Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owijanie siatką w Sipma Z279/1 Farma II

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arto96

Arto96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Informatyka

Napisany 12 czerwiec 2016 - 20:55

Witam. Mam dosyć znany problem jeśli chodzi o prasy marki Sipma. Chodzi o to, że zwija siatkę do środka. Na początku, gdy złapie siatkę z materiałem ściąga ją do środka i wtedy po zmniejszeniu obrotów próbuje łapać na boki. Te wałki co łapią siatkę są ciasno po bokach (napinanie sprężynkami) ale zauważyłem że na środku da rade wydrzeć siatkę ręką. Hamulec jest wyregulowany tak, że siatkę można obrócić jedną ręką, a pręt rozprowadzający optymalnie. Co zrobić aby ładnie rozciągało siatkę, chodzi o fabryczną regulację bez dodawania własnych udoskonaleń. Może ktoś wie jak to dobrze wyregulować. Dodam, że siatka jest z dobrej firmy (Hellasnet) ze ściagaczami bocznymi. Jeśli nie można tego fabrycznie wyregulować proszę o jakieś wskazówki co do udoskonalenia tego sprzętu. Widziałem w galerii Agrofoto, że dodany jest taki pręt ale może jest jeszcze jakieś rozwiązanie. Dodaję zdjęcia i liczę na spostrzeżenia.

Załączone pliki

Zetor ---- i jest moc !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owijanie siatką w Sipma Z279/1 Farma II Dzisiaj, 21:34
  •  

#2 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 21:05

Owijanie siatką w Sipma Z279/1 Farma II pręt to jedno a drugie to spróbuj jeszcze na innej siatce

#3 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 21:21

Wiesz co mam ten sam problem w sipmie faster 1213 (aparat identyczny). Nie kiedy ładnie owinie balota a nie kiedy siatka się rozciągnie i ją odetnie. Zrobiłem nawet na próbę inna sprężynę mocniejszą i jest lepiej ale gdy mocniej podciągnę hamulec nie chce podać siatki. Wcześniej prasowałem siatką John Deere XtraNet, a w tym roku kupiłem tą samą co ty i nie ma różnicy. Zdjęcia w mojej galerii.

PS. Nie wiem jak to jest u ciebie, ale u mnie sterownik podaje siatkę 3 sekundy potem daje sygnał do silniczka który obraca tarczą krzywkową która zrzuca dźwigienkę o jeden stopień i dopiero zaczyna hamować siatkę. Według instrukcji gdy siatka ma nie hamować odstęp pomiędzy bębnem hamulca, a klockami hamulcowymi ma mieć odstęp 1mm. Ten odstęp regulujesz taką linką która idzie z lewej strony prasy to tego aparatu od siatki. A siłę hamowania regulujesz tą sprężyną którą się przekłada na tych 4 ząbkach.

Edytowany przez Piotr6991z, 12 czerwiec 2016 - 22:17.

#4 Share Arto96

Arto96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 06:41

Owijanie siatką w Sipma Z279/1 Farma II Piotr 6991z mam to samo sterownikiem trzymam nawet dłużej tak z 5 sekund żeby złapała bela i już sama siatkę ciągnęła dobrze. Klocki też ustawione że jest ten 1mm. Zauważyłem że jeśli na hamulcu się ciężko obraca to lepiej idzie na boki tylko czasem nie może podać. Według mnie to wina jest w tych walkach co ciągną siatkę. U mnie po bokach nie można wyrwać ręką siatki, a na środku już tak i może jak bela złapie środkiem to jest luźno i ściąga do środka. A może po bokach za bardzo ściągnąłem. To ma być mocno dociagniete? A może pręt inaczej albo siatka źle założona ale robię tak jak jest w instrukcji. To nie wina siatki bo na każdej robi to samo. Choć na tej ze ściągaczami trochę lepiej.

#5 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 07:47

Owijanie siatką w Sipma Z279/1 Farma II wg mnie to masz źle założoną siatkę u mnie jest inaczej założona i nie narzekam chyba że wiatr zwieje A jeśli słabo podaje ci siatkę to pierwsze co zrób to wymień ten mały pasek klinowy przy silniku naciagnięcie go niewiele daje

#6 Share Arto96

Arto96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 09:57

Owijanie siatką w Sipma Z279/1 Farma II Inaczej tzn. jak? Masz ruchomy pojemnik czy stały?

#7 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 18:11

Siatka według instrukcji jest prawidłowo założona. Za długo nie ma co podawać siatki bo nie zdąży się później rozciągnąć. Ja siatkę podaje 3 sekundy, próbowałem 2 sekundy ale nie zawsze zdążyło chwycić siatkę ale były lepiej owinięte baloty. Im mocniej hamuje siatkę tym lepiej się rozciągnie. Tylko nie można za mocno hamować bo nie ustawisz tego 1mm i te wałki nie dają rady pociągnąć siatki. A ten wałek metalowy który dociska się do gumowego to mam prawie na samym początku tych gwintów. Chyba w instrukcji jest nawet napisane, że gdy za mocno się dociągnie jeden wałek do drugiego to będą większe opory w obracaniu się tych wałków. Może we dwóch jakoś rozwiążemy ten problem z tą siatką.

