Skocz do zawartości

Zdjęcie

kompost z pieczarek

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 06 październik 2015 - 19:53

kompost z pieczarek

Rozrzuca  całkiem  dobrze  zwykłym  rozrzutnikiem .

Trochę  zostaje  tego  miedzy  łańcuchem  a  burtą i klei  sie  jak  cholera  do łyżki 

dawidg2

Na  czym polega  różnica    w  wożeniu  czegokolwiek rozrzutnikiem  3,5  tonowym  -  a  4  tonowym ???

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kompost z pieczarek Dzisiaj, 05:09
  •  

#42 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 październik 2015 - 19:37

kompost z pieczarek

Raczej niczym. 3,5t nie jest jedno osiowy a 4 dwu? Pewnie też inne walce z tyłu do rozrzucania są między nimi, dwa lub jeden. 

#43 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 październik 2015 - 17:03

kompost z pieczarek

Niki oczywiście że rozrzucisz, ja osobiście nie miałem czasu bawić się w rozrzutniki i wynająłem konkretny sprzęt.

jak będziesz chciał rozwozić przekompostowane podłoże (moje leżało 6 miesięcy i miało dużo wody w sobie) to może być problem z załadunkiem - strasznie się klei do łyżki, a jest za bardzo drobne aby ładować widłami. dawałem 25t/ha i efekt był

Obornik od krówek czy świnek idzie rozrzutnikiem który mam. Właśnie się zastanawiam czy może w tym roku nie wziąć 2-3 wanny i usypać w pryzmę a w przyszłym roku nie rozwieźć na spokojnie. Nie bardzo chce mi się najmować sprzęt. Wapno rozsypywał nam znajomy, grosze wziął ale jak każdy wie Ci co mają sprzęt to zawaleni robotą dlatego po głowie chodzi rozwiezienie czegoś takiego samemu (nie bardzo widzi mi się rozwozić to pod koniec października, wolę przed jesiennymi zasiewami).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 06:59

kompost z pieczarek

Ja sypie tak od 30 do 50 t/ha , po czterech latach stosowania na glebach gdzie zawartość P , K była mała , bądź średnia wzrosły do bardzo wysokiej .....

Cześć, znalazłeś może wyniki prób tego podłoża ?? Co z presją chorób grzybowych ??
Czytałem kiedyś o boczniakach i tam podczas uprawy grzyby - szkodniki lubią atakować grzyby uprawiane. Pytanie czy ma to później negatywny wpływ na rozwój roślin upwawianych w polu...
Od kumpla wiem, że ktoś rozrzucil to podłoże pod porzeczki to choroby grzybowe podobno "rosły w oczach" tylko nie wiem, czy to info jest na tyle wiarygodne, aby się na nim opierać.

#45 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 20 marzec 2016 - 08:51

kompost z pieczarek

muszę dobrze pogrzebać bo dość dawno robiłem .... na pewno jest duża zawartość fosforu , potasu także spora , no i  nie zakwasza . Co do chorób grzybowych to nie mam problemów tyle że uprawiam zboża , rzepak , w tym roku pod groch poszło 80 t / ha . Co do innych upraw to się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia ......

#46 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 08:59

kompost z pieczarek

Tak  naprawdę  to koszt  transportu , załadunku i  rozrzucenia - jest większy niz korzyści ...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#47 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 09:05

kompost z pieczarek

ciekawe ?? A policzyłeś próchnice jaką wprowadzasz ?? Fajnie było widać różnice przy ubiegłorocznej suszy ...... Powiem tak , jak miałbym za to płacić to może i się nie kalkuluje ale że mam za free to walę ile się da ....

#48 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 09:17

kompost z pieczarek

Trochę  słomy  ,trochę obornika  i trochę torfu ... Niedaleko mnie jest  pieczarkarnia  i brałem troche podłoża  , ale  musiałem płacić  15 zł  za półkę [ około 2,5- 3  ton]

Jak sie tego nawali na  grubo- czyli ze 30 półek  na  ha- to jakiś  tam  efekt jest , ale sam koszt do zapłaty  to  450 zł +  transport ,  załadunek na  polu na  rozrzutnik  i  rozwiezienie tego po polu   .

Moim  zdaniem  jak już pisałem  koszty przekraczają  korzyści 

#49 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2383 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 10:00

kompost z pieczarek

ja mam w tym roku już przywiezione około 150t (patelnia około 25-30t - koszt z transportem 500zł + załadowanie i rozrzucenie) będę rozwoził po żniwach i daję tylko na pola nowo nabyte - wiadomo po dzierżawach wszystkiego mało w glebie, a zwłaszcza próchnicy. tak jak pisałem daje 20-30t/ha i naprawdę byłem zadowolony z grochu w tamtym roku.

