Skocz do zawartości

Zdjęcie

usterka przyczepy samozbierającej T-010

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share armati

armati

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 03:59

Witam.

podczas pracy przyczepą samozbierającą zauważyłem ze przyczepa nie ładuje się do pełna. Gdy jest już załadowana w 70% (oczywiście jest jeszcze miejsce z góry ) przestaje ładować, czasami zabierze większy wał siana. Wygląda mi to tak ze zgrabione siano w podbieraku nie jest przekazywane dalej. Nie wiem w czym tkwi problem?

Z góry dziękuje za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
usterka przyczepy samozbierającej T-010 Dzisiaj, 11:49
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1696 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 05:47

usterka przyczepy samozbierającej T-010 może jest na taśmie podłogowej lub gdzieś indziej jakieś sprzęgło przeciazeniowe i jak jest już dużo to sie wyłączy
ZETOR TEAM

#3 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 06:24

bo jest takie zabezpieczenie na końcu taśmy.

Dziwię się że nowy Kolega nie zna zasady na jakiej ta przyczepa działa, prostota z prymitywizmem tam jest.

Na końcu podłogi tuż nad tasmą jest uchylne zabezpieczenie (ramka z 2 rurek), jak siano czy co tam innego dotrze to po prostu zostanie lekko przesunięte do tyłu a ono przesunie przysłonę na mechanizmie zapadkowym przesuwającym przenośnik podłogowy, Raz byś się przyjrzał jak to działa i wszystko byś wiedział.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share armati

armati

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 19:48

Dobrze zgodzę sie ze dźwignią wyłączy taśmę podłogową ale to i tak nie spowoduje zatrzymania podbieraka. Przyczepa powinna ładować dalej z tym ze podłoga nie przesuwała  się. Powinno wtedy w miejscu wylotu z podbieraka robić się coraz bardziej spakowane. niestety tylko trochę nabije siana i koniec, trzeba przesunąć taśmę podłogową i tym sposobem przyczepa jest doładowana w połowie. Wydaje mi sie ze jest problem jest z podbierakiem tylko nie wiem jaki bo wszystko się kręci i niby działa prawidłowo.

#5 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 22:48

usterka przyczepy samozbierającej T-010 Podbieracz ma swój wyłącznik, powinien się rozłączyć po podniesieniu na max, ale jak jest inaczej to może być źle wyregulowany lub sprzęgiełko ma uszkodzone.
Po lewej stronie podbieracza /z boku/jest dźwignia z kółeczkiem która za pomocą linki biegnącej tuż pod przednią ramą i kończy się na swożniu ze sprężyną i widełkami, one zaś rozłączają sprzęgło kłowe podbieracza/pod osłoną/. Jak nie przeszkadzała Ci praca podbieracza po podniesieniu to poluzuj linkę i będzie chodził cały czas, nawet w czasie rozładunku, ale to chyba nie problem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share armati

armati

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 06:19

Witam. Prawdopodobnie znalazłem problem!

w podbieraczu są widełki zamontowane na ruchomym profilu. Profil ten jest zamontowany na ruchomych czopach. Prawdopodobnie coś przytrzymało profil z jednej strony co spowodowało jego skrzywienie a co za tym idzie widełki nie wysuwają sie równomiernie (chowają sie zbyt wcześnie) dlatego  przyczepa dobrze nie zbiera. jak usunę usterkę to napisze czy pomogło.