Arto96

Sipma Z279/1 Farma II-Regulacja owijania siatką

Polecane posty

Arto96    1

Witam. Mam dosyć znany problem jeśli chodzi o prasy marki Sipma. Chodzi o to, że zwija siatkę do środka. Na początku, gdy złapie siatkę z materiałem ściąga ją do środka i wtedy po zmniejszeniu obrotów próbuje łapać na boki. Te wałki co łapią siatkę są ciasno po bokach (napinanie sprężynkami) ale zauważyłem że na środku da rade wydrzeć siatkę ręką. Hamulec jest wyregulowany tak, że siatkę można obrócić jedną ręką, a pręt rozprowadzający optymalnie. Co zrobić aby ładnie rozciągało siatkę, chodzi o fabryczną regulację bez dodawania własnych udoskonaleń. Może ktoś wie jak to dobrze wyregulować. Dodam, że siatka jest z dobrej firmy (Hellasnet) ze ściagaczami bocznymi. Jeśli nie można tego fabrycznie wyregulować proszę o jakieś wskazówki co do udoskonalenia tego sprzętu. Widziałem w galerii Agrofoto, że dodany jest taki pręt ale może jest jeszcze jakieś rozwiązanie. Dodaję zdjęcia i liczę na spostrzeżenia.

post-22390-0-55926000-1465761239_thumb.jpg

post-22390-0-62306900-1465761269_thumb.jpg

post-22390-0-37749600-1465761292_thumb.jpg

post-22390-0-18119800-1465761329_thumb.jpg


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Wiesz co mam ten sam problem w sipmie faster 1213 (aparat identyczny). Nie kiedy ładnie owinie balota a nie kiedy siatka się rozciągnie i ją odetnie. Zrobiłem nawet na próbę inna sprężynę mocniejszą i jest lepiej ale gdy mocniej podciągnę hamulec nie chce podać siatki. Wcześniej prasowałem siatką John Deere XtraNet, a w tym roku kupiłem tą samą co ty i nie ma różnicy. Zdjęcia w mojej galerii.

 

PS. Nie wiem jak to jest u ciebie, ale u mnie sterownik podaje siatkę 3 sekundy potem daje sygnał do silniczka który obraca tarczą krzywkową która zrzuca dźwigienkę o jeden stopień i dopiero zaczyna hamować siatkę. Według instrukcji gdy siatka ma nie hamować odstęp pomiędzy bębnem hamulca, a klockami hamulcowymi ma mieć odstęp 1mm. Ten odstęp regulujesz taką linką która idzie z lewej strony prasy to tego aparatu od siatki. A siłę hamowania regulujesz tą sprężyną którą się przekłada na tych 4 ząbkach.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1

Piotr 6991z mam to samo sterownikiem trzymam nawet dłużej tak z 5 sekund żeby złapała bela i już sama siatkę ciągnęła dobrze. Klocki też ustawione że jest ten 1mm. Zauważyłem że jeśli na hamulcu się ciężko obraca to lepiej idzie na boki tylko czasem nie może podać. Według mnie to wina jest w tych walkach co ciągną siatkę. U mnie po bokach nie można wyrwać ręką siatki, a na środku już tak i może jak bela złapie środkiem to jest luźno i ściąga do środka. A może po bokach za bardzo ściągnąłem. To ma być mocno dociagniete? A może pręt inaczej albo siatka źle założona ale robię tak jak jest w instrukcji. To nie wina siatki bo na każdej robi to samo. Choć na tej ze ściągaczami trochę lepiej.


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

wg mnie to masz źle założoną siatkę u mnie jest inaczej założona i nie narzekam chyba że wiatr zwieje A jeśli słabo podaje ci siatkę to pierwsze co zrób to wymień ten mały pasek klinowy przy silniku naciagnięcie go niewiele daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Siatka według instrukcji jest prawidłowo założona. Za długo nie ma co podawać siatki bo nie zdąży się później rozciągnąć. Ja siatkę podaje 3 sekundy, próbowałem 2 sekundy ale nie zawsze zdążyło chwycić siatkę ale były lepiej owinięte baloty. Im mocniej hamuje siatkę tym lepiej się rozciągnie. Tylko nie można za mocno hamować bo nie ustawisz tego 1mm i te wałki nie dają rady pociągnąć siatki. A ten wałek metalowy który dociska się do gumowego to mam prawie na samym początku tych gwintów. Chyba w instrukcji jest nawet napisane, że gdy za mocno się dociągnie jeden wałek do drugiego to będą większe opory w obracaniu się tych wałków. Może we dwóch jakoś rozwiążemy ten problem z tą siatką.