Na tym zdjęciu widać jak jest u mnie

Edytowany przez Piotr6991z, 13 czerwiec 2016 - 18:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 20:57

Owijanie siatką w Sipma Z279/1 Farma II podajnik mam ruchomy. na moje to tak: jeśli słabo podaje siatkę to pasek klinowy do wymiany, ustawienia pręta nie ma aż tak dużego znaczenia ponieważ u mnie pręt zjechał na dół aż do gumowego wałka i dalej dobrze siatkę rozklada Kiedyś też miałem problem z owijaniem i problem był w tym że siatka obracała się na pręcie tzn jak zakładasz nową rolke siatki to przekładasz przez nią pręt z dwoma blaszkami z ząbkami i te blaszki słabo trzymały rolke siatki to jest tuleje papierową Po wymianie tych blaszek i paska nie narzekam Sprawdź czy ząbki siedzą mocno w tuleji papierowej czy wytarły rowki innych opcji nie widzę

Edytowany przez mikcom20, 13 czerwiec 2016 - 21:01.

#9 Share Arto96

Arto96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 21:12

Owijanie siatką w Sipma Z279/1 Farma II Piotr6991z optymalne ustawienie jakie do tej pory zdaje egzamin to: klocki hamulca 1mm, ustawienie tą sprężynką od hamulca tak aby w stanie spoczynku dało się obrócić 1 ręką gdy jest cała rolka, a gdy jest ku końcowi to zmniejszyć siłę i przełożyć sprężynkę, podawać siatkę przez 3 sekundy, pręt tak jak jest u nas wygięty, siatka z napinaczami bocznymi (JD czy Hellasnet), robić równe bele (zauważyłem że przy końcu dobijania gdy zatrzymam się i prasa chodzi na pusto bez podawania materiału i obróci z 3 razy belę to ją wyrówna i lepiej rozprowadza siatkę po bokach) i te sprężynki od wałków napiąć tak aby nie można było wydrzeć siatki ręką. Chyba już więcej nie da się wyregulować. Ostatnie belki siana robiła już w miarę dobrze ale w początkowej fazie ciągnęła do środka, a gdy 2 osoba podczas owijania złapała i przyhamowała rolkę siatki ręką to rozprowadzało na boki także hamulec musi dobrze hamować siatkę i powinno być dobrze. Zobaczymy jak będzie w żniwa w słomie. Mam nadzieję, że dobrze. Jeśli nie to trzeba będzie coś dodawać jakiś pręt na łożyskach tak żeby do boku siatkę ściągał, bo innych pomysłów nie mam. I mam jeszcze pytanie do Cb czy tobie też przy dobijaniu na czerwonej skali otwiera zamki w klapie? Bo u innych dusi ciągnik ale nie otworzy a tu otwiera. Pozdrawiam :D

#10 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 22:06

Tak jak pisałem wcześniej dobre hamowanie to podstawa. Dopiero wtedy siatka się ładnie naciąga na boki. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się aby otwarło klapę, a już miałem kilka razy za połową czerwonego i tak jak mówisz proxima się dusi ale zamki nie puszczą. Najwcześniej będę prasował słomę po jęczmieniu zimowym więc będę próbował. Jak znajdę jakieś dobre rozwiązanie to podzielę się nim z tobą. Również pozdrawiam.

Edytowany przez Piotr6991z, 13 czerwiec 2016 - 22:09.

#11 Share zenon213

zenon213

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 23:02

Owijanie siatką w Sipma Z279/1 Farma II Zobacz regulacje zamków na klapie u mnie fabrycznie nie opadały do końca co powodowało otwieranie klapy ważne też by przy zamykaniu trochę przytrzymać rozdzielacz w ciagniku to też pomaga

#12 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 08:23

jak ma dobrze hamować skoro może być tak jak napisalem

#13 Share toof

toof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 21:42

Witam

Rolki podające siatkę nie mogą być za mocno dociśnięte do siebie, bo na końcach owszem są ciasno ale już w środku tak jak pisałeś jest luźno. Najlepiej popuścić te śrubki i po trochu dokręcając sprawdzać ciągnąc za siatkę czy docisk między nimi jest jednakowy na całej ich długości. One nie muszą być mocno ściśnięte ponieważ jak jest dobrze wyregulowany hamulec to do momentu jego załączenia rolka z siatką powinna obracać się swobodnie ręką. Możliwe że jest to wina siatki, ale przy gorszych siatkach nie dochodzi na boki max. po 5 cm. Ma to też swoje plusy, nie trzeba wyrywać siatki jak odwijamy balota stojącego pionowo. No i sama technika zwijania. Jak za  dużo jeździsz slalomem balot będzie bardziej zbity na bokach i tu już nic nie poradzisz siatka zawsze zsunie się na środek. Mam nadzieje że pomogłem-pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Arto96

Arto96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 czerwiec 2016 - 22:01

Owijanie siatką w Sipma Z279/1 Farma II Dzięki, wyreguluje jeszcze raz docisk rolek i hamulec