Skocz do zawartości

Zdjęcie

kompost z pieczarek

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:14

kompost z pieczarek stosowal ktos z Was kompost z pieczarek zamiast obornika? znajomy przeprowadzal badania i wyszlo ze ww kompost ma 0.44 N, 0.25 P2o5 oraz 0.29 K2O. daje tego 20 ton/ha i wychodzi, ze po takiej dawce mamy odpowiednio 88 kg czystego N, 50 kg P oraz 58 kg K na 1 ha
czy ktos moze wypowiedziec sie na ten temat? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kompost z pieczarek Dzisiaj, 23:35
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2008 - 20:18

kompost z pieczarek Pierwsze słysze....kompost z pieczarek :) ....

#3 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:50

kompost z pieczarek ja tez bylem zdziwony jak to uslyszalem ale podobno dziala. gosc chce 500 zl z dowozem na miejsce za 25 tonowa naczepe...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 26 marzec 2008 - 20:54

kompost z pieczarek Mój ojciec miał nawet propozycje kupna takiego kompostu :) CZyli 25 ton na ha to bedzie 500zł a 10ton kurzego gnoju kosztuje 500 zł wieć co jest lepsze??.Moim zdaniem to z tym kompostem to ciekawa sprawa nawet :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#5 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 15:08

kompost z pieczarek Kiedyś robili na Discovery kompost z pieczarek i trzeba przyznać, że to ciężka robota, ale kompost był wysokiej jakości. Jak wysypali na pryzmę pieczarki polewali je mocznikiem, wiec to jest raczej mocnym nawozem :)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#6 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 15:57

kompost z pieczarek U mnie jest zapier... gnoju z pieczarek na juz w okolicy do wywiezienia okolo 1000 ton za darmo(u mnie jest największa produkcja w kraju pieczarek) nikt nie ma już co z tym robić :D

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 13 kwiecień 2008 - 16:04

kompost z pieczarek ale widzę ze ktos tu chyba myli pojęcia kompost z pieczarek z pojęciem zuzyte podłoze do pieczarek a to jest akurat różnica - wiec zdecydujcie się o czym jest temat i zmieńcie jego nazwe jeśli chodzi o podłoze
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#8 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 17:31

kompost z pieczarek to chyba niejest kompost z pieczarek tylko podłorze na którym one rosną czyli słoma z dodatkami wiem bo mój sąsiad to rozwoził jesienią na efekty trzeba poczekać
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 19:41

kompost z pieczarek Ja nawiozłem kiedys przez rok jakies 800-1000 ton i rozwalam na jesieni to po scierniskach i orze.Gnój jest wypas ,zboze rosnie o wiele lepiej ,mniej nawozu trzeba dac no i uzupełnia niedobory wapna w glebie.W tamtym roku miałem zasianą pszenice po tej "ziemi" to 9t/h sypała.Ale ja wywaliłem na 2.6 h jakies 150-160 ton tak ze ziemia była czarna.W tym roku mam tam rzepak i juz widze ze bedzie ładny.Ziemniaki bez nawozu rosna pieknie.Po tym gnoju mam najlepsze zboza niz kiedykolwiek mielismy.Tylko to ciagle wożenie mnie meczyło i kosztowało sporo,ale gnoj mam za friko.Na razie nie woże bo mi z tamtej tury zostało jakies 500 ton.

#10 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 21:19

kompost z pieczarek Warto stosować zużyte podłoże po uprawie pieczarek? Jaka może być w nim zawartość skł. pokarmowych? Kiedy jest najlepiej je stosować pod zboża- przed podorywką, orką siewną czy może przed siewem?

Temat dotyczy kompostu, może na temat zużytego podłoża z pieczarek powinien zostać założony nowy temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 14:49

kompost z pieczarek Przed zastosowaniem dałem to do analizy lab. i koles powiedzial mi ze jest to bardzo dobry gnoj,lepszy od obornika krowiego i jesli mam okazje to niech woze to na pole.No i nawiozłem ze mi jeszcze zostało.Raz pod ziemniaki stosowałem na orke przed uprawa i wyrosły piekne zdrowe ziemniory bez grama nawozu.Innym razem stosowałem na scierniska i jeczmien az sie kłasc zaczał ale go Moddusem podratowałem.I to bez nawozu ale dawka ziemi ok 70-80 ton na 1ha.

