Skocz do zawartości

Zdjęcie

Reanult Ares seria 600

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fugeo

Fugeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 07:03

Reanult Ares seria 600

Witam

Potrzebuję opinii na temat ciągników Renault Ares serii 600. Co lubi się w nich psuć, ile kosztują ewentualne części.

Rozglądam się za czymś używanym i najbardziej w oko wpadł mi model 630.

Póki co to wyczytałem, że w tych ciągnikach lubi wysiadać sterownik EHR - ile kosztuje jest jego ewentualna wymiana/naprawa?

Czy skrzynie w tych ciągnikach lubią się psuć? Jak wygląda spalanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Reanult Ares seria 600 Dzisiaj, 23:27
  •  

#2 Share Styzus

Styzus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:jam jest MIchał, interesuje sie rolnictwem i muzyka, a przede wszystkim zwierzętami !

Napisany 14 czerwiec 2016 - 07:48

Reanult Ares seria 600 użytkuje właśnie Aresa 630rz, wg mnie pali nie najgorzej oczywiście zależy co mu na dupe zaczepisz, musisz łac dobrej jakości oleje m.in. fuschs'a, silnik jd wytrzymała jednostka, żwawy ciągnik, duży zakres biegów 32x32, sprzęgło w gałce od biegow. wg mnie godny polecenia

#3 Share Fugeo

Fugeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 09:38

Reanult Ares seria 600

A ten sterownik od EHR często się psuje?

Szukać ze skrzynią mechaniczną najlepiej?

Wszystkie używane mają po ok. 6000 tys godzin - jest się czego obawiać?

Edytowany przez Fugeo, 14 czerwiec 2016 - 09:41.

#4 Share Styzus

Styzus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:jam jest MIchał, interesuje sie rolnictwem i muzyka, a przede wszystkim zwierzętami !

Napisany 14 czerwiec 2016 - 09:51

Reanult Ares seria 600 hmmm, czy często to nie wiem, u żadnych z moich znajomych którzy maja aresy nie słyszałem, zeby padł ehr. ja osobiście polecam skrzynie z przelozeniami 32x32, to jest o ile sir nie mylę skrzynia dyna4 całkowicie wzięta od fergusona. jeśli ciągnik był serwisowany wg ilości mth a nie, zmieni sie olej jak sie przypomni to nie należy obawiać sie o to, w moim wymieniałem tarczki od hamulca ręcznego koszt 140zl a kręcenia na pare dni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mieszczuchahaha

mieszczuchahaha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 09:48

Reanult Ares seria 600

W kwestii EHR regeneracja ostatnio kosztowała 2500 zł (firma ta wysyłała panel do Francji, czas oczekiwania od 2 tygodni do miesiąca), używany o ile uda się dostać około 3500 zł. Serwis Claasa życzy sobie za taki panel w trybie expresowym około 8000 zł po negocjacjach i dłuższym terminie realizacji cena spada do około 6000 zł a Korbanek ostatnio gdy sprawdzałem, za sam panel chciał ponad 9000 zł.

W kwestii ciągników u handlarzy uważaj, ostatnio zajechałem do pewnego jegomościa aby obejrzeć z ciekawości maszynę którą wystawił, a że nie byłem umówiony to zastałem ciągnik rozebrany, cała instalacja wybebeszona panelu brak...a więc jeśli już kupujesz kup od rolnika i raczej cena nie będzie okazyjna. Jeśli ktoś serwisuje ciągnik jak należy to nie odda go za pół darmo.

Skrzynie 32x32 mogę polecić, elektrohydrauliczny rewers również a przy przebiegu 6000 godzin o ile jest realny to już będą pewne mankamenty się pojawiały.

#6 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 26 czerwiec 2016 - 11:14

Reanult Ares seria 600 Ja leję oleje Orlenu,nie uważam by były gorsze od innych mocno przereklamowanych.
6 tys. mth? Cuda się zdarzają ale bardzo rzadko...
Od polskiego rolnika zachodni traktor? Trzeba uważać bo często porostu ktoś próbuje pozbyć się bubla który pożarł juz kupę kasy na remonty i właściciel stracił do niego cierpliwość.
Myślę że najważniejsze to dobrze sprawdzić czy wszystko działa poprawnie na zimnym jak i gorącym oleju. Standardowo jak przy każdej marce.

#7 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 16:50

Reanult Ares seria 600

A ten sterownik od EHR często się psuje?

Szukać ze skrzynią mechaniczną najlepiej?

Wszystkie używane mają po ok. 6000 tys godzin - jest się czego obawiać?

8 tyś i w górę to jest realny przebieg zdarzają się z mniejszym przebiegiem ale jak byś sam go sprowadził mógł byś powiedzieć że ma te 6tyś mth.

Nawet jak ma te 10-12tyś nie ma się czego bać jeśli jest w dobrym stanie techniczno wizualnym( choć takie najczęściej mają cofnięte liczniki)

A tak naprawdę żeby go przetestować to w pole i tylko tak można ocenić jak chodzi.

Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 16 październik 2016 - 14:28

Reanult Ares seria 600

Panie i Panowie, gdzie w aresie znajduje się czujnik prędkości jazdy?

:) :)