2 powiem ze moim zdaniem "2" jest lepsza od "1" z tego co zauważyłem to kostki są o wiele lepiej zbite i kształtem przypominają kostke ;)
a awarie to w zeszlym roku pod koniec żniw w podbieraku żad palców odwrócił sie w druga stronę, dawniej wymiana aparatu, iglic. I standardowo wymiana rolek szyn.
Prase ta posiadamy od 95roku. Chodzi ona na okolo 20ha swoich ziem (siano sloma) i troszke uslug (kierdys bylo ich wiecej teraz jest to coraz mniej poprostu staje sie to coraz mniej oplacalne :) )

#17 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 maj 2008 - 11:03

Prasa Z224/2 Ja w tym roku kupiłem Sipme z-224/1 z 1999r. Obecnie ją przeglądam i już wymieniłem: 6 rolek na tłoku razem z szynami, koło napędu aparatów lewe, wytulejowałem tłoka, zrobiłem pobieracz (założyłem nowe: tulejki, rolki i sforznie dżwigni sterujących, łożyska 6206, natomiast kątowniki sterujące zostału zregenerowane). Cały remont kosztował mnie ok. 1000zł, wszystkie części oryginalne.

#18 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 20 maj 2008 - 23:42

Prasa Z224/2 ja wiem ze najlepsze sa czesci fabryczne które sa a nie czesci zamienne oryginalne.moja sipma z 92 chodziła całkiem całkiem...w 98 jak była smarowana ktos zapomniał zapiac aparatu i to był jego koniec.gdy kupowalismy prase to w tym samym sklepie był wziety cały aparat wiazący.gdy pekł aparat to nie było wyjscia musielismy załozyc aparat nowy.po tym czasie zauwazyłem ze ten co był zakładany jest w gorszym stanie niz ten co był fabrycznie załozony.a co jakie czesci sie włozyło to zaraz lista.
-prowadnice ze 3 jak nie wiecej +pare kompletów rolek
-iglice przez nie dopatrzenie sie luzu na ciegle
-ciegło igieł wraz z wachaczem trzymajacym igły i schworznie
-jeden kompletny aparat i jakas zebatka do któregos
-dzwignia nozowa
-w tym roku nóz do wymiany
-3 remonty podbieraka ale jeden był z nich konkretniejszy co miał wymiane elipsy i tych katowników wraz z rolkami i schworzniami i uzupełnieniem zebów a tak to zeby i rolki
co prawda na 15 ha chodzi z podawaczem bali na przyczepe a tak to jeszcze okolo dobrej stówki godzin chodziła po lucziach w sezoenie jak nie kolo 200 na poczatku..teraz w tym sezonie naliczylem na usługach 50 godzin bo jest duzo sprzetów...

#19 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 maj 2008 - 21:06

Prasa Z224/2 Ja mam ten szprzęt od 2005 roku i nie narzekam kupiłem z zatartymi rolkami z SKRu jest ona 1989roku. pare tysięcy na niej sie rocznie zarobi. 2 razy mi bezpiecznik ścieło i igły poszły
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 09:57

Prasa Z224/2 Witam :D
Nabyłem niedawno prasę sipma Z-224/1 rocznik 1998 używana (podobno) na 34ha wszytko ok lecz przepuszcza niektóre snopki nie związane problem tkwi prawdopodobnie w aparatach (prawym najczęściej). Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu....myślę że nie potrzeby wymiany aparatów wystarczy je odpowiednio ustawić ... jak ktoś ma jakieś sugestie bym prosił o wsparcie :lol:
Pozdrawiam.