Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszty utrzymania bydła

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 19:54

Koszty utrzymania bydła Czesc.
Mam takie pytanko. Ostatnio romawiałem z kumplem na temat takiego goscia ktory trzyma 10 byków bez zadnych matek.Poprostu sprzeczałem sie z nim ze ten koles w ciagu roku nie wyda wiecej na utrzymanie tych byków wiecej jak 10 tys. a kumpel mowi 15tys rocznie musi wyłozyc na to. Ma swoje łaki i pola, kosiarke i owijarke oraz ciagnik z turem. Czy ten koles wyda te 15 tys na takie pierdoły jak koszenie 5ha zboza, paliwo do ciagnika, i produkcja paszy, zakup dodatkow do paszy itp. Liczymy wszystkie rachunki gospodarskie na utrzymanie bykow. Jak myslicie kto miał racje ja czy kumpel??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszty utrzymania bydła Dzisiaj, 23:24
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 26 marzec 2008 - 19:57

Koszty utrzymania bydła Pewnie z 2tyś musli liczyć na paliwo pasze tez nie są tanie, nawozy tez sa drogie wydaje mi sie że koło 10 tyś spokojnie.

On ma same byki? czy jałoszki
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:00

Koszty utrzymania bydła ma jakies tam mamki ale nam chodziło jak by miał same byki np. ktore kupuje to te 10tys powinno mu starczyc nie. W koncu nawozy nie sa tanie ale on ma troche ma gnojowicy z pobliskiej fermy i tego nawozu nie musi tyle sypac.

#4 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:11

Koszty utrzymania bydła Nawet jeśli by sprzedawał byki po 800kg za 4.6zł to ma 3680zł. Niby sie opłaca ale musiał by mieć ich galancie żeby jedne sie sprzeda i żeby już było pare większych ;] ale też długo tzreba czekać żeby urosły do tych 800kg.

Kolega sprzedał 2 byki po 950kg i miał z tego parwie 10tyś to sie opłaca ;]

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#5 Share 5314

5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się mechaniką i modelarstwem

Napisany 26 marzec 2008 - 20:14

Koszty utrzymania bydła Moim zdaniem jest to opłacalny interes :)
..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

#6 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:19

Koszty utrzymania bydła ze opłacalny to ja wiem bo koles coraz bardziej sie rozwija i tak mniej wiecej co pol roku po jakies 5 byczkow ma troche kupi i troche sie urodzi i jakos sobie radzi. Znaczy jak za 10 byczkow zarobi jakies 35-40tys. to mozna powiedziec ze jakies 8-10-tys idzie na koszty produkcji co nie??

#7 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:22

Koszty utrzymania bydła Spokojnie zmieścić się w 10tyś ja w podobny sposób chowam na razie 3 byki, ale niedługo powinno przybyć z 3-4 nowe. Osobiście nie posiadam prasy, kupuje byki i jakoś na tym wychodzę. :)

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2008 - 20:36

Koszty utrzymania bydła

Nawet jeśli by sprzedawał byki po 800kg za 4.6zł to ma 3680zł. Niby sie opłaca ale musiał by mieć ich galancie żeby jedne sie sprzeda i żeby już było pare większych ;] ale też długo tzreba czekać żeby urosły do tych 800kg.

Kolega sprzedał 2 byki po 950kg i miał z tego parwie 10tyś to sie opłaca ;]

Żeby sprzedać byk nie może mieć więcej niż 24 miesiące, inaczej obniżają cenę o 20-30 gr. Żeby urósł w tym czasie do 800 kg to musi być już dobry byk, pożądanie odpojony. No i nie wiem czy jest sens trzymać do takiej wagi, bykom przy takiej wadze (pow 700 kg)znacznie spada dzienny przyrost.

#9 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 20:44

Koszty utrzymania bydła No niby tak mu dali po 4.6zł to chyba nie jest źle. My trzymamy do 800kg ale za rok nie będziemy już byków chować

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2008 - 20:48

Koszty utrzymania bydła Wg mnie 4,6 to żadna cena(coś takiego jak 3,3 za świnie). Żeby taka impreza miała sens żywiec powinien kosztować 5-5,5 zł. Ceny ok 4,5 zł są już od 10-12 lat, tylko wtedy środki do produkcji były o połowę tańsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 26 marzec 2008 - 20:49

Koszty utrzymania bydła Moim zdaniem nie wyda więcej niż 10tyś :) Ale przecierz byk ci nie urosnie w 1rok :) więc liczmy chociaz 1,5 roku. A to już bedzie 15 tyś :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#12 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 21:06

