Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ustawić kierowanie wiatru?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 21:39

Tak jak w temacie jak macie ustawione kierownice wiatru w bizonie? Chodzi o to co się reguluje z lewej i prawej stronie,popuszcza się motylki:) W instrukcji nie pisze jak to ustawić dokładnie i możliwe że od tego lubi mi zapchać sita kłosami:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak ustawić kierowanie wiatru? Dzisiaj, 11:31
  •  

#2 Share Konrad2510

Konrad2510

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 07:08

Jak ustawić kierowanie wiatru? juz dawno nie mam bizonka ale jak klosy na sitach i w zbiorniku to podkręcić mlucarnie dopuki nie gniecie ziarka zrobić obroty na 1100/1000 jak zegar stoi naciagnij pas tak zeby pas na kole wystawał z pol centymetra bedzie napewno ok wiatrem sie nie kosi pamietaj tylko czyści z samej plewy bo chwastów tez nie wygoni bo jest ciezki no chyba ze doj**iesz wiatru to ze zbożem, a wiec ustaw wiatr na 1,5 sita jak masz dobre i chodzo ok to na glowne garść zboża i zuc bedzie ladnie lecialo to zostaw jak slabo albo sie zatrzymuje to otwórz a i jak robi osypke to tez moze byc przyczyna za bardzo domknietego sita☺ powodzenia

#3 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 08:48

Licznik w tamten sezon pokazywał w przenicy ponad 1000obr wiec jest ok raczej,Nowe cepy są założone tylko że kombajnista nie dał podkładek pod cepy i odległość cepów od klepiska jest różna na jednym 6mm a na innych już po 8mm i przez to mam troche ziarno połamane...Wiatr mam ustawiony na 4 czyli prawie maks a sita lubi zabić najbardziej na pszenżycie i nie wiem czemu kolega ma podobnie ustawionego i nie zabija mu:/

#4 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 09:42

książkowo kierownice wiatru ustawia sie w ten sposób - sita dzielisz na 3 części po długośći i na pierwszą część ma lecieć wiatr tzn 1/3 długośći sit od przodu 

#5 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 09:53

A jak to sprawdzić? Bo od tyłu nie widać nic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 18:29

kolego nie wiem jak sobie to sprawdzisz ja ci napisałem jak to jest od strony teoretycznej opisywane ustawienie kombajnu 

#7 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 08:17

zamknij bardziej sito górne kolego, rozwiazałem twoj problem

#8 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 12:22

Dzięki koledzy Sito górne ustawiłem  na 8mm a dolne na 6.Kierownice ustawiłem bardziej na dół bo były na max do góry i na sam przód chyba waliło;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 20:09

jesli chodzi o kierownice to powiem tak....najlepiej wyjać sita oba i wtedy ustawić...u mnie było ustawione jak u kogoś było "fabrycznie" ale z autopcji wiem ze to było do kitu...po wyjeciu jedno walio na poczatek sita a drugie w dół omijając sito prawie....kat kierownic podobny do elementów 13 i 14 w podsiewaczu T-II\13(jak kolega wyzej pisał....po przedłuzeniu kierownicy powinno byc 1\3 długości sita)..powiem żę bajka...na początku to mogłem czasami czyscic co 2 godzinny i problem a teraz to juz bajka...

Edytowany przez bbolas, 03 lipiec 2016 - 20:11.