Chciałbym sprecyzowac dokładnie co to jest ta ziemia bo widze rozne wersje. Ten "kompost" to jest ziemia na ktorej rosna pieczarki a przed usuieciem go z hali zostaje on przeparowany parą wodna o temp.150 stopni aby zwalczyc wszystkie grzyby.

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 15:03

kompost z pieczarek znajomy wywiózł mi ze 30ci rozrzutnikówpo 25zł za rozrzutnik z trzepaniem (ma kurniki przy samym moim polu) zobaczymy iel tak naprawde dobrego zrobi ten obornik

#13 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 03 czerwiec 2008 - 22:27

kompost z pieczarek Myślę, że wszytkim chodzi oto samo tylko każdy inaczej to nazywa. To jest podłoże które pozostaje po uprawie pieczarek. I tak jak jest to napisane powyżej, przed usunięciem z hali podłoże jest parowane.
Jakośc tego podłoża może bardzo się różnic, bo jeśli na takim podłożu "dobrze wyjdą" pieczarki to wtedy takie podłoże nie ma w sobie za dużo cennych składników ale zawsze wbogaca glębę w związki organiczne. Czasami jest też tak, że grzyby nie "wyjdą dobrze" i wtedy podłoże nie jest wyeksploatowane i wtedy jest w nim dużo azotu, który jest w dużych ilościach dodawany w procesie produkcji takiego podłoża.

Reasumując mogę powiedziec tak, że jeśli ktoś nie ma swojego obornika lub gnojowicy to na pewno warto jest stosowac takie podłoże. Natomiast wyeksploatowane podłoże moim zdaniem ma mniejszą "wartośc" niż obornik. I zależy oczywiście jakie są tego koszty. Są takie miejsca gdzie można dostac takie coś za darmo, bo jeśli ktoś ma duża uprawę pieczarek a nie ma swojego pola lub ma go mało to coś musi z tym zrobic. A z jednej hali kompost jest usuwany średnio co 6 tygodni.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#14 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 04 czerwiec 2008 - 15:56

kompost z pieczarek Trzeba wspomnieć, że ów pieczarkowy kompost to przerobiony przez "grzybki" KOŃSKI obornik.
Przez wiele lat stosowaliśmy taki pod zboża, ale nigdy w dużej dawce.

Z kolei mój wujek stosuje go co roku w dawce 300 t/ha pod warzywa (ale na glebie 6. klasy) - efekty są wyraźnie widoczne.

#15 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 24 grudzień 2009 - 09:51

kompost z pieczarek Chcialbym odswierzyc temat Dodany obrazek Zabserwoaliscie jakis wzrost plonów po zastosowaniu tego kompostu???
bo mam okazje za darmo przywiezc troche tego kompostu.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#16 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 00:04

kompost z pieczarek Parowanie hali to jest po wywiezieniu podłoża a nie przed. Wiem bo mój kolega ma kilka pieczarkarni.
Wywala podłorze, myje hale i regały a potem jest parownica na czysta halę, i dopiero wtedy nowe podłorze.
A co do samego podłorza to mi nie poleca bo to darma robota, to nie gnój tylko wyrodzony torf z grzybem. Lepiej za te pieniądze kupić 500kg mocznika.

#17 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 sierpień 2011 - 22:45

kompost z pieczarek Nie będe zakładał nowego tematu więc spytam tutaj. Ile waży takie podłoże spod pieczarek, oczywiście już leży jakiś czas. Bo mam ładowac takie coś i klient chce bym wziął moją dużą łyżkę 2,5m3 a wiadomo ona jest do lekkich materiałów i teraz nie wiem czy dobrze na tym wyjdę

#18 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 05 sierpień 2011 - 07:23

kompost z pieczarek Jesli chodzi Ci o takie kostki z tym podlozem to wazy to z 10kg jak nasiakło woda.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#19 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 07:49

kompost z pieczarek On to ma na pryźmie, leży to cały rok. Pytam bo nie chce sobie łyżki pogiąć, mam drugą 1,2m3 mocniejszą ale mówi że się będzie zaklejać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:11

kompost z pieczarek Czy ten nawóz jest wart stosowania? W jakiej dawce najlepiej go podać?