Skocz do zawartości

Zdjęcie

który lepszy i do czego

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share paweł

paweł

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:hodowla koni i rolnictwo, głownie maszyny, mam hopla na punkcie przyczep

Napisany 24 grudzień 2006 - 15:57

który lepszy i do czego mam dylemat który ciągnik jest lepszy zetor 7211 czy ursus 4512 i czy pociągnie bez problemu 4 skiby, który jest szubszy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
który lepszy i do czego Dzisiaj, 23:27
  •  

#2 Share Bartek_WW

Bartek_WW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 16:26

który lepszy i do czego Ja bym radził jednak 7211 mimo, że jest troszkę starszy. Zetor może troszkę więcej spali, ale powinien też więcej zrobić  ;) .
Co do szybkości to oba jadą chyba tyle samo ( 25-30 km/h ) nawet  jeśli będzie jakaś różnica to jest ona niezauważalna  8)
Oba powinny dać radę z pługiem 4-skibowym, Zetor może troszkę lepiej iść bo jest napewno cięższy od 4512.
Ogólnie to zależy do czego chcesz używać tego ciągnika ? Jak do lekkich robót to bierz 4512 bo jest oszczędniejszy, jak do cięższych typu orka, agregat itp. to Zetora :)

#3 Share jacek86

jacek86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 16:34

który lepszy i do czego do transportu to zdecydowanie zetor  wiecej biegow ;) a i jeszcze amortyzowana przednia os 8)
nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

#4 Share Aras74

Aras74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 16:56

który lepszy i do czego Mój sąsiad ma U4512 i nie jest zadowolony z płógiem 4 nie daje rady

#5 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 17:23

który lepszy i do czego tutaj musisz pójśc na kompromis zetor więcej pali ale ma zarombisty komfort o wiele lepszy od 4512 tylko że 4512 o wiele mniej pali ale do zetora masz dostępność części i zawsze możesz podłączyć napęd a do 4512 nie zabardzo :-
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#6 Share M M

M
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 grudzień 2006 - 18:39

który lepszy i do czego 7211 raczej powinien dać rade z 4 skibowym ;)

#7 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 26 grudzień 2006 - 09:34

który lepszy i do czego Zgadzam się ze wszystkimi opiniami Forumowiczów.
Co do pługa to 7211 spokojnie uciągnie taki 4x30. 4512 to w 4 skibowy nie daje sobie rady (chyba, że będzie to 4514 z przednim napędem- takiego mam o robie z pługiem 4x35). Do transkortu oczywiście lepszy 7211, ponieważ ma lepszy komfort (chociaz 4512 nie jest też taki zły, tylko nie ma tak dużej kabiny i przedniej osi na amorach). I części łatwiej do niego dostaniesz :). Ale jeśli chodzi o ekonomike to 4512 wygrywa- na pewno pali mniej.

#8 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 26 grudzień 2006 - 11:33

który lepszy i do czego Jeśli chodzi o części to i do Zetora nie ma problemów . przynajmniej u mnie to w każdym sklepie dostaniesz praktycznie wszystko . Sam mam takiego Zetorka 7211 i polecam go wszystkim świetny ciągnik .

#9 Share Marcin23

Marcin23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 grudzień 2006 - 15:50

który lepszy i do czego jednym słowem bierz zetora i tyle ;)
:)

#10 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 27 grudzień 2006 - 00:44

który lepszy i do czego Ja mam 4514 (to jest 4512 tylko że z przedmin napędem), ale Zetor 7211 to dobry sprzęt (jeśli nie patrząc w tej konfrontacji na spalanie paliwa). Jeśli to nie ma być główny ciągnik to ok. U mnie 4514 jest główną maszyną i nie zamieniłbym go na 7211. Może jeśli byłby 4x4 ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bartek_WW

Bartek_WW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 09:03

który lepszy i do czego Wniosek taki, że najlepiej to kup sobie Zetora 7245  ;D no, ale jak nie masz kasy na 4x4 to bierz poprostu 7211 i koniec  :P

#12 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 27 grudzień 2006 - 09:30

który lepszy i do czego To by była najlepsza inwestycja, bo każdy powie, że 4x4 to w polu bije modele bez przedniego napędu. Ale jeśli ten ciągnik nie ma być główną maszyną w gospodarstwie (nie będzie orał, uprawiał gleby agregatem itp.) tylko wykonywać jakieś drobniejsze zadania to i bez przedniego napędu wystarczy.

#13 Share paweł

paweł

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:hodowla koni i rolnictwo, głownie maszyny, mam hopla na punkcie przyczep

Napisany 27 grudzień 2006 - 11:18

który lepszy i do czego 4x4 nie wchodzi w rachube

#14 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 27 grudzień 2006 - 20:28

który lepszy i do czego Aha. No to teraz konkretnie :) - ma być bez przedniego napędu i ma ciągnąć zagonowy 4 skibowy :). To tylko 7211, bo 4512 nie pójdzie w 4 skibowym. A co do tego płuba to do Zetora tylko 4x30, bo większego ty raczej nie da rady.

#15 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 21:50

który lepszy i do czego Zależy jaką ziemie masz. Jeśli ciężką to zetor bedzie się dławił w czwórkach. Mój wójek ma 4*33 czy 4*35 sam je robił odkładnie ma od atlasu ciąga to zetorem 7711  jak jest cięzka ziemia to wskazówka od obrotomierza kładzie się na lewą strone, jak taka średnia to dobrze z nimi sobie radzi. Weż Zetora znajomy mniał 4514 i jak był nowy i wsadził go w plugi to dym się w rure nie mieścił. Zetor ma też ładny ryk silnika jak się wkręca na obroty.

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 27 grudzień 2006 - 22:51

który lepszy i do czego Ryk silnika to już kwestia gustu ;). Ja wole jak ciszej pracuje :).

#17 Share Marcin23

Marcin23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 10:33

który lepszy i do czego 6 garowe mają ładny dzwięk ;DFerrari nie ma szans :D
:)

#18 Share szczostek

szczostek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 20:51

który lepszy i do czego Zetory szczególnie mają ładny dżwięk jak wkręają się na obroty jak jadą na pusto. Słyszałem jak kolega orał New Holland-em TS125A to w pierwszy momęcie myślałem ze ktoś jedzie skuterem. Mi tez podobają się ciągniki które ciszej chodzą.

#19 Share wilku

wilku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 grudzień 2006 - 23:15

który lepszy i do czego .Jeżeli masz cieżkie ziemie i do tego górkowate to zapomni o 4 skibach u mnie gościu zetorem 7211 jak było twardawo to 4 skibę przekręcał do góry, zetorek nie dawał rady. W lżejszych ziemiach to idzie jak strzała, chyba, że jest mokro to ma, co robić. Co do 4512 to lepiej 3 skibki (3*35 nie mniejsze) chyba, że ma szerokie koła i obciążniki to tak jak zetorem morze trochę, (ale nie koniecznie) wolniej, ale oszczędniej. Jeśli ciągnik ma więcej służyć w transporcie cieżkim to bijesz zetora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 30 grudzień 2006 - 19:52

który lepszy i do czego ja tesh wybrałbym zetorka... a może Ci sprzedać ? :unsure:
all rights reserved

Dodaj odpowiedź