Koszty utrzymania bydła No ze w rok nie urosnie to ja wiem ale szczerze mowiac to my tak sobie gadalismy z kumplem zeby sobie mniej wiecej wyliczyc ile on na sprzedazy ok 10 sz byka moze wyjsc do przodu. Teraz wiem ze jakies 25tys to chyba by mial za taka zabawe na rok. Czyli jednym slowem wole trzymac 10 bykow niz siedziec na kasie w biedronce :) i zarobic mniej niz 1tys. A co swoje to swoje nie zawsze trzeba do roboty isc zwłaszcza jak noc była długa.
Czyli krotko mowiac jestem browara do przodu skoro 10 tys. rocznie trzeba wydac. :) :)

#13 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 26 marzec 2008 - 21:31

Koszty utrzymania bydła no 10 tyś wyda zmiesci sie w tym , ale taki byk 800 kilo musi rosna niecale 2 lata przy dobrym opasaniu oczywiscie nie na sianie i wodzie tylko na paszach tresciwych - bialkowych to wtedy sa przyrosty dzienne tylko wlasnie byk powyzej 800 kilo ma slaby juz przyrost pozdro

#14 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 16:39

Koszty utrzymania bydła to znaczy najlepiej to trzymac tak do 700kg bo najszybciej wtedy rosna i cena tez taka przystepna za byka wychodzi. Ale czy ten interes za 5 lat nie zrobi sie taki jak swinie jak sadzicie?? Chyba nie powinno byc wysokich wachan w cenie ale wkoncu włosi przestali brac odsadki a ceny spadły juz troche. Jak sadzicie??

#15 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 12:09

Koszty utrzymania bydła Ja trzymam ok 70 bykow,w tym prawie wszystko mieszance,wiec ceileta drozsze,ale duze tez drozej spredaje i lepiej rosna wiec jestem na plusie w porownaniu do hodowcow hf-ow. I ostatnio usiadlem z ojcem i policzylismy jakie mamy srednie przyrosty na dobe i ile zjadaja. Wzialem pod uwage koszt cielakow i mleka oraz pasz. Po dokladnym wyliczeniu wyszlo,ze na miesiac na czysto zostaje z tego ok 3000 zl. Przy czym sprzedajemy zawsze partie po ponad 10 sztuk,wiec mamy lepsza cene. Wiec jak ktos hoduje 10 sztuk to jak na miesiac zostanie mu 450 zl to i tak dobrze.

#16 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 13:57

Koszty utrzymania bydła To jaki zysk zostaje na 1 sztuce?
Koszty pasz liczyliście tyle ile kosztuje was ich wytworzenie? Czy po cenie za jaka mogli byście je sprzedać?

#17 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 14:16

Koszty utrzymania bydła zysk to może z 1900-2700zł
AF - to Jest To:)

#18 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 20:25

Koszty utrzymania bydła Do kat@- no zysk wychodzi ze sztuki na miesiac okolo 40 zl zakladajac,ze duze sprzeda sie po conajmniej 5 zl i nic nie padnie,ale przez kilka lat padla nam tylko jedna sztuka,wiec z tym nie jest zle,a 5 zl to cena realna. Pasze policzylem po cenie za jaka moglbym je sprzedac,a nie ile mnie kosztuje,chociaz slomy wcale w koszty nie wliczalem.

#19 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:15

Koszty utrzymania bydła Oj z tym wolnym to tak się tylko fajnie mówi. Jak nie wstaniesz do biedronki to najwyżej cie szef opieprzy, ale jak nie wstaniesz rano do bydła, to czasami możesz się pozbyć polowy, :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 17:06

Koszty utrzymania bydła Ja po długiej przerwie zostawiłem sobie teraz trochę byczków. Przez kilka lat miałem tylko same krowy na mleko co się ocieliło zaraz sprzedawaliśmy taki małe 2 3 dniowe cielaki. Ostatnio zostawiliśmy 10 byczków ładnie nawet rosną zawsze chodzi się przy krowach to i bykom się jeść da i gnój wywiezie. Teraz też ostatnio robiliśmy tak że zostawiamy też jałówki zacielamy i te które nam nie pasują sprzedajemy zacielone tak ze 2 3 miesiące przed wycieleniem albo i mniej. Wiadomo że taka jałówka trochę kosztuje ludzie dadzą jeszcze jak widzą ze miejsca w oborze mało mówi się że nie potrzebna bo stan krów jest i trzeba sprzedać i czasem można lepiej na takiej jałówce wyjść niż na byku