#50 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:10

kompost z pieczarek

U mnie idzie już prawie 10 lat i jestem zadowolony :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 23:23

kompost z pieczarek Właśnie nie mam obornika ani póki co nie sieje poplonow (co prawda mam trochę starej słomy suchej, którą mógłbym przerobić sztucznie na obornik lub co lepsze na kompost), i korci mnie aby wzbogacić glebe bo mam slaby plodozmian i same jare uprawy. A na pyrach szczególnie widać braki próchnicy dlatego muszę cos zapodać. A co myślicie o przekompostowaniu takiego podłoża ?? Ma to sens ??

Edytowany przez Shaun, 22 marzec 2016 - 05:12.

#52 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 07:08

kompost z pieczarek

Jasne że ma sens ....

#53 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 07:45

kompost z pieczarek Tyle że za opróżnienie jednej komory, gdzie uprawiane są grzyby wołają 600 zł a z tego wychodzi 2 patelnie. Nie wiem jak wagowo to wygląda . W dodatku transport po mojej stronie a tam ładują taśmociągiem. Pomyślę, poszukam, może coś sie trafi. Wielkie dzięki za info.

#54 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 07:49

kompost z pieczarek

wy za to jeszcze placicie ? u mnie za to zabranie podloza mi jeszcze placa 120zl za 3 przyczepy d-47 czyli za 1 pieczarkarnie i wystarczy to w zupelnosci na rozwiezienie na polu  

#55 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 08:37

kompost z pieczarek

I jak w tym roku sprawuje sie podloze pieczarkowe jako obornik?

Jak z oplacalnoscia?

#56 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 11:40

kompost z pieczarek

I jak w tym roku sprawuje sie podloze pieczarkowe jako obornik?

Jak z oplacalnoscia?

bardzo dobrze, z resztą jak w każdym roku, na 'startach' rozrzutnika jęczmień leży :)

opłacalność jak u każdego we wszystkim rzecz względna, bo jak ktoś płaci za patelnię 500zł tak jak niektórzy tu piszą, a ktoś 200zł lub odbiera za darmo to jest troszkę różnicy

ogólnie jak ktoś z tym 'towarem' dyskutuje, że jest taki, śmaki i owaki to jest po prostu dyletantem, bo towar ten został wielokrotnie przebadany czy to na siedleckiej sorbonie czy uczelni bodajże w Poznaniu jakby ktoś nie ufał perfumowym Bombikom :lol:

kupując 25t patelnię za 200zł uzyskujemy tonę towaru za 8zł + dorzućmy 4zł na załadunek i rozrzucenie tej tony czyli mamy 12zł za które otrzymujemy odpowiednio:

podlozepopieczarkoweMaszkiewicz20103ca59

także nawet hipotetycznie zakładając, że wyniki tych badań są zawyżone dwukrotnie to:

-za 12zł mamy 4kg N rozrzuconego na polu

-kupując Saletrę z Kędzierzyna po 1180(cena z tamtego roku), 1180zł/320kg=3,68zł za kg N, 3,68zł*4kg=15,2zł, dodatkowo koszt rozrzucenia, także warto nawet dla samego azotu, nie wspominając o materii organicznej i Ca

systematycznymi i totalnymi dawkami jedno z pól zostało doprowadzone do pH ponad 6 bez wysiania kg wapna/kredy

w powiecie siedleckim raczej nie ma problemów z dostępnością tego surowca ;)

#57 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2383 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 17:38

kompost z pieczarek

w mojej okolicy nie ma pieczarkarni, wiec podłoże muszę przywozić z łosic (80km) i dlatego wychodzi 500zł koszt dostawy

#58 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 07:49

kompost z pieczarek

U mnie kolega co ma gosp ponad 100 ha tylko praktycznie tym nawozi  + azot.  Zboża i ziemniaki  po prostu czarne a z dowozem na miejsce u nas śpiewają po ok 800 zł za samochód pan z pod radzynia podlaskiego.  Twierdzi że i tak taniej niż siać nawozy mineralne. Na każdym polu po kilka wywrotek tego co roku leży.

#59 Share prezes11

prezes11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 marzec 2017 - 20:59

kompost z pieczarek Rozsiałem kredę po czym przeleciał włuką teraz chciałbym rozrzucić podłoże popieczrkowe przed siewnie odstep był by trzy tygodniowy znam zasady że jak wapno to nie obornik ale przecież podłoże jest z kredą właśnie co myślicie o tym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów

Napisany 12 marzec 2017 - 21:00

kompost z pieczarek

Podłoże  jest  z kredą??? :o