Na tym zdjęciu widać jak jest u mnie[galleryimg=646870]

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

podajnik mam ruchomy. na moje to tak: jeśli słabo podaje siatkę to pasek klinowy do wymiany, ustawienia pręta nie ma aż tak dużego znaczenia ponieważ u mnie pręt zjechał na dół aż do gumowego wałka i dalej dobrze siatkę rozklada Kiedyś też miałem problem z owijaniem i problem był w tym że siatka obracała się na pręcie tzn jak zakładasz nową rolke siatki to przekładasz przez nią pręt z dwoma blaszkami z ząbkami i te blaszki słabo trzymały rolke siatki to jest tuleje papierową Po wymianie tych blaszek i paska nie narzekam Sprawdź czy ząbki siedzą mocno w tuleji papierowej czy wytarły rowki innych opcji nie widzę

Edytowano przez mikcom20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1
Piotr6991z optymalne ustawienie jakie do tej pory zdaje egzamin to: klocki hamulca 1mm, ustawienie tą sprężynką od hamulca tak aby w stanie spoczynku dało się obrócić 1 ręką gdy jest cała rolka, a gdy jest ku końcowi to zmniejszyć siłę i przełożyć sprężynkę, podawać siatkę przez 3 sekundy, pręt tak jak jest u nas wygięty, siatka z napinaczami bocznymi (JD czy Hellasnet), robić równe bele (zauważyłem że przy końcu dobijania gdy zatrzymam się i prasa chodzi na pusto bez podawania materiału i obróci z 3 razy belę to ją wyrówna i lepiej rozprowadza siatkę po bokach) i te sprężynki od wałków napiąć tak aby nie można było wydrzeć siatki ręką. Chyba już więcej nie da się wyregulować. Ostatnie belki siana robiła już w miarę dobrze ale w początkowej fazie ciągnęła do środka, a gdy 2 osoba podczas owijania złapała i przyhamowała rolkę siatki ręką to rozprowadzało na boki także hamulec musi dobrze hamować siatkę i powinno być dobrze. Zobaczymy jak będzie w żniwa w słomie. Mam nadzieję, że dobrze. Jeśli nie to trzeba będzie coś dodawać jakiś pręt na łożyskach tak żeby do boku siatkę ściągał, bo innych pomysłów nie mam. I mam jeszcze pytanie do Cb czy tobie też przy dobijaniu na czerwonej skali otwiera zamki w klapie? Bo u innych dusi ciągnik ale nie otworzy a tu otwiera. Pozdrawiam :D

Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Tak jak pisałem wcześniej dobre hamowanie to podstawa. Dopiero wtedy siatka się ładnie naciąga na boki. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się aby otwarło klapę, a już miałem kilka razy za połową czerwonego i tak jak mówisz proxima się dusi ale zamki nie puszczą. Najwcześniej będę prasował słomę po jęczmieniu zimowym więc będę próbował. Jak znajdę jakieś dobre rozwiązanie to podzielę się nim z tobą. Również pozdrawiam.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon213    0

Zobacz regulacje zamków na klapie u mnie fabrycznie nie opadały do końca co powodowało otwieranie klapy ważne też by przy zamykaniu trochę przytrzymać rozdzielacz w ciagniku to też pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toof    11

Witam

Rolki podające siatkę nie mogą być za mocno dociśnięte do siebie, bo na końcach owszem są ciasno ale już w środku tak jak pisałeś jest luźno. Najlepiej popuścić te śrubki i po trochu dokręcając sprawdzać ciągnąc za siatkę czy docisk między nimi jest jednakowy na całej ich długości. One nie muszą być mocno ściśnięte ponieważ jak jest dobrze wyregulowany hamulec to do momentu jego załączenia rolka z siatką powinna obracać się swobodnie ręką. Możliwe że jest to wina siatki, ale przy gorszych siatkach nie dochodzi na boki max. po 5 cm. Ma to też swoje plusy, nie trzeba wyrywać siatki jak odwijamy balota stojącego pionowo. No i sama technika zwijania. Jak za  dużo jeździsz slalomem balot będzie bardziej zbity na bokach i tu już nic nie poradzisz siatka zawsze zsunie się na środek. Mam nadzieje że pomogłem-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1

Dzięki, wyreguluje jeszcze raz docisk rolek i hamulec


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez Hubi102
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem Sipmy z279/1. Problem tkwi w tym, że bardzo słabo zbija bele. Pracuje z MTZ 80, jade na wolnym biegu, podbieracz cały czas pełny, a belki i tak wychodzą słabo zbite. Czy pomoże regulacja tego zaworu w prasie (bardzo proszę o instrukcję, jak to zrobić), czy wina leży po stronie łańcucha, co obraca belą, bo też jest trochę luźny? Proszę o jakieś podpowiedzi co i jak. 😀
      Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj